**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

Am nervi, m-am ciondanit aseara cu al meu..si am continuat si azi..fac si eu ca Lavi vb doar strictul necesar ..si nu mai zic de casa ca ii cu fundul in sus si o sa fie si mai rau ca trebuie sa inceapa demolarile la un zid din camera noastra..si o sa ne mutam cu toate pe unde gasim..deci o sa fie ..de groaza


Fiica mea si-a dat pufarinele pe jos..tot ce avea in castronel si acum le mananca de pe jos..cu cine credeti?! ..ati ghicit..cu Picky ....de dimineata iar mi s-a udat...cere apa si apoi o scuipa din gura..se uda toata si ea si parchetul...da am zis ca de acum incolo ii dau mancarea de pe jos sa manance si apa la fel sa o bea..ca poate se invata minte si nu mai face data viitoare...da sper la un miracol

Acum s-a lipit de mine cu un deget in gura, cu cealata mana ma zgarie pe burta si cu capul se freaca de mana mea...

Andreea pai ai fata harnica si foarte cuminte..cred ca iti e drag sa faci treburile cu ea..a mea daca-i dau un castron, oala goala ea nu se multumeste cu atat, vrea si compozitie...sa-ti zic ca intr-o zi mi-a tras cofragul cu oua de pe masa, mi-a luat unul si l-a spart ..a ramas galbenusul pe masa si albusul pe jos...e foate bagacioasa...o mai pun sa ma ajute cu cartofi, sa mi dea la curatat..ea ii ia dun punga si imi da unul cate unul...dar ultima data stii ce-mi facea?! ii lua la lins ..Cartofii...le spala coaja cu limba ..pai degeaba i-am zis ca nu-i voie, ca sunt murdari..nu frate...ea mai rau facea..asa in ciuda ...clar ca nu a mai avut voie la cartofi...pai zi si tu..face Cezara asa?!
Lali si tu te-ai bucatarit..mmm si paine calda..vreau si eu..cu branza si fasole(ca doar ce am terminat-o si eu) Deci pix era..si da ma refeream la mainile lui...care dupa cum am ghicit greu se scoate pixul din ele...mama pai ai si tu un terorist, oare cum va fi peste cateva luni?!

Sa va mai zic ce face fiica mea?! Si-a luat un castronel de-al ei, isi toarna laptele din biberon in el si bea...lapte e deja si pe canapea si pe ea ...eu innebunesc nu gluma Cica se arata un soare...chiar ma rog sa iasa sa o duc sa se balaceasca in nisipul ud...nu de alta dar ma rup si eu vreo 2 ore de mizeria din casa

Ema sa dai reteta ..Aseara am fost destul de ocupata..a intrat si maica mea sa vb pe skype si trebuia sa pregatesc si cinea..timp mai deloc ptr mine
Getik nu stiu cand am timp azi sa te sun, ca daca se arata soarele ies cu Stefi in parc, apoi sa pregatesc mancarea, sa golesc camera noastra, sa golesc si camera cealata..vad eu poate diseara am timp..daca nu..poate maine..dar nu promit nimic hai baga-te la recuperat si asteptam sa ne spui despre Ari ca merge singurica
Cris mama deja face la buzunare..pai ii tare ..bine ca macar le da inapoi posesorului la plecare Pregateste terenul si tare ma gandesc ca nu mai astepata pana pe 25 martie si o sa vina fix cand e deranjul cel mai mare in casa ...nu zic, ca mi-ar prinde bine vreo cateva ziel departe de casa, dar ce ma fac cu Stefi?! oare se poate sa o iau cu mine in spital? CUm mai e al tau..hai ca gripa ii in floare, ca am vb cu maica mea aseara si fratimui e gripat, a ajuns cu el la urgenta ca de 4 zile avea febra ii era foarte rau si pe deasupra mai si muncea 24 cu 24, i-a dat tratament puternic ptr gat, si acum e mai bine..ea la fel de vreo 2 sapt o duce cu gripa pe picioare...si sunt aceleasi simptome ca si la Ionut..deci clar ii gripa ..Sanatate multa

Gata ca de cand sta fiica mea lipita de mine a inceput sa-mi provoace mancarimi..din cauza nervilor....merg sa ma ocup de ea si sa pregatesc legumele ptr mancare..apoi o scot afara, o culc si ma apuc de treaba..

V-am pupat si nu cred ca azi mai intru pe aici..poate maine..dar nu-s sigura..
Hai weekend frumos, gospodareala placuta si sanatate multa


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagicile...am venit si eu la cafea. Azi avem program impreuna cu sotul, nush ce s-a intamplat sau ce i-oi fi zis acum 2 zile cand ne-am certat urat ca s-a schimbat total cu 360 grade inspre bine bineinteles. A zis ca ne scoate azi inainte de amiaza in oras pe amandoi am ramas muta, ma bucur sa-l vad asa schimbat si sper sa si ramana asa. Diseara mergem doar eu cu sotul la ziua unei prietene deci e rost de chef....a si sa ma laud si eu am facut ieri un chec umplut cu fructe de te lingi pe degete, prima data am facut si a iesit super bun, bine ca si reteta a fost super simpla dar pt inceput e bine
Emace baiat cuminte si ascultator ai eu am observat mai nou la Rares ca trebuie sa strig o data si mai puternic si se potoleste, daca-i spun pe un ton mai moale nu am sanse...felicitari pt masuratori....fata nu mi-a dat boschete dar am cazut azi in spagat cand mi-a propus sa iesim toti trei in oras, asa ceva nu s-a mai intamplat demult din propria lui initiativa deci am facut spagatul azi....emo nu ne explici si noua cum e cu mesele ce trebuie sa le contina pruncii dupa 18 luni pls pls
Serialbastre ce fata mare ai cum se imbraca ea singurica
Lali nu pot decat sa ce tare-i Paul gata a terminat pixul dar ce frumos e decorata cana
Anna te cred ca te topesti cand il auzi...Anna ce baiat mare ai, ce satisfactie mare trebuie sa ai cand il vezi facand toate lucrurile acelea, noi ca parinti ne bucuram si cand fac ceva simplu dar cand ajunga sa faca ce face Vladut cred ca o sa fiu terminata, topita mereu bravo Vladut sa o bucuri mereu pe mami ca merita mult mult....ma bucur ca ne-ai mai scris de Vladut ca ne e tare dor de voi dulci
Cris ce tare-i Miru cu dogio
Picky Stefi esti mortala
Getik bine-ai revenit, baga baga ca ai ceva[:d]
Cris eu mica controlicioasa de buzunare am ras cu pofta cand am citit
Picky imi pare rau ca v-ati certat...sa stii ca la noi s-a schimbat treaba si sper sa fie la fel si la voi...cred ca si cuvintele ce i-am zis dar si indiferenta l-au facut sa se schimbe si sa va treaca repede supararea.
Gata fug sa papam caci poi ne scoate soata in oras si trebuie sa mergem sa luam si cadou la prietena mea apoi sa ducem pititcul inainte de amiaza la mami deci am ceva drumuri. Va pupez pe toate si pe bubu!



Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata mandrelor
va zic repede din brosurica cam ce tre sa contina mesele unui pitic de-a lungul unei zile, asta asaaaaa, informativ si ca ati intrebat
e pe grupe, toate puse sub forma unei piramide
linia de jos a piramide contine grupa prod ce contin amidon: paine, paste orez, cartof, cereale, linte, naut si scrie ca trebe repartizat din aceasta grupa de 4-5 ori pe zi
a doua linie de los in sus, grupa fructelor si legumelor - 3 ori pe zi
a 3 a linie e linia lactatelor - 2-3 ori pe zi
a 4 a linie e linia carnurilor si oua - o singura data pe zi / 2 ori pe saptamana
a 5 a linie e linia materiilor grase - uleiuri, unt, margarina ....aci scrie de la 3 ani
la toate mesele si un paharut de apa

deci in mare cam tot ce papam noi

picky stai relax mama ca si eu am avut concert aseara cu piticul. spor la trebi
crisule o sa ma mobilizez si scriu reteta, dar mai tarziu ca is pe picior de plecare
laviiiiii si te-ai mai ridicat din spagat sau acolo ai ramas????
va pup pi tati, fara exceptie, fug la IKEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata la pranz

voi credeti ca eu am sanse cu tero dry sa recuperez nu frate vrea calare pe laptop si pe mine logic ca o sapt cat nu am avut net doar de ea am stat si acu vrea sa ma calareasca

da avem vesti merge singurica nu ff bine dar merge, are 73,5 cm si 10 kg, in martie tre sa merg cu ea la budimex sa vedem de la ce este cracaniciu de la un pui de rahitism sau de la piciorus.
a inceput sa vb cu mine si cand o cert pune buza si mahalageste la greu.
este ff bine fara soacramea liniste si copil mai cuminte cand i se pune pata sta dreapta si incepe sa urle la mine mama baa, dica mama brate este scumpa, diseara sper sa pun poze si filmuletecu ea dar nu promit.

acu am un car de nervi sa jucat focu cu nervi mei in dimi asta nu sa aprins deabia acu a luato. eu fufg sa imbrac copchilu sa fugim afara la sanius si facem pozesa o vedeti pe maimutica

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

revin cu reteta de paste
ardei gras rosu, galben, verde taiat fidelute subtiri
cateva ciuperci taiate felii subtiri
mazare cu morcov (congelate) eu am pus, mere si mazare simpla fara morcov, sau conserva mazare
piept pui taiat fidelute subtiri
paste tip fidea (mere orice tip dar astea is mai subtiri si fierb mai repede plus ca iau din gust)
sos soia
sos ketjap manis (ambele de la market)
sare
unt

in unt se calesc in unt ardei, ciuperci, pui, mazare plus piept pui pana se patrunde pieptul de pui si ciupercile, ardeii pot ramene putin crocanti, se sareaza
separat se fierb pastele si se pun peste leg si carnea calita, se pun cca 2 lingurite sos soia si cca 4 kejap manis (se mai poate adauga si in farfurie, dupa gust)se mai lasa cca 10 min si se dervesc

pt. 2 pers eu am pus jumatate de ardei rosu, jum verde, jum galben
vreo 7 ciuperci medii
1 piept pui
cca 2 manini mazare si morcov congelate
2/3 dintr-o cutie de 250 gr taitei, iar sos, cat am scris mai sus.....is buneeeeeeee...a papat si piticul
PS nu da Picky ca o bag si pe mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sa vedeti cum deschid eu contul si va pun la cotizat, ei lasaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Pe mine nu ,ca eu de cand stau dupa colt sa le dau scatoalce la plimbarete ! Doar ca nu imi place sa vb singura .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ba nici eu nu cotizez caci tocmai ce ne-am intors de la ziua unei prietene cu mare chef....ancorati-va bine caci e de impacare. Azi ne-a scos soata in parc la zapada apoi am fost la mici cumparaturi dar am stricat rapid niste banuti
Ema am citit piramida cu mesele si noi papam cam tot dar nu de cate ori scrie acolo...de ex carne mancam in fiecare zi, fructe in fiecare zi dar nu de 3 ori pe zi si mai nimic in proportiile ce scrie acolo dar le mancam cam pe toate mai putin pastele doar taitei in supa mananca paste cu carnita nu, iar ulei si unt si la noi este in meniu ica deja de multisor....poi a fost musai sa ma ridic din spagat sa onorez invitatia...ce-ai vazut fain la Ikea magazinul meu preferat?
S-a somat puternic pe aici vad
Va pup pe toate si duminica placuta va doresc!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu am venit sa va verific,sa vad care-i invelita,care nu,care are vr-un chicior p-afara...Toata lumea face nani... ma tarai si eu catre pat,ce sa fac!
Va intrebati eu de ce nu dorm,asa-i? Eee,va arat maine de ce nu am dormit,acum doar va fac curioase . M-a rugat o prietena sa ii fac martisoare cu flori ,din fimo, si am mesterit de la 11 pana acum 20 de minute 17 bucati.Mi-au venit greu ideile,dar pana la urma a iesit ceva.Mi-am cam iesit din mana cu greturile mele,ca nu am modelat nimic de la Craciun ...
Hai va pup... Deci daca ati simteat cum v-a pupacit cineva pe fruntisoara in somn,eu am fost,da?

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaa..haideti la o calda ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce[jamaica si vougue

picky nici n u vreau sa-mi imaginez ce prietenie e intre ea si catel.Gandeste-te ca e acelasi lucru cu a fi in parc si a manca pamant.nu stiu daca o sa te te lase cu stefi langa tine,dar nici nu o sa poti sa te ocupi de amandoua printesele,si cu cezariana la purtator..
lavi eeeeeeee,asa imi place sa aud ca va intelegeti.Deci a iesit bun checul.Unde l-ai pus in cuptor..sus ,jos,sau la mijloc?Cum a fost aseara?ca noi nu am mai plecat nicaieri,A luat eurespal pentru tuse si a zis ca moare,la fel ca mineCred ca e o problema cu eurespalul ca are nisrte reactii adverse de te ia cu lesin.
ema fataaaaaaaaaaaa,am intrebat daca nu cumva ascunzi ceva?
getik ai recuperat gagici?ce face ary?
ema taitei?cred ca o sa incropesc si eu niste paste ca deja ia uite-ma
lali eu dadusi partea mea de carnat in prima parte a zilei,asa ca nu cotizez
ema foarte ineteresnta schema,nu papam noi chiar ca la carte,dar stii ca nici nu ma iau dupa ce e scris
lavi de aia nu stiam eu de ce mi-au cazut cheile de sus din dulap,tu ai fost de vina..
lali hai fata cu martid\soarele sa vedem si noi,eu nu sunt fana martiseloase,dar imi place sa le vad la altcineva

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput