Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna

Am sa ajung si eu luni-marti la ei. Daca ma hotarasc pentru ei voi naste cu Basil Pascal. Am inteles din mai multe surse ca la receptie sunt tare aiurite...
Sper sa-mi ajute Dumnezeu sa iau cea mai buna decizie pana la urma.
Temerea mea este ca nu prea stiu cata atentie arata celor care vin cu medic extern. Practic medicul care te opereaza vine sa te vada doar dar nu e permanent acolo in spital. Stau sa ma gandesc oare asta conteaza pentru atentia pe care o primesti in restul timpului?
Sper sa fie doar ganduri de-ale mele...
Sanatate multa tuturor!
Sin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SnoopyM spune:

Buna ziua, mamici sau viitoare mamici! Are vreuna din voi vreo informatie despre dna dr. Alina Cornea? A nascut cineva cu dansa? cum s-a comportat?...eu sunt la prima sarcina si...sunt sub supravegherea dansei...o sa nasc prin Iulie...si pana acum nu am putut sa imi fac o parere exacta despre dansa...

Ma poateajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

am nascut natural anu trecut...toate bine si frumoase mai ales ca am ajuns in ultimul moment si era si sambata noapte. Daca ceri primesti cam ce vrei-mai putin sotul cu tine la expulzie. Neonatoloaga acra dar politicoasa . Sala de travaliu e la comun- doar cearsafuri despartitoare- dar eu eram singura care nastea( nasterea naturala adica neindusa si fara anestezie e mai rara pe la spitalele private) atunci asa ca nu a contat- medicul de garda m-a ascultat ce vreau si s-a supus :). Despre alaptare am multe semne de intrebare- e mai mult pe hartie scris PRO- in fapt sunt cam stresati de mamele care vor copiii cu ele- iti tot spun sa te odihnesti etc, apoi incep cu proba laptelui , cantar , pompa etc texte... ca nu ai destul, ca tre sa ii dea macar un biberon, in fine la mine s-a lasat cu sa semnez daca nu vreau biberonu...- chestii pe care orice consultant de lactatie le stie ca sunt cam tampenii. In rest e normalitate- adica raport pret calitate bun- si in general cam cum ar trebui sa fie un spital decent. Ca despre asta vorbim defapt pt ca la stat e complet distrus tooot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octaviam13 spune:

Buna! Am nascut aici anul trecut in octombrie. Totul a fost foarte bine. Mi s-a dat tot ce am avut nevoie. Asistentele au fost f dragute. Au fost vreo 2 care s-au oferti sa imi si dea indicatii si sa ma invete lucruri. Neonatoloaga nu am vazut-o, dar am plecat dupa 2 zile din spital. Travaliul l-am petrecut in salonul in care am si fost cazata. Per total m-am simtit foarte bine si recomand cu incredere. Doctorita a fost minunata de asemenea - Dr Nuraltay Emel.

Mergi la inceput