Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monik26 spune:

Deci Sanador are cea mai buna oferta: 7400+390/zi cazare, din care ar trebui sa se scada 3100. Dar tot nu stiu daca pe langa suma asta mai trebuie sa pregatesc ceva pentru dr.
Tu cand ai DPN, Strumph?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Strumph spune:

Nu cred ca mai trebuie nimic ...
Acum suntem in sapt 14, DPN dupa mijlocul lui martie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Azi am semnat si eu contractul pentru nastere. Luni la orele 14:00 o sa fiu mamica cu acte in regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

am luat doar buletinul,analizele,sotul si fetita
nu am avut nevoie de nimic
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Draga monik26 nu se da nimik dr, doar ce ti se da pe factura,scapam greu de mentalitatea spagii la stat,nu?Eu si acasa am un pediatru care imi urmareste puiul si imi taie chitanta,(desi trebuie sa platesc asa vaccinarile dar tinand cont ca ii fac si altele facultative se merita)am fugit de dispensarele de stat avand experientele cu fetita.Va pup nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

nu mai sunt burtici care vor naste la sanador?
eu sper sa nasc acolo, dar mai intai vreau sa-mi aleg un dr care sa-mi urmareasca sarcina si sa ma asiste la nastere
doresc multa sanatate tuturor gravidelor si bebelusilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Pe 3 Octombrie la 15:27 s-a nascut minunea mea. De la A la Z nota 10 pentru servicii. Cred ca orice femeie merita sa nasca in conditii decente si sa fie ingrijita asa cum se cuvine. Chiar daca e mai scump decat la stat, merita toti banii!!! Daca ar fi sa o mai fac o data nu asi schimba nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

mando felicitari, sa fie bebe sanatos si mancacios

fetele vin si eu cu o intrebare..s-a intamplat la cineva sa nu ii deconteze cei 3100 ron?
am intrebat si eu de tarife pt dr mea, dar legat de decontare mi-au spus ca nu e sigura, doar daca mai sunt fonduri..
eu am dpn 11 dec..sa am oare surpriza daca nasc la ei sa nu pot deconta?



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Strumph spune:

Felicitaaaari mando!!! Sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de bebe
Ai obtinut decontarea celor 3100 ron? Ai ceva vesti "calde" pt noi legat de aceasta decontare? Au fost si costuri suplimentare?

Succes cu bebe si multa multa rabdare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Decontarea s-a facut in valoare de 3100 Ron fara probleme. Au fost si costuri suplimentare: cam multice ce-i drept...dar nu mai conteaza: important e ca suntem bine si sanatoase amandoua. Am spus-o si o voi mai spune mereu: daca ar fi sa o iau de la capat: nu asi schimba nimic; merita tot efortul financiar

Mergi la inceput