**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

geto, nu ti-ai facut temaaaaa, ti-am raspuns ieri


am citit emo dar cu intarziere acu am recuperat ziua de ierii

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Deci,am scris un mesaj oribil azi de dimineatasi cu picioarele scriam mai frumos.

simina ma odihnesc pe naiba am facut smotru de azi dimineata ca potaia a facut de toate : si pishu si vomatma ia cu groaza
mady si eu tot pe pagina 2 v-am gasit .Vai de bucile tale fata..mai poti?Bine ca baietii nu mai au febra,dar tare mi-e ca pe tine nu te vad prea bine..
lali dar si cand o incepe,pai sa te ti bine ca toata ziulica o sa trancaneasca si nu o sa-i taca gura.Iti spun eu ca nici doape;e de urechi nu te mai salveaza..ce le facusi fata la oameni ,ii bagasi in sperieti?
ema nu ma apuc fata de renovat cu potaia in casa ca doar nu m-am scrantit asa de tare le dibla..stai asa ca vreau sa se incalzeasca ca sa il tin afara,ca doar nu curg banii peste tot.
picky cunoscccccc..asa aveam si noi cateve pupeze de genul asta,care una-doua..hai sa strangem bani pentru cadou si nu putin,ci sume fabuloase frate.Stii ca de cele mai multe ori le-am spus ca nu am si ca nu sufar sa fiu trecuta pe pomelnic cu cine a contribuit si cu cine nu?Si stai sa vina si vremea cu miru la gradi. si sa vad cine incepe cu cereri de genul asta(ca sigur se vor gasi unele pe care le mananca in buci),si o sa fac eu armata cu ele si economie de criza.In schimb,imi place foarte tare mentalitatea de acolo.Sa sti ca si eu am observat ca copiii mai mari sunt mult mai sociabili,pe cand cei de-o seama cu miru nu ca sunt ..salbatici,dar mai degraba au apucaturi violentesi culmea,mai sunt si incurajati in ceea ce fac de catre cei care ii supravegheaza
getik pai o as dau si eu o fuga la piata sa imi iau bulbi de lalele si frezie saptamana viitoare is sa vezi ce gradina o sa-mi trag in fata

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Lali, nu am apucat sa pozez cornurile branzoase, le-am facut cu musafirii ajunsi deja.

Picky, sunt si la noi scoli unde nu se strang bani pentru cadouri. Stiu invatatoare care face cu elevii martisoare ptr mama, ptr profesoara de engleza. Si la elevi mai mari la fel, sunt profesori de educatie tehnologica care fac asta, sau diriginti. E adevarat ca sunt si profesori care asteapta cadouri, dar si parinti care abia asteapta sa se bage-n seama cu ocazia zilelor astea festive.

In rest nu mai tin minte ce am citit ... ca de cand am inceput sa citesc s-a trezit Cezara de trei ori.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Intru si eu rapid ca sunt cu treaba, dar mi-a fost dor de voi. Rares e ok peste zi doar cand doarme mai tuseste asta incepand de azi noapte. Acum ii dau plantusin sa vedem cum va fi. Aseara a venit cumnatu cu nepoata sa-mi aduca martisor....da frumos gestu...doar ca nepoata abia sufla de muci, si mai imi zice si ca jumate de grupa nu ine la gradi ca sunt mucosi, sper sa nu fi luat si Rares ceva....asta este nu mai am ce sa le spun dc ei nu se simt...ei vin cu martisor si eu ce era sa-i dau afara din casa
Multumim mult de complimente
Anna eu sunt toata topita dupa Vladutu nostru ingerasu scump si pe mami.
Ema eu nush cum pot dormi asa contorsionati...eu il mai aranjez ca mi-e teama ca se trezeste amortit
Picky n-ai fost cu Stefi la dr sa vezi de ce sufla asa greu sa nu fi ramas cu ceva de la raceala?...e mortala fi-ta dar cred ca ti-am mai zis....aaaa si mai stai linistita ca ti-o capeti
Lali cum te mai simti...si eu cand eram gravida mancam de nevoie fructele acum mai rar nu le pot manca si pace...si rares se uita la reclame ii plac si la muzica non stop ....e mai bine piticul ms...bine ca ai discutat cu soata si a inteles
Cris [:-)))} nu mai pot, super atmosfera la voi, nu va plicti deloc, parca mi-o imaginez pe Miru recuperandu-si soarecu...super ca ai primit flori, imi plac mult florile astea ce apar primavara, frezii, zambile, lalele, ghiocei, lacrimoare sunt inebunita, pacat ca n-are cine sa-mi ia...dr o sa-mi iau eu
mady sanatate mami la toti!
Lali asa si eu cu Rares, fac ca si toate animalele aici prin casa ca ma aud toti vecinii si el nimic si noi avem aproape 2 ani doar rabdare tre sa am cica
Picky sunt de acord cu tine nici eu nu sunt de acor cu atatea cadouri, doamne ce ma asteapta mai ales ca am baiet...mai ai contractii?
Cris ai de lucru nu gluma...spor
Merg si eu sa-mi continui treaba ca am poposit destul.
Va pup pe toate si pe {ms Picky]

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit si eu dara fara cataratoarea sefa care acu doarmme

lali am facut clatite dupa reteta ta si au iesit super buneeeeeeee, si diseara o sa incerc si reteta eei ca vin teroristi la rumy si vor ceva bunnnn

cris deabia astept sa vad gradina pe care o so faci in primavara

revin mai incolo ca acum sunt un sloi de gheata am fost sa fac curat la bucatarie si clatitele si am inghetat, si am spalat ditammai portia de vase cu apa rece , acu stau in pat si incerc sa ma decongelez.

revin eu

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

dragele mele,
nu pot sa scriu prea multe. imi e rau de tot. termometrul zice ca n-am febra , dar eu am frisoane de nu pot sta in picioare, ma doare carnea pe mine, imi e sete de beau juma de sticla odata + dureri de cap si oki.

au facut urat copiii la boala... dar sa ma vedeti pe mine .

m-am plans destul? ma duc in pat ca aud stereo.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Saluuutare de la mare!

Anna aici au vazut fetele o parte din martisoare,erau neterminate,mai putin unul .

Picky da, primavara ar incepe de fapt odata cu echinoctiul de primavara,parca la 23 martie,cand incepe primavara astronomica.

Diriginta mea din liceu a spus ca ne bate daca ii luam cadouri scumpe , ne-a spus-o din prima zi de scoala,pentru ca aveam mai multi colegi copii de vamesi, doctor ,director de nu-stiu-ce si aveau bani,dar eram si destui mai amarati,care nu ne permiteam sume prea mari. De la ea am invatat noi sa apreciem lucrurile facute de mana . Cand eram in clasa a XIa a implinit 30 de ani,asa ca s-a vrut ceva special, si am facut noi tort ,prajiturele ,chestii dulci la o colega acasa,si am mancat impreuna cu ea, am facut poze ( pe care eu nu le mai am ) si isi aminteste si acum cat de frumos a sarbatorit ea cu zurlele ei de copii . ai sunt si aici asa profesori,care nu asteapta cadouri, dar sunt rari.

Ca sa vad cum apar buburuzele la semnatura lui Picky ,am dat quote la un mesaj de al ei si m-am uitat bine la semnatura,sa imi dau seama ,asa am descoperit.

Ema am inteles mami,cum sa nu,ai fost explicita . Acum, buburuzele de la medalion le vrei lipite una de alta,asa cum sunt la mine acolo pe martisor,sar individuale? Ca singurele,separate cred ca ar intra una peste alta cand stau atarnate la gat. Medalionul il vrei pus pe snur/organza ,sau asa,si il atasezi la un lantisor?

Picky la noi orice discutie se termina cu mai multe cuvinte dulci ,noi si cand chipurile ne certam ,ne certam ceva de genul " da ma pui,dar stii ca... hai mai pui,ce naiba,iar nu stiu ce... " ,asa ca iti dai seama. La noi a tunat si ne-a adunat,ca nici mie nici lui nu ne place cearta,nu ne place sa fim suparati pe cineva sau sa fie cineva suparat pe noi .
Getuto tu la care hormoni te referi ? La aia de sau la ? Ca primii sunt inexistenti momentan,au fugeat ,iar urmatorii au mai ramas ceva si de la Paul,dar ii domolesc eu .

Serialbastre astept tura urmatoare ,ca sa vada si ochiul meu cum le faci .

Lavinia azi sunt bine, nu am mai mancat fructe ,le-am baut . Ma bucur ca iti plac lacramioarele ( in buletin si eu sunt una ) ,si mie imi plac, si zambilele imi plac cum miros , imi mai place liliacul cum miroase si iasomia. Aa,si mai este si "mana maicii domnului" ,un soi de gard viu,nu stiu ce este,dar miroase foarte frumos.
Deci trebuie sa continui sa fac precum calul/magarul/rata/oaia si toata ferma, pana invata baiatul ?

Getuta ,nu am pus reteta si pe mail, bine ca ai gasit-o tu in urma . Nu o pui si pe mail daca tot ai dat de ea ?
Mady nici nu stii cat de bine te inteleg ! Si eu cand sunt atinsa de gripa ( sau lovita bine ) la fel sunt. Ma doare carnea pe mine,tremur toata,frisoane ca la balamuc,si m-as plange intr-una sa ma bibileasca careva . bine ca nu am mai racit de mult. Si la mine febra este to pe interior cica . Termometrul arata temperatura normala ,sau chiar mai mica,catre 35 de grade,si eu simt ca ard.

Va pup,ma intind in pat ca azi am muncit .Am facut bors de pui si piure de cartofi cu pulpite si sos de rosii.


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La apel, mananc cereale cu ciocolata si stau pe forum.
Am facut curat in living si baie( jos nu ca-i in lucru) am fost cu fata is potaia in parc, azi e mai placut afara ca ieri, deci Ema risca si iesi , iar de vreun sfert de ora am culcat fata ..deci is olecuta libera

Ema pai sa bagi reteta ca sa stiu ce sa cumpar..si sa punem la punct toate detaliile
Getik am si eu curte, nu-i mare dar potaia nu o prefera..si plus de asta gazonul se usuca de la urina cainelui, daca-l las sa-si faca nevoile acolo risc sa raman fara gazon(si a facut gradina anul trecut) ..iar acum daca sotul e ocupat cu treaba..ma chinui eu cu el..chit ca-mi face 1000 de nervi si il mai injur(nu ar trebui ca aude fata) iar Stefi mai sa planga ca ma iau de "fratele" ei Cum te mai simti? Ai iesit din butoi? Pai eu stiam ca baba are alta semnificatie.. cica cum e baba ta in ziua respectiva asa o sa iti mearga tot anul..deci zici ca-i soare cu dinti..ar fi si urcusuri si coborasuri..
Cris al meu sot a zis sa ungi si peretii cu niscai slanina..ca asa o sa fie mai usor sa-i indrepti dupa ce-i roade potaia..dar eu zic ca poate snanina nu o sa-i placa..ca vad ca-i de asta, pe invers Uii nu-mi aminti de voma ca al meu ieri mi-a vomat..al naibi isi face singur pofta cu ceva, nu-i dau si imi vomeaza...pe bune ca daca nu ar fi fost fata care sa-l iubeasca l-as fi dat..deci si eu si Ema ce-ti ziceam de caine...ok cel pe care l-a calcat masina nu era asa, ai crezut ca va fi si acesta la fel..da uite ca te-ai inselat ...ai lui parinti au mancat peretii? trebuia sa ceri informatii despre masa si tacsu Sigur o sa se gaseasca o mare "dumanaaa" care sa vrea nu stiu ce cadou ptr educatoare....Da sa stii ca si aici copii cam la fel sunt, cei mari sunt prietenosi, iar cei mici oleaca mai rezervati...se mai pune si oleaca de rasism la unii si gata treaba..dar sunt si copii mici de varsta Stefaniei care sunt ff prietenosi..insa nu am vazut ca aici sa fie incurajati sa zica sau sa loveasca vreun copil... parintii ori sunt nepasatori si se fac ca nu vad, ori stau pe o banca si tipa sa nu mai faca asa ceva, ori iau masuri si isi supravegheaza mai atent copilul sa nu faca ceva altui copil...deci cazuri si cazuri..poate in "lumea copiilor mai mari" treburile stau altfel ..vom vedea in viitor
Andreea oau nu stiam ca sunt si in Ro scoli in care un cadou lucrat manual are o mai mare "trecere" decat un cadou cumparat...deci exista si profesori care au o alta mentalitate....bravo lor .. Aaaa cat despre parinti clar..sunt la greu in Ro cei care se gandesc cu juma de an inainte ce sa ia ptr profesor/educator/invatator..si daca nu se strang bani trebuie musai sa ia el ceva extravagant ca deh sa-l tina minte o viata intreaga profesorul pe respectivul copil care a dat cadoul cel mai cel.. Dar sper ca in curand aceasta menalitate sa se schimbe si scoala sa nu mai fie o cheltuiala mai mare decat este ptr parintii. Cum ai petrecut cu musafirii ca uitasem sa te intreb? cred ca s-au lins pe degete de la bunatatiile tale
Lavi deocamdata atat timp cat nu-mi face febra nu e cazul sa ma ingrijorez..o supraveghez si ii ascult mereu respiratia..culmea e ca noaptea imi respira ok, fara zgomotul acela, in schimb pe zi il are Eu sper ca sa nu raceasca Rares al nostru si poate nepoata nu i-a dat si lui raceala Sper ca acel sirop il ajuta si o sa-i treaca tusea repede..chiar nu-im doresc sa treceti prin ce ati trecut acum cateva luni.. Aoleu asa-i ca ai baiat...ee da las mama ca o sa fi soacra mare Multumesc de intrebare;.contractii inca am nedureroase vad ca-s azi..Vad ca vb de flori..mie imi plac toate..trandafiri catifelati is preferatele mele, iar pe locul doi e liliacul ala batut, mov puternic..si are vecina in curte..si ma oftic..la noi peste gard ii doar o creanga da, ma multumesc si cu aia ca face flori in rest ghiocei, zambile, narcise nu mai am ca au facut gradina anul trecut si le-am zis sa arunce toti bulbi...dar daca mai stam pe aici is nu ne mutam la apartament..imi iau bulbi si-mi fac pe langa gard numai flori, ca la legume nu le prieste vreme din be
Getik uite vezi un joc cu remmy si uiti cat de cat de griji
Dana tu ce mai faci? sper ca bebe inca mai sta la caldurica...sa intri sa ne anunti cand vine momentul..ca Ana nu vrea sa intre sa ne zica nimic...
Alynta voi ce ati facut? ocupata cu martisoare? cum se mai simte David? dar cei mici?
Elena si voi tot cu martisoare? Ce mai fac strumfii? mai il necajeste Andra pe Radu?!
Ssabrya intra des la odiseea de fluturasi dar pe la noi cam trage chiulul..ce faci mama? am vazut ca esti programata ptr cezariana..mai da un semn de viata is pe la noi..asa macar de ochii lumi

Aseara i-am dat lu fiica mea lg-ul ala cu tuchescreen sa se joace pe el, eu nestiind ca respectiva cartela din el mai are credit..si fata mea a sunat-o pe buna sa(maica mea) de 3 ori..iar ea a raspuns...va dati seama ca nu-si mai incapea in pene maica mea ca a sunat-o nepoata sa singura...

Ca vazusem pozicile cu Rares si pozitiile lui de somn mi-a amintit de Daniela si de pozitiile de somn a lui Denis...oare ce mai fac?!

Hai ca eu cand va scriu..nu ma mai opresc...


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Hai ca vad ca a scris si Mady si Lali..

Mady ce temperatura iti arata termometrul? ca dupa simptome sigur ai febra..sau esti sub ...bea ceaiuri calde cu lamaie, paracetamol, si stai cat poti de linistita in pat..ca sa incepi sa transpiri..hai ca familia si noi te vrem sanatoasa
Lali deci ai descoperit care-i treaba cu buburuzele...Chiar ati avut o diriginta super de treaba.. si i-ati facut un cadou frumos ...pai frate daca la voi aia e cearta at nu stiu cum e cand va "scoateti ochii" ...noi ne certam mama..serios..inainte se lasa cu bagaje facute de mine..acum am trecut de faza aia, suntem mai "calmi" , eu nervoasa si nemultumita mai ales in perioada asta..el stresat si plin de griji..deci rabufnim...dar au fost si dati in care am discutat civilizat fara sa ajungem la cearta..deci se poate..numai sa vrem




Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Lali buburuzele de la medalion, lipite si nu pe snur, ce putin nu organza, daca ai de piele daca nu pun la lantisor, nu-i bai i-am dat eu linkul anei pe mess, am uitat sa scriu aci
crisule si anul asta pierd lalelele din Olanda ca as fi luat sa va trimit.....se gases pungi cu 100 bulbi: lalele, gladiole si alte flori la 5 euro....si is o nebunieeeee. Dar ti-am zis, astea toamna-iarna se planteaza, 1 an se lasa in pamant, anul urm se scot bulbii toamna si se separa.....eeeee, tehnica migaloaaaaaa
Picky nu ies ca ieri am iesit si aseara avea muci, deci astept sa fie si mai placut sau cel putin fara vant. las ca vb noi, stai calma ca nu trebe mare chestie, as aduce eu dar vin cu trenul si e cam naspa, miere aduc eu, stii asta. faina, drojdie, vreo 2 oua, lapte si atat....eventual coaja de la o lamaie. ia sa-mi spui daca turcul are si nuca. da las ca mai vb si pe mess pt alte detalii si la o adica luam purandeii si merem sa luam atunci
breeeee da ce-ati patit cu toateeee.....ia bagati ceaiuri si multa lamaie sa va reveniti. sanatate multa
va pupacesc

Mergi la inceput