Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna fetelor,eu ma apropii cu pasi repezi si siguri de minunata zi de 16august(ora 14)cand e programata operatia de aducere pe lume a lui Alexandru Mathias(caruia surioara sa i-a si facut vreo doua poezioare ).Am avut consultul preanestezic si voi face AG(am probleme la col lombara).Sunt norocoasa ca am incheiat in iulie contractul si imi deconteaza 4000 nu 3000 si am inteles ca nu se stie cum vor sta treburile vis-a-vis de aceasta decontare care poate ramane sau scadea,asa ca cele care veti naste peste o luna doua si sunteti sigure ca vreti aici incheiati deja contractul sa fiti sigura de suma decontata sa nu aveti surprize,e pacat ca sunt banii nostri.Am si eu o intrebare la mamicile care au nascut deja cu anestezie,am inteles ca se sta cam 2ore la ATI,se plateste in plus?ca pentru o zi de ATI sau nu?va pup si sa dea Dzeu sa avem toti copii sanatosi si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Emilia, nu , nu se plateste in plus.
Bafta pe 16, nastere usoara iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Pynkishor, eu am facut cezariana asa ca nu-ti pot raspunde decat la intrebarea despre alaptat. Mi l-au adus pe bebe - pentru ca l-am cerut - imediat ce am iesit de la terapie intensiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Mocanita,merci mult de tot pentru raspuns si pt urari,sa ne auzim sanatosi,pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Emilia, multa bafta marti !

Pynkisor, si eu vreau sa nasc natural, insa deocamdata nu s-a intamplat minunea asa ca din pacate nu-ti pot da prea multe informatii. Eu merg maine la control, sunt in sapt 39. Sunt niste post-uri precedente alte roxaneimara care a nascut in iunie la sfarsit - tot natural. Pe la pagina 6-8, ceva de genul asta scrie de nasterea naturala. Nu mai retin in detaliu ce spunea, dar stiu ca impresia generala a fost buna. Sper sa gasesti acolo raspunsurile la intrebarile tale

Fetelor va pup si subscriu la ce a spus Emilia, sa dea Dzeu sa avem cu totii copii sanatosi !

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Fetelor va multumesc, acum o sa ma uit pe la paginile 6-7, sper sa gasesc mai multe detalii.
Asa mult imi doresc sa fie cum imi imaginez eu.

baridoi, nu mai ai mult, cred ca abia astepti sa nasti! Asteptam vesti de la tine, sunt convinsa ca o sa fie bine!
Cum zice Emilia, sa ne auzim sanatosi!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Se pare ca post-ul Roxanei este pe pag 5 :)

Multumesc de gandurile bune Pynkisor, am ceva emotii insa am si mare incredere in dr mea si sunt convinsa ca va fi bine.

Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna fetelor,eu am intrat pe ultima suta de metri ,ma mai despart doar cateva ore de puiul mic pe care il port cu drag in burtica.maine la ora 14 se va intampla minunea,eu in afara emotiilor ca imi voi vedea puiul nu mi-e teama dar sotul meu este terminat,nu poate manca,fumeaza destul de mult iar surioara a inceput numaratoarea inversa.sa va dea Dzeu sanatate si sa ne auzim cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Bafta multa Emilia, iti tinem pumnii ! Sa ne spui cum a fost

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marushk spune:

Buna fetelor,

Intru si eu pe ultima suta de metri...din cauza unei situatii neasteptate. Nu as fi vrut sa nasc la privat, dar acum, cum sunt nevoita, as vrea si eu sa stiu ce si cum se face. Trebuie sa merg la clinica si sa inchei un contract in care scrie ca vreau sa nasc la ei si atat, sau sunt clauze care sa nu imi asigure comfortul si siguranta in timpul nasterii si dupa?
Iar in legatura cu decontul de la Casa de asigurari de sanatate, trebuie mers la CNAS sau cei din spital primesc adeverintele respective si se ocupa ei de protocolul de decontare? Practic eu ca pacienta platesc direct pretul cariua i se aplica reducerea? Iar preturile la Sanador care sunt pt nastere naturala, respectiv pt cezariana? Pe site-ul lor nu gasesc informatii utile.

Va multumesc, pupici!

Mergi la inceput