De la forum adunate (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


E prea draguta ca s-o las sa treaca (aparuta intr- duscutie despre permitivitatea parintilor) :

Citat:
...ela, eu am incercat sa nu fiu nici prea stricta, nici prea libertina.


Nu indraznesc sa-mi inchipui asa ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
am raspuns oferindu-mi si eu solutia la aceasta situatie delicata. am scris ca daca tot sunt atat de credinciosi de altceva nu mai incape in viata lor, ar trebui sa tina toate posturile. nu de alta, dar postul autentic nu inseamna doar "azi mancam fasole". Impune o asceza spirituala si printre altele si abstinenta.

deci daca calculam toate posturile de peste an, miercurea, vinerea, lunea, sarbatorile cu cruce rosie si, de ce nu, si pe alea cu cruce neagra - pai nu? - ca zile de asceza spirituala si post, am descoperit metoda imabatabila contraceptiva. cand sa ti-o mai tragi?


mie mi-a placut mult asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Se discuta la modul foarte serios si civilizat despre procese (in particular de viol) si cine e in sala cu cine.

Apare si un raspuns :

Citat:


Mai,eu la proces am stat in aceeasi sala cu educatoarea.... inainte era un proces cu arestati..unul ii daduse in cap celuilalt,acum un an juma...si acu` erau fiecare cu avocatu` lui,unu` de o parte a salii celalt de cealalta parte.

Probabil la violuri stau separat,ca la crime oricum....



Mergi la inceput