Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Deci Rodyka la voi a venit primavara, ce frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Mai Rodyka mi se pare mie sau la noi tu o sa aduci primavara cand vii

Ca sa vezi diferenta; am fost si noi afara. Copil imbracat gros de nu se putea misca; eu am impins la carucior prin zapada incat mi se cam facuse foame cand am venit acasa Iar grade... -1,5 la noi.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

rodiiiiiiiiiiiiii...te invidiez...si eu vreau 20 de grade(cel putin )

noi nici n-am iesit de cateva zile, a zis pediatrul sa-l tin cam o sapt la adapost, ca e mai sensibil acu dupa vaccin si cum ican e racit si tuseste.... si innebunesc tot in casa...

asa fac si Filip...daca ii iau ceva ce are in mana, se enerveaza frate si se pune pe plans....ba chiar refuza sa primeasca inapoi ce i-am luat din mana... sau daca se jaoca cu ceva si nu-i iese 'schema', mamaaaaaaaa sa te tii...ce se enerveaza si urla.... mai nou intinde aripioarele sa-l iau in brate...si cand vede ca ma indrept catre el, si le agita si e tot o veselie...stie ca va fi luat in brate... de pe la varsta asta (hai sa zic 6 luni) sunt adorabili...mi-s asa de dragi...

o intrebare, ca tot vine primavara: voi le luati ochelari de soare? si daca da, de care? va intreb asta pt ca am avzut niste poze, ale unei prietene, iar fetita ei (de 1 an si cateva luni) avea ochelari de soare, pt ca erau afara, in zapada si era soare...stiu ca eric nu a suportat vreodata ochelarii de soare, nu stiu filip daca va vrea...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Eladea si eu am inceput sa ma uit dupa colace, costume de baie...si am vazut si ochelarii despre care imi puneam aceleasi intrebari ca si tine


Matei - luna a 8-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, pe Raul cel mofturel. Eu m-am obsinuit cu maraiala, a iesit direct marait din burta . Si la noi trezirea s-a dat definitiv tot la ora 6... A zis sotul ca 1 data pe saptamana musai sa stea socra cu bb si eu sa plec, sa ma duc unde vad cu ochii, ma vede asa.. labila psihic. Oricum, statul in casa ma impinge usor spre depresie... zau ca nu cred ca rezist cu creierii intregi pana la 2 ani .

Citat:
citat din mesajul lui pro_mihaela

scuze poate nu am gasit mesajul
copilul se numeste GABRIEL CATALIN,am nascut prin cezariana la39 de saptamini un copilut de 3,9kg si 57cm
data nasterii 31 aug 2010 scor agpar 9 si data nasterii mele 10.07.1975



Victo, vesta! Ce mandru e Stefan si Mihai e o dulceata!

Denisa, clar subscriu ce spun si fetele. Nu-ti ridica nimeni statuia ca tii casa farmacie si totul perfect. Relaxeaza-te! Copiii pe primul loc, casa pe ULTIMUL! Ca daca o iei pe aratura cu sanatatea fizica sau cea mentala nu stiu care se bucura de casa de revista.

Rody, deci ma termini cand spui ce temperaturi sunt pe acolo.

Andreea, al meu nu sta nici cu bavetica la masa, musai sa traga de ea, sa se joace, s-o bage in gura, daca n-o prind bine o si arunca, pai la ochelari nu s-ar incurca deloc.



Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

lauri_ca, roxana, eladea, bumblebee (ce-mi place id-ul tau ), la noi a venit primavara de vreo luna, de cand am racit toti prima data... sapt trecuta am avut si 25º, daca nu bate vantul e cald de plaja. dar dupa-amiaza mereu se ridica dinspre mare... chiar ma gandeam ca daca prind frig in aprilie, e vai de c.... meu in Ro! ca la mine frig e si la +12º/+14º . le zic la ai mei sa-mi faca foc in teracota . daca va spun ca mi-e asa de dor de ghiocei si branduse !! acum 2 ani mi-am cumparat un ghiveci mic dar cand a trecut sezonul l-am aruncat, anul asta am vazut ca mi-au iesit zambilele singure din ghiveciul de anul trecut (doar cu apa de ploaie) ! anul trecut mi-a trimis mama ghiocei presati intr-o carte . si Isabelei ii spuneam cand era mica (va dati seama ce mare e acuma!!) "tu, brandusa!" c-o vedeam asa micuta si firava...



delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ref la ochelari, eu sunt sigura ca Isa nu-i va tine la locul lor, dupa cum sare sa-i apuce pe-ai lui tati si pe-ai Mariei! d-apoi sa-i mai aiba si pe-ai ei la indemana. dar mi-ar placea, mai ales aici ca e asa puternic soarele, si cum toate trei avem ochi deschisi la culoare, e cu atat mai deranjant...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Copii dorm...mancarea pe aragaz...Victo sa stii ca sunt aragazuri cu 5-6 ochiuri am vazut mai demult la cineva

Rodyka-24 de grade? in iasi -7 si ninge
imi fac bagajele si vin in Spania

Paula-ce scump e Raul si cum se enerveaza ...e fain iepurasul dar cam scump

Ochelari de soare ii luasem si eu Antoniei dar de la 1.5 ani poarta ochelarii de vedere...cu David intai facem controlul oftalmo si dupa luam ochelari de soare deocamdata nu-i fug ochisorii sa speram ca o mosteneste pe mami si nu pe tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna ziua si de la noi fetele!

Denisa, nu e normal sa nu ai ajutor, eu bonei cand am angajat-o i-am spus ca trebuie sa faca tot ce tine de bebe adica haine, spalate calcate, curat la ea, de 2 ori pe zi ca praful la atopici nu e bun, si le face, plus ca ziua eu stau cu piticuta ne jucam si facem o multime de lucruri iar ea face altele, adica curat spalat calcat etc si ap meu are 500 metri patrati!

Trebuie sa vb cu bone de la inceput ca altfel pe tine nu te ajuta, ea vine si se streseaza nitel si gata, eu nu cred ca asta e serviciu, eu si sotul iesim de cand am nascut cam 3-4 seri pe saptamana , ne intoarcem si la 2 noaptea cateodata, pitica oricum doarmen in patutul ei, si doarme toata noaptea,bona are un pat acolo , le gasesc pe amandoua dormind si asa eu ma bucur de fiecare moment cu ea cand e treaza. Eu cred ca asta e scopul ajutorului, sa iti dea tie timp sa fii relaxata, sa te bucuri de copii, sa ai rabdarea si timpul sa ii inveti lucruri, eu ii cant, ii citesc povesti, ii inventez povesti, ii gatesc si ii povestesc ce fac, pentru ca sunt odihnita, relatia cu sotul e ca la inceput pt ca nu sunt stresata, cand plange pitica ne ducem amandoi sa o luam in brate sa o calmam, etc, e foarte frumos cand nu esti surmenata la maxim, daca tot poti sa ai o bona atunci una care intradevar sa te ajute, ca te imbolnavesti si iti distrugi si nervii, si viata de familie!

Apropo de asta, am trimis-o pe piticuta pe deal la plimbare si eu m-am dus la sala piscina sauna, ce bine a fost!!!
Eu pana acum 2 ani nu stiam sa innot din cauza unei traume ( am cazut in dunare si m-a scos cineva inconstienta, in apa am vazut/trait tot procesul pana sa imi pierd cunostinta), si am gasit o profesoara foarte buna care a mai lucrat cu oameni cu probleme si m-a invatat in 10 sedinte, daca vreti va invat toti pasii, tot ea mi-a spus ca inotatul in mare e doar pt profesionisti si sa innot in piscine. Cine vrea sa-mi spuna ca va spun ce a facut ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Ochelari de soare ii luasem si eu Antoniei dar de la 1.5 ani poarta ochelarii de vedere...cu David intai facem controlul oftalmo si dupa luam ochelari de soare deocamdata nu-i fug ochisorii sa speram ca o mosteneste pe mami si nu pe tati


si eu sper macar Isa sa ma mosteneasca pe mine! pe cat de incantata era Maria la inceput de ochelari, pe atat ii uraste acum! imi spune in fiecare zi ca ochelarii o fac urata si sunt dimineti in care se preface ca ii uita acasa, doar ca is eu pe faza

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput