**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

morning!!!

mey, dar am cautat ceva sa va gasesc. pagina 2???? urattttt!!!

eu sunt dupa a 2-a noapte de nesomn. nu pot sa adorm decat pe la 1, oricat de obosita as fi, si ma trezesc la orice zgomot . si ca sa fie tacamul complet, mihaita iar a pe covor. da-i si spala, da-i si curata... de ma dor salele.

febra nu mai au niciunul. pe alex l-am dus la scoala ca trebuia sa duca martisoare .

in fine... asta e.

imi e ciuda ca am un voucher la inot care-i valabil pana pe 11 martie, deci daca nu-l duc pe alex nici azi...adio inot deocamdata.

revin mai incolo, ca acum am o stare de rau si moleseala. foarte urat. sper ca nu o sa bolesc, desi imi e o sete teribila. mai nasol e ca io fac febra interioara, altfel sunt rece (ca de obicei, ar zice unii ) .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza!!!

Anna am fost atat de uimit ca piciulica al tau spune rugaciunea cu tine ca am mancat paragraful ,am scris ceva dar nush ce am facut,ca nu mai e in autostrada...

Deci,pe mine ma uimesc copilasii astia asa isteti,pe al meu tre' sa il insor repede,nu stiu,ca el nu face prea multe . Adica da,batzaie,fatzaie,se joaca cu toate tampeniile,dar nu spune aproape nimic, acum a inceput sa imi si aduca unele lucrurui pe care i le cer, nu vrea sa puna cuburi unul peste altul,cercuri pe batz ,sa repete dupa mine vre-un cuvant sau sa imi arate vre-un animal pe jucariile lui,carti si alte alea ... Si eu fac cu capul, ca toata ziua i le arat ,si fac ca toate animalele,poate poate i-o intra ceva in cap.

Cris stai sa ma prinzi intr-o zi mai cu chef de duca , ca mie imi place sa fac vizite ,si asa imi e de dor de o palavrageala cu alti oameni decat vecina,soramea si barbati-miu !

V-am spus cum am speriat-o pe soacra vecinei la inceputul lui ianuarie ? Doar ce facusem testul de sarcina, m-am dus la vecina vesela sa i ispun,si acolo era si soacra ei. Sotul, era plecat in germania de doua zile ( din nou) ,fusese in tare toata luna decembrie. Ea l-a sunat ca avea sa ii spuna ceva si am vb si eu cu el,sa ii dau vestea . De fata era si sot al meu... Si i-am spus asa : Laur,e belea mare ,sunt gravida... am o luna ,asa ca atunci cand se naste trebuie musai test adn,ca nu stiu al cui e... si cum si tu si Vali sunteti sateni cu ochii verzi,nici nu o sa stie cui sa spuna tata! Mama lui,ochii bulbucati , a amutit,Simona i-a spus si ea ca s-ar bucura sa fie al lui,ca scapa de facut al doilea copil , si aia murea de inima langa noi. Dupa ce am plecat noi,o ia soacra-sa pe Simona " mama,vezi ca vecina de langa casa niciodata nu te lasa ! Cum tu stiai ca... si nu ai spus nimic ? Si abea atunci i-a spus Simona ca e o gluma.

Madybine ca nu mai au febra mititeii,dar ai grija si de tine !

Eu am mancat un bol de lapte cu fidea ,si acum o sa ma intind ca sa stea in stomac .


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am aparut si eu cu o strae de tot ... si dureri de teasta, si stomac, si ary ma luat de buna si ma chiniue sa invatat sa a traga de par cand imi scapa din coada si acu ca sa pot scrie o las sa ma tortureze

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
mei da nu aveti somn???????
am citit, sa stiti si cand sa scriu a varsat cafeaua pe tastatura sa ca acu scriu din amintiri.
Lali poi mi-ar place cercelusi nu cu filet ca nu-i suport, tortita normal, cu o buburuza cam de marimea unghiei mari de la mana, asa, mai marisoare putin , ca sa se vada si ca medalion 2 buburuze...nu vreu pe suport, adica asa um sunt la matisoare,unde buburuzele le-ai apicat pe ceva, le vreau asaaaa, spanzurte singure.ideea ca eu vin la sf lunii in tara si abia atunci se pot trimite respectiv plati, deci nu e nici o graba. mercii. daca nu am fost clara, trage-ma de maneca, ca eu is cu juma de cafea pe tatatura si juma in fata
cris ce caine perverssssssssss fataaaaa, n-ai ce faceeeee???? te apuca renovatul????? pfaaaaaaa, ca sa-ti treaca, vb cu Picky
Picky am iesit ieri in parc....mi-a ighetat sufletullllll.....sa-mi trag suturi in fund, aici ori ploua si e placut ca si temp ori e soare si e cancer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Pe mine m-a disperat 1 martie..vorbeam ieri cu matusi mea, care are doi copii la scoala, ca acum mai nou de 1 martie se da la profesoare/invatatoare flori iar de 8 martie cadouri...pai e o mare, mare prostie..cum vine asta?! cand eram eu in generala de 1 martie se dadeau martisoare intre colegi iar de 8 martie la profesoare.. .acum moda e alta, se strang bani sa se cumpere cadouri la profesoare..pai frate ce se intampla cu acel copil a caror parinti nu-si permit sa dea bani ptr cadou? ca deh se scrie si o felicitare din partea cui e cadoul..o mare prostie..
Normal ca si in liceu la noi, vroiau pupezele de colege de bani gata sa strangem bani ptr diriginta ca ba era ziua ei, ba era 8 martie, ba era sf cutare..si aveai nu aveai trebuiau toti sa dea..ca deh sa-i cumpere cadou..cercei de aur, lant de aur, bratara de aur, ceas poleit cu aur, deci numai de aste se cumparau...de in 4 ani cat a fost diriginta noastra am umplut-o de aur ..si de flori...si stiti ca deh...la bac le-a ajutat pe fetele de bani gata..erau corigente in toti ani si au luat bacul cu 9 si ceva...asa se procedeaza in Ro..

Aici sa va zic ca nu exista asa ceva?! Ma veti crede?! Aici nu se duce flori la profesoare/invatatoare/educatoare...niic la ziua lor, nici la inceput de an scoalar, nici la sfarsit. E ziua mamei undeva in mai(ziua mamei nu cum e mai nou interpretata in ro ca ziua femei unde, vezi imediat stirile la tv cum pitipoancele de 15-16 ani au iesit in cluburi la distractie ca deh, e ziua lor...o prostie mareee..;dar deh asta se promoveaza la tv..la stiri..) si ziua tatalui la o luna dupa..nu mai tin exact minte...ok..stiti ce fac copii la scoala? Impreuna cu profesoara, invatatoarea creaza un cadou ptr parinti..un desen, niste decupaje, o poza de-a lor decupata in forma de puzzel si lipita la loc pe un carton colorat, sau o poezioara in care copilul scrie cat de grozav/a e tatal/mama..deci nici o investitie ptr parinti..si profesoarele nu primesc nimic...cand am nascut-o pe Stefi, Emmy era ultima an la gradi si s-a laudat la ecducatoare ca are o surioara...eee atat a trebuit ca emmy impreuna cu colegii ei de clasa si educatoarea au creat un cadou ptr Stefi...au luat 2 foi mari, mai mari de a4, le-au unit si lipit, au decupat ursuleti si fiecare i-a colorat cu ce culori au vrtu si le-au lipit pe aceea plansa..apoi au scris "ptr surioara mea, din partea lui emmy si prietenii ei" ...

Aici cand e ziua unui copil, la scoala nu se duc bomboanel prajituri, torturi ..orice de mancat..nu..la gradi nu se duce nimic..la scoala , la unele accepta ca un copil sa aduca ceva..un pix, un creion, etc ..dar nu bomboane si deserturi..
Se face invitatii frumos facute de copil sau printate cu poza lor, cu un desen, se scrie ce si cum(cum a facut Mady) si se dau la ce copii considera copilul..nu e obligat sa-i invite pe toti, si ceilalti trebuie ca pana pe data cutare sa dea raspunsul ca vin sau nu...

Ideea era, ca v-am cam dat batai de cap, ca aici nu usnt zile care sa impuna cheltuieli ptr parinti.alergatura..certuri intre ei ca ala da bani ptr cadou si ala nu...e ceva mai pe genul..is profesor ca sa invat copilul nu ca sa astept daruri...


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

deci nu terminasem.....dar s-a trimis....bine ca nu l-am pierdut
ce mi era???????
geto da ce-ai mama???? ce patisi?????
neata simino cam telegrafic, nu vazusi ca is obligatorii 3 randuri????? oricum, apreciem efortul
lali fata da tu cum palaria mea bagi icon cu buburuza????? ca ma dispera ca nu o gasesc si eu ca tare mi-i draga
mady da ce aveti meiiiii???? a dat boala in toate?????
va pupacesc, daca imi mai amintesc ceva, mai scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Asa, m-am descarcat oleaca...acum revin la oile noastre ..o vb de-a unei diriginte din clasa a 7 a..cea cu care m-am luat in gura apoi am devenit prietene bune..dupa ce a pleact in Bucuresti pastram legatura prin scrisori..o femeie deosebita...dar deh asa eram eu, daca ma deranja ceva ..trebuia sa spun...sa-mi fac singura dreptate...acum sunt oleaca mai diplomata, dar si cand rabufnesc dau tot ..revenim..

Mada iti urma si noi o primavara frumoasa si sa mai intri din cand in cand pe mailul comun sa ne mai zici cate ceva despre voi. Cum merge tratamentul ptr rahitism?
Anna vai ce frumos e, spune rugaciunea si se inchina..cred ca-i asa scump ...poze, poze, poze, poze Adica ce vrei sa spui ca ai scris mult? ee de ai scrie in fiecare zi atat ce bine ar fi..spor la job si sa intri mai des pe la noi
Lali nasol ca ai probleme cu mancatul fructelor...dar e bine ca poti bea sucul, are si ala vitamine ...cat despre discutia cu sotul ma bucur ca a inteles.sper ca la sfarsit v-ati spus cuvinte dulci Nu stiu de ce nu apare in lista, dar si eu ma ofticam ca nu e si cum la altele este..pana cand ma gasit-o ..si chiar ma gandeam sa le introduc in lista noastra Da se uita la reclame, adora de obicei reclamele cu copii
Getik sanatate multa sa-ti revii repede..Pai cred si eu ca Ary te ia de buna ca doar merge si vrea sa descopere totul
Cris tu esti mortala cu a ta potaie..si Miru a invatat la ce se foloseste sulul de ziar ... daca continua asa e musai sa-l scoti afara ca altfel ramai fara pereti, iar daca pui rigips mai rau ca pe aia ii roade mult mai usor mult nu e, bine extimat la preturile de aici..oricum plus mana de lucru , plus inca altele, ca se intampla sa iti mai trebuiasca cate ceva..ajungi departe cu banutii ..deic sta intai in banca ta si mai analizati situatia.merita investitia acum sau mai tarziu..Mada mai lauda si tu ca sa-mi faci in ciuda.....pai vezi si mai zici ca ai copil terorist..uite la mine o terorista..Ca ea cand nu mai vrea sa manance o impinge cu mana pana cade, asta in cazurile bune, ca de obicei o ia si o arunca...sper ca sa-si revizuiasca cat mai curand acest comportament ...incepusem sa-ti scriu ce materiale iti trebuie ptr pereti dar am sters..zic las ca stiti voi ca intrebi meseriasul.
Simina neata si spor la treaba
Mady ma bucur ca nu mai au febra, dar vad ca tu nu esti bine..sper ca nu cazi tu lata acum ca esti singura care are grija de toti.. Si nu-l poti duce la inot? numai ca sa nu pierzi voucherul. Asa e Mihaita cand ii e rau, vomeaza?! Stefi la asta seamana cu mine..eu vomez ff greu, cat de rau mi-ar fi ..nu pot da afara..si ea e la fel ...hai incearca sa te odinesti si sa te tratezi..Sanatate multa
Lali super tare faza cu vecina si soacra ei...
Ema si mai face fata tastatura?! ce-ti face copilul? el tia varsat cafeaua?! sau tu?! ..pai ti-am zis eu ca a fost frig..azi vad ca a iesit soarele dar a inghetat azi-noapte, asa ca avem iar program de iesit afara, mai laes ca vor fi ceva copii in parc ca termin scoala la 12 ...ieri am dus fata in parc, nu era niciun copil..ne-ma dus la gard la gradi si la scoala..ca deh era in puza..cei mici nici nu au bagat-o in seama, ba mai mult vine un baietel sa se ia de ea ca statea mititica la gard si-i privea....am plecat si ne-am dus la cei mari, acolo super frumos, s-au strans fete si baieti la gard sa dea mana cu ea si care mai de care o intrebau cate ceva...eu le raspundeam..erau foarte prietenosi..stefi a mea in al noulea cer ca deh ea vrea la copii si eu ii tot zic ca trebuie sa mia creasca putin sa mearga la gradi..ea intelege ca ma aproba dar parca dureaza mult ..si te-ai mai gandit?! ai discutat cu al tau?! Pana iti raspunde Lali zic eu...scri intre paranteze patrate bubruza si gata..dar nu lasi spatiu intre paranteza si cuvant


Gata v-am pupat


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:


gata, sper sa iasa
picky da mama, deci e da, ramane acu sa ved detaliile, eu ti-am zis de ieri ca e Da, in mare eu am varsat cafeauaaaaaaaaaaaa. piticul se fatzaie pe langa mine, cred ca vrea ceva, ceee nu stiu, aflam noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit cu cataratoarea sefa langa

piky ma bucur ca bebelina este bine ai grija si nu te mai obosii atat, baba este azi , este destul de frumos cu soare cei drept cu dinti dar soare asa ca trag conluzia ca nu sunt asa rea precum zic unii,

ema te-am intrebat de tipa de la praline ca nu mai tin minte cum o cheama (m-am intalnit pe drum cu Alzhaimer), vroiam sa stiu de bebik. sper sa se faca bine.

anna[/] ce baita mare ai si ce scump cred ca a fost cand ti-a daruit martisoru.

alinta nesimtire pe fata ce au facut cei de la gradi dar sti traim in romania si cu asta spun tot[:((]

lavi ary papa si pietre asa ca nu stiu ce sfat sa iti dau, multumesc pt aprecieri dar astept si critici de la voi sa stitii., unde nu este biner

andreea noua la tara ne opreste apa fara anunt te trezesti ca ciuciu apa, naspa tare dar ce sa facem, poate o sa ajungem si noi candva sa fin o tarra civilizata

mady ce fac baietii? sa imi spui parea lu alex si a fetelor cu martisoarele

cris aseara am vazut pozicile lu miru o dulceata si pe bengosu de dogio chiar si cezar a zis ca este un deliciu de catel, si miru si mai si, mai distrat kla mximcu potaita care haleste peretii si linge piperu si usturoiu

lavi este un scump rares cum doarme si cum este lipit de cutia de nurofen

cris frumos ca ai primit zambila in ghivecii eu am bulbi de frezii sa ii pun in ghivecii ca ador mirosul lor

anna ce baiat mare ai spune rugaciunea cu mami si ary imi da manuta cand o inchin adicatelea se inchina cu manuta ei, un mare pt baiatu vorbaret si istet

lavi sa inteleg ca ieri a reusit barbatu sa te multumeasca ce bine mai detensionatii si voi atmosfera

piky of ce greu cred ca trebuie sa iti fie si potaita si picea afara eu am noroc ca ii dau drumu lu paty si cand se satura de zbenguiala sghirie usa si ii dau drumu in casa si apoi este potaita cuminte, nu mai face efort asa mare incearca sa stai mai linistita si teti sa vezi ce cuminte o sa fie are o perioada mai dificila dar o sa vezi ce titiza cuminte o sa ai la fel si un mare ajutor

lali vazi ca gravidutele stau cam prost la capitolu hormoni care o iau razna sii sa sti ca ai noroc de un sot exemplar si cez era la fel acu vreo 5 ani cand ne-am mutat noi doi acu a devenit o putoare si de cand ne-am mutat aici sa schimbat incet dar sigur si nu stiu daca vreodata o sa il mai aduc pe linia de plutire cum imi doresc eu.Si mie mi-au placut pungutele cu si deaceea le-am comandat, danu este ff atent si grijuliu cu ary si de multe ori un ff mmare ajutor pentru mine, daca vrei salata de sfecla la borcan iti triit eu doar ca a mea nu este cu hrean daca vrei iti pun colet ca am sfecla din destul

[b] cris
sunt varza si azi dar nu mai dureri asa rele acu au ramas doar asa cat sa nu ma lase in pace.

revin dupa ce hranesc picea cu continuarea la banda de urgentaaa


ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

geto, nu ti-ai facut temaaaaa, ti-am raspuns ieri

Mergi la inceput