Club chic (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

^nu pot deschide pagina, dar cred ca te referi la CK One editia speciala de vara, cea din 2009.
Si acum oftez ca nu l-am luat, cu toate ca m-am tot invartit pe langa el.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

rall am primit plicul. a sosit de vineri, insa am fost plecat peste weekend. azi m-am intors. revin mai pe seara cu impresii despre black orchid, dupa ce il studiez pe toate partile. Stay tuned!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Rall, in 2009 era Sephora si la mine in Braila. L-am testat de mai multe ori, imi place mai mult decat clasicul One.
Mie imi plac parfumurile CK, ai testat Contradiction sau Escape?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Salut fetele parfumate.

Rall, mersi mersi mersi! x9
Azi am primit mostra. L-am testat in graba. Imi place, pentru un moment am fost in extaz. Revin...

Va citesc mai greu fiindca am ramas fara calculator, sper sa rezolv problema saptamana asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

ianka78, I'm tuned

iuliya, ma bucur ca a ajuns si la tine pliculetul. Daca iti iei sticla mare, sa incerci o data sa faci aromaterapie cu Bal a Versailles. Devine delicios si tare gurmand

Pe piele inca imi pare foarte tare si masculin, dar l-am asociat atat de bine cu Michael (cosmeticiana lui spunea ca parfumul asta o face sa il simta pe MJ in aceeasi camera cu ea) incat mi-a devenit tare drag si special

Cred ca pe pielea unui barbat e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaeladm

Mie imi plac parfumurile CK, ai testat Contradiction sau Escape?


Contradiction nu l-am cumparat niciodata, e parfumul 'semnatura' a unei prietene si deci m-am ferit mereu E ok desi rareori il simt.

Escape il am, e dulce si sapunel pentru nasul meu, nu prea ma atrage

One nu am avut si nici incercat, am vazut ca e si f ieftin. Cand o sa am ocazia o sa il testez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

let's chat about black orchid. l-am intors ieri pe toate fetele si am incercat sa-mi reprim impulsul de a scrie 'la cald' despre el din dorinta de a ajunge la oaresce echilibru si obiectivism in descriere.

si il vad asa: un dark floriental, foarte carnal...sexual, extrem de puternic atat ca prezenta olfactiva, cat si ca mesaj transmis. e opulent, baroc, cu note contruite aproape arhitectural,florile din el sunt atat de conceptualizate, incat dau o noua dimensiune notiunii de 'parfum floral'. are o senzualitate naucitoare, aproape agresiva. e un fel de 'sex in a bottle'; are o nota animalica extrema, pe care nu am mai intalnit-o la un parfum pana acum si care nu ma prind de unde apare...nu asa am invatat eu la scoala ca miros florile, florile sunt ceva cuminte, ceva gingas, ceva curat, or florile lui tom ford joaca in alt film ca sa zic asa...sunt obraznice, dezinhibate, poarta stilettos si unghii rosii. da, stiu, nu are nicio noima ce zic, dar nush cum altfel sa descriu perplexitatea in care ma transporta parfumul asta. dupe ce planeta vin florile domnului ford?!!!!
dupa parerea mea, este un parfum greu de purtat, pentru ca este cel mai explicit parfum pe care l-am intalnit vreodata. atentie, nu e 'trashy', nu miroase a 'slut', ci a 'dominatrix', a femeie atat de constienta de si stapana pe sexualitatea si senzualitatea ei, incat e intimidanta si inabordabila si chiar putin aroganta. e femeia aia care-ti zice 'you can watch, but you cannot touch'. parfumul asta tipa 'sex' cu toate molecule lui si trebe tinut bine in haturi, astfel incat sa nu scape pe tarlaua vulgaritatii. si ca sa facem un mic exercitiu de imaginatie si sa ne amuzam putin, daca sharon stone a purtat un parfum in diabolique, cu siguranta el s-a numit black orchid, am I right?

l-as purta? nu stiu, mi-e cam teama de el. poate dupa 35 de ani. hahaha! vi s-a intamplat sa va sperie un parfum pana acum?

rall, din restul parfumurilor pe care mi le-ai trimis, mi-a atras atentia jimmy choo, un spicy oriental mai light asa, adaptat gustului consumatoarei secolului 21, fara farafastacuri din orientul indepartat, fara incursiuni in lumea indiilor, cu aromele ei deconcertante. e un parfum ok, de toata ziua, mi-a placut. cred ca asta s-a si intentionat cu el.

apoi, au mai fost doua floral-fresh-uri cuminti, prea cuminti si prea florale pentru gustul meu si inca un zip-bag care mirosea puternic a alcool si care nu mai avea nimic scris pe el. oricum astea 3 nu m-au impresinat.

mersi mult, rall

PS scuzati tocanita de romgleza, pe care de regula n-o aprob/agreez, dar nu putui sa cenzurez fluxu' narativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

wow, ianka, cate vezi tu in Black Orchid Mie nu prea imi place, il recunosc ca fiind bun, deosebit, dar nu se lipeste de mine. Cel putin nu acum, sunt sigura ca in timp o sa imi schimb gusturile.

Am o propunere de afacere pentru voi. Ce ziceti sa facem o conferinta pe un chat pe undeva? Inca nu am gandit toate detaliile dar I'm thinking. Diseara pe la 8 sunteti disponibile sa ne chatuim un pic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

rall, eu inca nu ma pot hotari daca imi place sau nu. nu-mi displace, insa nici nu m-a prins din prima. are ceva care ma sperie, repet, si cred ca teo a sintetizat cel mai bine acel ceva: efectiv bubuie

eu diseara ies in oras 'de martizor', deci n-o sa fiu din pacate.

si ca tot e martisorul azi, va doresc o primavara insorita si plima de miresme, dragelor!

Mergi la inceput