La cat timp se vede embrionul la eco intravaginala

La cat timp se vede embrionul la eco intravaginala | Autor: TatianaH

Link direct la acest mesaj

Buna viitoarelor mamici! Acum 4 zile am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv. Ne-am bucurat foarte tare! Fiind primul copil, a doua zi mi-am facut programare la medic. Astazi am fost si am facut o ecografie intravaginala la care nu s-a vazut decat sacul de 0.4o cm. Drept urmare dna doctor mi-a recomandat analiza Beta HCG. Insa nu mai am rabdare pana luni cand voi afla rezultatul si cand va trebui sa o repet. Ultima menstruatie am avut-o pe 3 ianuarie. La voi la cat timp de la ultima menstruatie s-a vazut embrionul? Am citit pe net despre sarcina fara embrion si mai am putin si plang de teama! PLS HELP!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

dc se vede sacul vitelin, e totul ok. pe la 5-6 sapt se vede schita de embrion. 5-6 sapt de la ultima menstruatie.
si cel mai clar, incepe sa se vada pe la 7-8 sapt, cand i se vede si inima cum bate, cordul primitiv care e bi-cameral.

felicitari pt sarcina! sigur este totul ok! stiu ca si eu mi-am pus fix aceeasi prob ca si tine, la inceput.:) sper ca tu sa ti pastrezi mai bine calmul si nervii.

iti doresc multa liniste si fericire! si un bebe sanatos si frumos!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
15+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Nu e ingrijora, e ok, mai asteapta macar o saptamana. Inte timp, poti sa faci Beta Hcg, apoi o repeti la doua zile. Daca valoarea se dubleaza, e perfet. Sarcina usoara!!!

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 34+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La Victor Babes poti sa faci beta HCG si sambata si duminica. Daca recoltezi pe la 9,30-10 pana la 14 ai rezultatul.

Am ajuns la dr. din cauza unei sangerari la 4sapt. si 6 zile si nu s-a vazut decat sacul.La mine la echo. de 6 sapt si cateva zile s-a auzit inimioara(174 batai/min ).

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaH spune:

Multumesc pentru raspuns si pentru incurajari! Sunt inca ingrijorata pentru ca ultima menstruatie am avut-o pe 3 ianuarie...Maine dimineata imi iese primul rezultat la Beta HCG si tot maine voi repeta analiza. Din pacate la CMU dureaza doua zile lucratoare pana aflu rezultatul... In tot timpul asta ma rog si ma documentez. Imi poti spune ceva despre durerile de burta care seamana foarte bine cu durerile mestruale? Multumesc foarte mult inca o data! :*

Mergi la inceput