LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***310***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Floric, sa va traiasca si sa fie sanatos catelul!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Si salut!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Floric sa va traisca noul membru ...eu nu am comentat pana acum nimic la acest capitol ca sa nu "redescopar" rani vechi.
EU am crescut doi catei...primul un caine lup prima lui peroada a sta in apartament apoi la curte la tara ...facea naveta cu noi...l-am pierdut cand ni l-a otravit un dr veterinar....De ce?Fugarea gainile care ajungeau la noi in curte si le strangea de gat ...nu le manca...dar era un animal....de fapt mai animal era dr veterinar...sa va povestesc cat am plans/suferit...am zis ca nu-mi mai iau caine niciodata sau altceva in casa...

dar cum <niciodata sa nu spui niciodata> fratele meu a luat un pui de pichinez credea el(de fapt era o corcitura superba)... nu vedea nici sa mance singur cand l-a adus il tinea si hranean cu lapte pus intr-un deget de manusa...cand a inceput sa-i redecoreze mobila l-am luat eu la curte...era protectorul lui Bogdi.Doar daca tipam imi atragea atentia "Trusca".Ne-am mutat la Ct si nu l-am putut lua cu noi...abia am gasit gazda care sa ne primeasca in format complet dar-mi-te cu caine....atat a suferit dupa noi si noi dupa el.Ajunsesem sa nu o mai sun pe soacra-mea caci se auzea cum "urla" dupa noi...a trait doar 6 luni fara noi.

Acum vecina cu care se joaca Bogdi a primit un pui de catel...va inchipuiti ca ai mei huni improvizeaza motive sa coboare un etaj la"taine baietel=Butonel"

...dar eu nu cred ca mai pot trece inca odata prin pierderea unui prieten patruped




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

La multi ani, Mario!


La multi ani, Casia!




http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Dodo,

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, asta este unul dintre motivele pentru care NU mai vreau sa ma atasez de vreun patruped. Eu sunt innebunita dupa caini (si pisici, dar mai putin). Asta ar fi a patra bucata de catel. Primul...l-am primit la nunta. Dar cum ai mei (de fapt, tata iubeste cainii,mama sa nu vada nici un animal in casa) nu au fost de acord, i-am pacalit pana a trebuit sa plec eu la facultate si cum Omu avea serv o sapt serv/o sapt acasa, cine era sa stea dupa caine. Atunci am decis sa il duicem la nasii nostrii la curte. Atat am plans de neputinta ca nu il pot lua cu mine la facultate de parca era motul pe masa. Acum se afla la soacra/mea la tara, dar a imbatranit (cainele, ...da fapt si soacra-mea) si tare mi-e ca ne paraseste.

Apoi, acum vreo 3 ani, a gasit omu meu 2 braci (de fapt, murise mama catea) si evident, bracul fiind sufletul lui ce putea face cu 2 din cei 4 pui nascuti....i-a adus acasa. Eu cand l-am vazut mi s-a facut rau dar si mai rau mi s-a facut cand am aflat ca pe ceilalti 2 i-a lasat in frig fara mama. I-am crescut si pe astia pana au inceput sa faca rautati prin casa si a dus unul la unchiul la curte, la tara pe altul la o alta ruda. Sa va spun ca cel de la tara a fost impuscat de un satean turbat pe motiv ca ii manca gainile.
SA va spun ce urlete de furie am avut atunci...

Si acum o avem pe CARLA... Mi-am amintit ca tanti doctora ieri cand i-a facut scris carnetul de sanatate ne-a intrebat serioasa "Carla cu C sau K" Eu zamband i/am raspuns...Credeti ca v-a sesiza cand va fi strigata_????" Si am ramas la simplul CARLA.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

....doar nu era sa stau degeaba ...si in timpi morti dintre martisoare am mai "copt " ...ceva singura problema a fost huna care nu a stat la foto se misca non -stop




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani, sa aveti mereu o viata frumoasa, implinita si fericita!


MARIO


MARIA CASIA


Un brat de pentru mamici.


Eu sunt prin preajma, vreau sa ma apuc sa dau anunt, ca ne-am hotarat sa vindem casa,e o decizie foarte grea, sper sa nu ne para rau.

Multa sanatate bolnaviorilor!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

LA MULTI ANI CASIA

LA MULTI ANI MARIO

Sa va dea Dumnezeu sile luminoase, sanatate si o viata frumoasa

La noi e a treia noapte semi dormita, cu febra, ci treziri si foieli. Dimineata la 10 iar avea 40. Acum nu mai are febra, ca am bagat in ea la grue de toate, dar e moaleeee rau. Bine, acum doarme, sper sa se refaca. Of, ce viroya nenorocita, stiu cativa adulti daramati la pat, d'apai piticii astia? Uof

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani, Mario!La multi ani, Casia!

Floric, felicitari pentru noul prieten canin! Sunt convinsa ca o sa va faca viata mai frumoasa!

Pisik, ce viroza oribila; chiar si cu tratament sa ajunga sa faca febra 40 mi se pare groaznic. Sa treaca odata...altceva nici nu stiu ce sa-ti mai zic...

Mergi la inceput