Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ned... vin de la dr... pe 7 o sa nasc ... sunt putin trista ca se termina sarcina :(
dar am vesti bune pt tine:
despre reducerea de la stat.. mi s-a spus ca-i garantata, am intrebat daca nu cumva depinde de fondul disponibil de la stat, si mi-a spus ca nu, sigur o sa am reducerea
apoi eu mergand mai intati la fetele de la internari si apoi la dr... mi-am facut programare pt vineri sa semnez contractul si sa dau avansul... dar dupa ce am iesit de la dr... mi-a spus ca tre sa fac analize si sa vin de dimineata nemancata.. m-am gandit sa merg iar la biroul de internari sa fac programarea aia dimineata ca sa nu fac 2 drumuri... iar fata de acolo mi-a spus ca nu se poate dimineata ca is ocupate cu internari/externari.. asa ca pot plati tot in ziua interventiei adica atunci cand o sa nasc...
o alta veste buna pt mine a fost ca anestezistul va fi doamnda herghlegiu ceea ce cred eu ca o sa fie bine si imi e mai putin frica de operatie acuma...
deci, peste 2 saptamani o sa nasc si o sa iti povestesc cum a fost
te pup

Anca 37+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 2+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeoComan spune:

23+ Suntem noi pe forum, asa ca bine v-am gasit. Dupa indelungi cautari si nopti de cosmaruri, am hotarat ca micutzul meu sa vina pe lume la Sanador. Doamna Doctor Cornea Alina imi urmareste sarcina inca de la inceput si sunt foarte multumita, este o doctorita exceptionala. Am facut o paralela intre nasterea naturala la Sanador si la Municipal, in urma careia am realizat ca la stat m-ar costa mai mult. Am emotii, caci sunt la primul bebe, insa ma rog la Dumnezeu ca totul sa mearga bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

2liniute chiar ce vesti bune. Nu am inteles, inainte sa semnezi contractul treb sa faci niste analize? Sau inainte de nastere?
De abia astept sa-mi povestesti cum a fost cu nasterea. Bafta si sa nasti f usor(ma rog, nu o sa simti nimic), sa te recuperezei repde si bb sa fie sanatos tun.

30+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

GeoComan bine ai venit. Imi pare bine ca suntem mai multe aici.

2liniute trebuie sa fie si dr care te opereaza la discutie sau la semnat contract? Sau iti programeaza ei acolo cum vor nasterea?

30+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ned am uitat sa spun ca am intrebat si despre spitalul public daca vor fi probleme si mi s-a spus ca o sa fiu trimisa la spitalul care il v-a hotara neonatologul pt bebe in functie de ce probleme ar avea...
asa, eu am schimbat data, o sa merg pe 12 daca o vrea si puiul sa stea, daca nu, o sa fiu impacata ca vine cand vrea el ... iar daca e cuminte si asteapta data de 12... o sa fiu impacata ca l-am dus la termen
si acuma despre ce ai intrebat: analizele sunt pt nastere, inainte de nastere: sange, urina, secretie, EKG... dupa ce aflu raspunsurile o sa pot sa ma intalnesc cu dr anestezist... ( analizele nu-i musai sa le faci la ei... )
contractul il poti semna oricand, chiar si in ziua nasterii, dar eu am vb cu sotul si pana la urma l-am semnat fiindca am ales camera dubla ( e mai ieftina) si as vrea sa nu ma trezesc atunci ca nu-s locuri si ma pun la standard...
deci... discutia despre cand vei naste va fi cu dr gine care te va asista ... iar despre contract nici nu a intrebat... eu am vb cu el apoi la cateva zile am fost la contract ... si dr nu a fost cu mine... fetele de la internari pot vedea cand am programat nasterea, deci.. cred ca nici ele nu vb cu dr...
acum... ultima oara cand am fost la spital (vineri) eram la receptie sa platesc, si am auzit cum fetele de acolo vb cu o proaspata mamica ca o sa primeasca reducerea de la stat imediat ce vine cu documentele... deci se fac decontari
o sa iti povestesc cum o sa fie cu dr anestezist si dupa la nastere si multumesc frumos de urari
vad ca si tu mai ai putin, sarcina usoara in continuare !!!
mai vb, pup

Anca 37+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 2+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

GeoComan bine ai venit!!! sa ai o sarcina usoara!!!
eu o sa nasc cu dr Dinu Alexandru, poate il cunosti... multe gravide fac ecografiile la dumnelui chiar daca nu vor naste cu el
totul o sa fie bine.. si eu sunt la primul bebe
chiar te costa mai mult nasterea naturala la un spital de stat? ... adevarul e ca 16 mil mi s-a parut si mie o suma accesibila pt o nastere la privat... si in bucuresti... unde conditiile vor fi normale ( sa spun asa..) ma refer ca nu o sa stai cu stres daca ai dat sau nu spaga deajuns.. oricum eu o sa nasc prin cezariana si ii mai scump.. dar tot nu-mi pare rau
pup

Anca 37+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 2+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Multumesc mult de noutati, deci maia i putin de asteptat pt nastere. Sa speram ca bebe nu se grabeste si sta acolo pana la termen.
Da si eu vreau tot camera cea mai ieftina cu 2 persoane. Multumesc mult inca o data si mai vorbim.

30+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LianaS spune:

O intrebare legata de avansul pe care trebuie sa-l dai la momentul semnarii contractului. Eu am abia 24 de saptamani dar sigur o sa nasc la Sanador iar cand l-am intrebat pe Dr. de contract a zis ca mai avem suficient timp :). Deci, la nasterea normala din cei 4780 lei, care este suma care se da in avans?
Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Sunt 2 modalitati de plata, una 15% avans si restul la internare si mai este una.... ceva de genul 40% parca si restul la externare.

30+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

am rezultatele de la analizele pt nastere, toate bune, a ramas sa o sun pe dr anestesist vineri si cred ca pe luni ne vedem
LianaS despre avans, eu am dat 15%... iar tu cred ca o sa dai 717 ron

Anca cu Rares Mihai AMR 13 zile
burtica la 9 luni http://fotosivideo.blogspot.com/2012/05/irina.html

Mergi la inceput