Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui mathilda

Citat:
citat din mesajul lui XIO

[quote]citat din mesajul lui buflea
[
Eu cred ca e o mare diferenta intre despartirea de Monica si cea de Anna Lesko. Anna a primit cadou de la el o ditamai vila si carute de bani pt. ca a avut bun simt, Monica a crezut ca e mare diva si in fata omului care i-a construit imaginea asta si s-a inselat.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


xio tu chiar crezi ce spui? chiar crezi ca i-a luat ditamai vila si i-a dat o caruta de bani? eu zic ca visezi frumos. si aia tot asa a plecat cu mana in.... numai ca a fost m desteapta- in timpul relatiei si-a pus ceva banut deoparte, s-a despartit de el si nefiind casatoriti nu a existat partaj.
nici macar ilie nastase care e un gentlemen nu i-a luat amaliei ditamai vila ci un apart. normal .
cand vezi glamour, " sclipici" oriunde ar fi el sa stii ca ceva miroase. si nu ma refer la parfum.



Ar fi culmea sa spun ca mint toti, doar asa, de amorul artei. fata a spus ca a primit vila cadou, Irinel a spus ca i-a facut vila cadou, ce crezi, ca ar mintit de frica presei, a poporului? crezi ca ii scadea cota la simpatie daca spunea ca nu i-a dat nimic? :)))))))
Este o diferenta intre cum s-a despartit Anna Lesko de el si cum a facut-o Monica. Diferenta e la mansarda si tine si de maturitate nitel.



Marina, probabil ai sarit peste partea cu "nu mi se pare normal sa ii strice copilaria si viata Irinei interzicandu-i sa-si vada mama" si altele de genul acesta pe care le-am scris despre amandoi.
:)))

Ce sa spun, sunt vinovata ca nu agreez fetele care-si croiesc viata dand din fund si deschizandu-si larg picioarele. D9oamne ajuta ca exista si un contra-exemplu la practica asta.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO


Ce sa spun, sunt vinovata ca nu agreez fetele care-si croiesc viata dand din fund si deschizandu-si larg picioarele. D9oamne ajuta ca exista si un contra-exemplu la practica asta.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro



Biata Xio... Ea-i cu treaba pe la spital si vecina acra si barfitoare de saij de ani scrie de pe contul ei .
Aici se cere data vecinei replica aia vulgara: MC a dat din fund si a deschis larg picioarele la usa ta, cucoana?
Ce sa spun, stie toata Romania in amanunt la cate ore dupa ce l-a cunoscut a facut MC sex cu faunul iesit la pensie .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Una e sa ai custodia copilului si alta e sa-i interzici unui parinte sa-si vada copilul ca asa ai tu chef.

Marina


Eronat - prin sentinta de acordare a custodiei se stabileste de catre instanta - daca, cine, cand si cum are dreptul sa viziteze copilul, nu tine de bunul plac al nimanui. Este un act juridic cu titlu de dispozitie clara.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Ce sa spun, sunt vinovata ca nu agreez fetele care-si croiesc viata dand din fund si deschizandu-si larg picioarele. D9oamne ajuta ca exista si un contra-exemplu la practica asta.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Dar despre barbatii trecuti de prima tinerete care-si croiesc drum printre liceene deschizand larg buzunarele ce parere ai ?

Parca Monica avea vreo 17 ani cand s-a cuplat cu nenea mai in varsta, adica era putin minora ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Eu chiar cred ca Irinel a fost cu adevarat indragostit de ea, cel putin la inceput. Altfel nu-mi explic de ce-ar fi luat-o de nevasta. Puteau se se afiseze impreuna in public, puteau avea o relatie, putea s-o "sponsorizeze" si fara se insoare cu ea. Chiar si sa-i faca un copil. E clar ca nu era adeptul casatoriei daca s-a casatorit abia la varsta asta, deci ceva l-a determinat s-o faca. Din punctul meu de vedere, Anna Lesko e infinit mai frumoasa, mai stilata, mai femeie - si totusi nu s-a casatorit cu ea.

Monica era minora, dar in niciun caz neprihanita. Poate chiar amestecul de tinerete cu experienta stiti-voi-de-care l-a atras. Nu o spun eu, ci nenumaratele articole care au aparut pe tema asta, cu martori si dovezi. Si cred ca monsieur C. mai are ceva asi in maneca pe tema asta...

Inainte de chestia cu Moni, abia daca auzisem de Columbeanu. Nu cred ca era asa de ahtiat dupa publicitate, nu-mi amintesc sa-l fi vazut pe la vreo emisiune. Mai ales ca, daca vrei sa ai o imagine de om de afaceri respectabil, un reality-show filmat la tine in casa iti face mai degraba rau decat bine. In show-biz, e cu totul alta poveste, asa ca mi se pare mult mai plauzibila varianta ca a cedat de dragul ei, ca sa-i creeze o rampa de lansare. Moni a vrut faima si celebritate si Iri i-a pus-o pe tava aducand televiziunea la ei acasa. Chiar daca nu in cel mai ortodox mod.

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Candy, de ce? Pt ca sa-i faca un copil. Iar la rangul lui nu isi dorea un bastard.
Monica, pt ca parea manipulabila spre deosebire de A Lesko, pe care batranii nici nu o doreau.
Oho s-a auzit si inainte, omul a mai facut incercari, dar povestea cu Monica recte Cenusareasa so so young a vandut bine, iar personagiul a fost dispus sa-i faca jocul.
Xio, dc Monica nu era mamica, dc Irina nu ar fi fost si din pacate si mult mediatizata, eu una mai mult ca sigur nu-mi bateam capu'. Pe bune, nu e un subiect de cat de fufa a fost sau nu monica, ci de un divort crancen din motive de custodie. Asta vorbim noi aici.

app de bunicul Columbeanu, ala uficialu' http://www.libertatea.ro/detalii/articol/ion-columbeanu-tata-irinel-suparat-pe-nora-lui-monica-326445.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Pe undeva incerc s-o inteleg pe XIO. N-are copii, asadar, nu poate intelege ce inseamna pentru o mama sa nu-si poata vedea puiul.

Strict privitor la Irina, mi-e foarte mila de Monica, eu in locul ei as fi innebunit deja. :(

Si subscriu in totalitate parerii conform careia Irinel e un frustrat ordinar. Monstrul din el era de mult timp acolo, Monica doar a reusit sa-l scoata la suprafata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Candy, sincer eu cred ca Monica era mult mai usor de manipulat decat Ana Lesko (care pare mai temperamentala si mai desteapta) si, probabil ii ticaia si lui ceasul biologic, dorea sa aiba urmasi. Spun asta si pentru ca a avut un cuvant greu de spus si in privinta alaptarii Irinei, pe motiv ca mai vrea un copil.

Iar faptul ca el nu dorea publicitate nu il cred, altfel nu ar fi cautat sa aiba ca iubite tot fete care se lansau sau erau deja in show biz. Putea gasi o contabila, asistenta, profesoara etc. frumoase de exemplu. Deasemenea aparitiile lui cu tinute extravagante la evenimente mondene nu tradeaza vreo discretie iesita din comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy


Monica era minora, dar in niciun caz neprihanita.

Nu o spun eu, ci nenumaratele articole care au aparut pe tema asta, cu martori si dovezi.







~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Monica era minora, dar in niciun caz neprihanita. Poate chiar amestecul de tinerete cu experienta stiti-voi-de-care l-a atras. Nu o spun eu, ci nenumaratele articole care au aparut pe tema asta, cu martori si dovezi. Si cred ca monsieur C. mai are ceva asi in maneca pe tema asta...

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro


Asta e o circumstanta atenuanta pentru el, nu ? Daca era virgina se punea, asa nu ... mai gandeste-te !
Nu, un om matur cu capul pe umeri trebuie sa gandeasca ce parteneri sexuali isi alege si ce varsta au acestia. Ca asa putem scuza si pe cineva care se incurca cu o fetita de 14, 15 ani spre exemplu, daca ea nu e "neprihanita" ...

Mergi la inceput