Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna seara. Nu am apucat sa citesc nimik, pana acum nu mi-a mers netul. Am fost de dimineata la vaccin, nu a plans deloc, cum am ajuns acasa, a si adormit. Acum sughite si rade in hohote la "scamatoriile" lui mami.
Ma duc sa citesc si revin.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Rody, eu totusi cred ca ai altceva, nu aparat cu aerosoli de care zic fetele... ceumva o mascuta si un tub cu 2 supape (care tin medicamentul acolo si permit totodata si respiratia) si in celalalt capat un orificiu prin care poti introduce medicamentul, asa ceva am si eu de cand am ajuns la urgente in luna de miere din cauza plamanilor.
Dar am si cum spun fetele, unde pui substante lichidewww.google.ro/imgres?imgurl=http://www.romedic.ro/uploadpoze/produse/prod_6460.jpg&imgrefurl=http://www.romedic.ro/aparat-aerosoli-cu-ultrasunete-compact-5075-hi-med-0H6460&usg=zFkkDe075XnRBbAk6f4JC8k0lY0=&h=590&w=600&sz=29&hl=ro&start=0&sig2=qoDK2odwKIHsNsSzR46o-Q&zoom=1&tbnid=8tymovTfL8uOaM:&tbnh=141&tbnw=143&ei=MeZjTdO5IMrJswbmrNi5CA&prev=/images%3Fq%3Daparat%2Baerosoli%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN%26biw%3D1259%26bih%3D567%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=568&vpy=104&dur=94&hovh=223&hovw=226&tx=70&ty=115&oei=MeZjTdO5IMrJswbmrNi5CA&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:17,s:0" target="_blank">ceva de genul asta am eu aparat de aerosoli, dar e cu un fel de aburi.
Nu stiu cat de bine m-am exprimat...

Aelita, sper sa nu fie bronsita din nou...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

hai ca ne'am intors si noi de la piata. am schimbat tetinele, suzetele si am trecut la nr 4 la pampers am cumparat niste cereale de la nestle "somn usor" sau ceva de genu(de la 6 luni in sus). dar abia cand am ajuns acasa am vazut ca,, contin gluten. nu stiu daca sa ii dau inca sau nu...

mara a luat'o pe sunete inalte tipa ea si pana acum, dar acum tipa mai ascutit...
ah si mai nou pe langa ababa zice si ama si ima

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

rodica, doar unu am gatit. dar nu'i nimic ca se vor intalni maine in stomac la Mara

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bumble, asa de bine te-ai exprimat ca doar citind cum ai descris tu eu dadea din cap "da, da", de ala am. si tubul ala are la un capat forma asa lunguiata (ca la fluier ) si se poate baga in gura, iar in celalalt o gaura unde se pune spray-ul ala ce se inhaleaza... cum nu am folosit niciodata nici nu stiam cum arata, aici l-am pus deja in practica...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

rodica, doar unu am gatit. dar nu'i nimic ca se vor intalni maine in stomac la Mara


nu cred ca se mai intalnesc in stomacutul ei , eventual la gunoi: un pampers cu celalalt... ca-n Romeo si Julieta

cris, tot am uitat sa-ti spun si acum mi-am amintit: cm de data asta a tinut doar 5 zile, a fost mult mai bine ca inainte (2 zile au fost de avertizare doar)

am gasit in carrefour biscuiti Milupa ptr 4+ luni (2.50 euro), nu au zahar, dar au zaharoza si sare!!!! si biscuiti Hero baby ptr 1-2 ani (1.50 euro). mai bine fac eu in continuare...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

GEORGIA ce frumoasa e Antonia si ce bine sta in picioare

OANA offf, ce povestesti tu acolo de crese / pile / inscrieri cu 2 ani inainte am mai auzit ca la scoala dau interviuri parintii, mai ceva ca la angajare

PAULA doar 600 de ron pe luna la privat?? ce preturi aveti voi acolo, ma mut in Targu Mures

RODI sa se faca bine repede Iza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Multumim fetelor pt comentariile la poze

Am terminat si eu de ornat tortul sotului...cred ca nu ma mai bag la facut dulciuri...niciodata nu imi ies bine...tortul asta nu e prea aspectuos dar sper macar sa fie gustos....sa vedem maine ce complimente primesc....acum ne pregatim sa facem baie la pitic apoi ma bag si eu la o baie si poate diseara ii fac o surpriza sotului de ziua lui...dupa 12 sa doarma bine Antonia

Am uitat sa urez sanatate delfinasilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Seara buna, fete!

Rody, imi pare rau de Isa ca are bronsita!

La noi nu a fost destul de grav cat sa-i dea aerosoli...sau cel putin asa mi s-a spus... dar tot cu nasucul infundat este Raducu. Poate ca i-ar fi prins bine niste aerosoli totusi

Crispro, sanatate multa si lui Vladut, sa se faca bine si sa isi revina cu papatul!

Fete care mai aveti bebeii cu nasuc infundat: le-ati facut vaccin in perioada respectiva? Am mai intrebat si in capitolul trecut, poate acum imi raspunde cineva ...

Azi Raducu mi-a adormit in scaun in timp ce il hraneam cu lingurita Iacata-l www.facebook.com/photo.php?fbid=10150122921519873&set=a.10150106755224873.282994.530564872&theater#!/photo.php?fbid=1627449041978&set=a.1615523143838.2079231.1109101712&theater" target="_blank">aici

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Asa mai fetelor, ca imi bateam capul cum puteti voi sa-i faceti aerosoli asa putin timp si eu am chinuit baiatul . Acum inteleg si eu. Nu e chiar acelasi lucru...
Bumblebee, mama...ce ai facut in luna de miere, de ai ajuns chiar la urgente?
Oana, ti-am trimis PM. Eu vreau mai multe jucarii...ca nu mi-e chiar plina casa. Mai am un pic de loc in baie si in camara...
Racusor, caut casa si pt voi? Vezi ca aici in Ms, pe langa faptul ca se vb mai multe limbi, avem si preturi mai mici. Deci numai beneficii. Si mai suntem si noi, iti dai seama ce prieteni buni o sa aiba Andrei?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 7

Mergi la inceput