**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Intru pe fuga, ca Omuletu' meu a racit. A avut febra aseara si azi-noapte. Acum stau cu ochii pe ea ca pe butelie. Nu ma grabesc la medic, sa nu ma potcoveasca cu antibiotic, incerca sa tratez eu deocamdata.

Picky, ne-am distrat foarte bine, abia asteptam o repetitie.

Lali, cornurile le voi mai face sigur, ca tare bune au iesit.

Mady, sanatate multa!

Getik, si voi cu febra ... of, of, sanatate multa!



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Mama ce de buburuze cu febra.. se pare ca e in floare virusul...sanatate multa si refacere rapida la micile buburuze.


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Am facut munca suplimentara azi-noapte si am incarcat cateva pozici cu Vladut, ca am vazut ca sunt cereri Iaca aici https://picasaweb.google.com/annavladut/2AniSi#5579734115040210674

Lali, am vazut martisoarele care sunt f frumoase (e tare talentata si minunatia de buburuzel e tare tare dulce!
Picky, ce noruta scumpa si desteapta am, ia sa-i dea si lui fi-miu un telefon daca este asa priceputa, sa se converseze si ei putin! Ma bucur ca bebelina mica este bine, sa stea acolo la caldurica pana la termen!

Sanatate multa tuturor bolnaviorilor, este o viroza tare pacatoasa in tara si pe mine ma incearca, dar sper sa-i fac fata!

Fetelor, multumesc de aprecieri la adresa lui Vladut, dar tineti cont ca el e cu cateva luni mai mare ca buburuzele voastre, iar in perioada asta fac progrese uimitoare de la o zi la alta!
Aseara m-am jucat cu el si am vazut ce mai stie, culorile f bine (alb, rosu, verde, galben, albastru, maro, portocaliu, mov), iar roz si gri le mai zapaceste... Stie sa numere pana la 4 constient, adica stie sa spuna si cate obiecte sunt pana la maxim 4. Cunoaste mic si mare fara probleme, deja este interesat sa-l inteleaga pe "mijlociu", stie sa-mi deseneze la comanda: cerc, linie si punct. Cam astea sunt concluziile din activitatile de aseara.

Andreea, Getik, Mady, sanatate multa!
Lavi, ce ma bucur ca Rares e puternic si a depasit cu bine boala!
Ema, a facut baloanele? , ce nazdravan [oalala]
Alynta, ce bine ca papa cu placere supica, eu am avut cu al meu mari probleme cu diversificare si stiu cat de important e sa accepte de la inceput papica solida.
Cris, ce faceti? Sa inteleg ca aveti pt primavara asta in plan sa va aranjati gradina? Cu loc de joaca pt Miru? Va invidiez
Simina, ai terminat declaratiile?

Va las si eu o calda!


de steluta norocoasa (09.02.2009)


http://bazar.desprecopii.com/index.asp?logoff=1l" target="_blank">e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

andreea da si noi suntem cu febra, am sunat doctora si m-ia zis ce sa fac bine nimik din ceea ce nu stiam, dar am anuntato, sanatate si voua sa nu mai facetii febra

piky

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna ziua gasca de

Nu am dormit pana mai tarziu cum se crede,ci am luat-o de coada de dimineata...

lavi offf,sper sa nu fi luat si rares vreun pui de muciulet.ce e fata super?ca mi-au mancat ficatii si o s-o iau prin porumb mai repede decat preconizam
getik stai asa sa imi si vina cheful de gradinarit
mady doftoriceste-te mama si nu sta asa ca te vrem activa
lali foarte faina diriginta voastra.M-ati omorat voi cu "cearta" voastra .Iasomie am eu,si liliac,chiar boschetul ala catarator de "mana maicii",care recunosc ca miroase demential
picky asa pateim si noi,indiferent cat s-ar jumuli cu dogio,sa nu cumva sa-l cert sau sa-l altoiesc cu ziarul ca incepe si urla sau pune un bot de aici pana la belgica.Nu-i rau sa le dau si un strat de slanina ca e din aia cu usturoi .parintii lui nu stiau sa latre cand erau mici,si nici unul nu a ros peretii,asa ca nu stiu cu cine o semana al meu. ce meserie pe capul ei sa sune,si mie mi-a cam sarit oleaca factura din schema la telefonul meu,si nu stiam de ce...asta pa nu am prins-o azi de dimineata cu el in mana si apela pe nu-stiu-cine
ema sa ia bagi fata tehnica aia migaloasa ca sa vez si eu cu ma pricopsesc cu lalele
lali eeeeeeeee,uite cine stie ce fel de martisor ne multumeste pe noi .Aspirina sa sti ca nu e buna cand unul e racit,ca trimite virusul aspirinicesc ..
alynta asta e important,ca el nu a patit nimica,ca asiguratorul se va ocupa de reparatia masinilor. 40 ron de copil??,pai la cate grupe sunt si la cati copii sunt pe fiecare grupa,se strange mai bine de un salariu mediu pe economie,sau gresesc?.
ema aoleuuuuuuuuuu ce ginerica nazdravan amsi tu fix 3 randuri ai trasat la orizont ca sa nu cotizezi?
picky multam de cafea,chiar am nevoieMai mami,tu nu intelegi ca puca vrea sa-ti arate ca stie si ea sa pape frumos din castronel?
getik daca a inceput sa aiba scaune asa moi febra,hidrateaz-o ca sunt tare sensibil piticutii astioa mici.
picky ce vreti sa va bucatariti voi fetelor?
andreea multa sanatate cezarei
ana ce scump e vladut fata,imi place tare mult cum se joaca el cu trenuletul si ce dulce e la orga.A crescut asa mare.. . Pentru miru aceam loc de joaca de anul trecut,dar se pare ca nu am loc de restul..asa ca o sa-l desfiintez si de cate ori o sa scot fata afara,o s-o duc in oras ,doar ea cu mine si cu ta-su,iar gradina cu boscheti este,doar sa am si loc sa ma desfasor ca vad ca in ultimul timp nu pot sa pun nimica ca hop,trebuie sa cer aprobare frate... .crede-ma e de invidiat doar daca stai singur si nu cu altcine in aceeasi curte..

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce pana mea faceti la ora asta?chiuliti?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

dupa ce a lins tubul de sapun , ca sa fie treaba brici mi-a luat de pe suportul de rufe, care e langa caloriferul din living, hainele care erau ude, haine spalate la mana, ca de, nu suporta masina de spalat si a spalat pe jos cu ele...am crezut ca morrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
daaaa, tare e nazdravan cris.....cateodata imi vine sa ma arunc de la etaj
ana ce mumos eeeeeeeeeeeeee si ce mare a crescutttt
geto am aparatul bolnav fata, il rezolv in Rom
picky mai face si al meu asa si mai da si pe alaturi. uitai sa-ti zic.......am vb de blitz si il iau din Rom cu 500 lei si garantie internationala, adica valabila si aci, m-am scos
mei da ce de [buburure] bolnavioareee.....sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hellou fietili mieli [pu[]!
Ce faceti? Mie imi e lene . Ema ai trimis lenea la mine? Jucam leapsa cu ea ?

Maai, am vazut pui de Anna-mama,superbi carlionti ,superb buburuz .

Sa va zic ca piciul meu a inceput sa ma pupe de-adevarate-lea? Ca pana acum isi lipea buzele de ale mele,sau de obrazul meu si astepta sa il pup eu,si de cateva zile ma pupa cu tzoc .

Mai voiam sa zic ceva dar am uitat ce .

Va pup,revin mai pe seara.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

lali e super momentul cand vin ei sa te pupe,chiar daca cu 1 sec inainte a facut o prostie mai mare decat el,cand o sa-ti traga pe obraz o ventuza,o sa uiti totul si o sa ii mai ceri un pupic
ema pai nazdravan la nadravana tragece crezi?ca noru-ta e mai departe?..sau ai uitat ca si ea musca la propriu din sapun si apoi se stramba ca nu e bun?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

anna vazut pui carliontat ce frumusel se facu, si ce statea el intre baloane acolo trebuia sa fie ary sa inceapa sa scartie dintisori pe ele si sa faca unu cate unu poc.

emo cand vi in tara sa pui si cablu de date de la aparat da ca altfel, si acu mami tre sa spele din nou de mana urata treaba.

lali stiu cum este sa te pupe ary de vreo 2 sapt tot exerseaza si a inceput sa ii iasa chiar bine ma pupa pe obraz si apoi face aa aa aa ca ma iubeste ma lesina, dar cand are chef ca dupa prosti se tine la colt cu mine.

cris hai sa vina primavara sa vedem cum amenajezi curtea, si eu am multe in plan in primavara asta sa vedem ce iese, si la mine este o problema cu soacramea ca nu ii pace ca am defrisat balariile ei si am lasat doar lalele ghiocei, narcise zambile si multi trandafiriiiiii, daca vrei iti trimit in august colet cu altoaie de trandafirii, cand o veni in ianuarie anu alalalt face crize

aricica nu a mai facut febra a baut ceai de menta si a bagat un castron de orez cu morcov si nu a mai facut febra, caca a mai facut dar un pik moale, si acu se odihneste isi face somnu de frumusete.

mady cum te mai simtii?? hai inta macar si zine cum mai estei?

lavi mami tu pe unde umbli?? rares ce face?

alynta, andreea, simina si pt daca am uitat pe cineva luatima de urechiii

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput