Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

unde esti???? eu la 501

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Baridoi, e de ajuns adeverinta aia si trimiterea de la dr de familie. Eu am o cconexiune groaznica la net asa ca o sa va mai scriu de acasa. Su eu tot pe 7 am nascut, si azi dim eramm cat de cat functionala,adica am facut cateva ture pe hol....
Si noi suntem bine, 3400, 51 cm, scor Apgar 10. Va pup si va mai pov de acasa..sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Felicitari Mocanita si multumesc pentru informatii !

Va pup si tinem legatura cand ajungeti acasa :)

Intre timp sa va odihniti in spital cat puteti :)

Pupici !

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jackkie spune:

Felicitari! Va doresc multa sanatate si sa aveti parte de un copil cuminte . Va pupam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna fetelor,am citit ceea ce ati postat despre nasterea la Sanador si m-ar interesa daca a nascut cineva prin cezariana cam cat a stat in spital.Eu voi naste intre 15-20august cu dl dr Ancar Benedict prin cezariana.Sunt la a doua sarcina ,prima acum 6 ani tot prin cezariana.Eu atunci m-am simtit ok destul de repede pt ca mi-am ascultat dr si m-am dat jos din pat la cateva ore de la operatie;am stat mai mult atunci pt ca micuta mea a avut doar 37 saptamani si a avut o usoara hipoxie dar acum sper sa nu mai fie probleme(e baietel)
Si eu am dat "piept"cu birocratia de la CASMB,luni cand m-am dus sa iau adeverinta,eu de vreo doi ani renuntand la servici pt a-i oferi fetitei mele toata atentia (neavand bunici din pacate iar tatal datorita jobului e mereu plecat afara).Asa ca eu fiind PFV trebuie sa iau adeverinta de la casa din 3 in 3 luni ca asa e legea acum.Dar m-am bagat cu tupeu in fata pt ca nu m-ar fi invitat nimeni.Astept sa mai aflu impresii despre nasterea la Sanador(eu acum 6 ani am nascut la Polizu)Ma intereseaza si cum decurge discutia cu anestezistul preoperator,am inteles ca e cu cateva zile inainte;felicitari proaspetelor mamici si bafta viitoarelor mamici sa suporte canicula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim78_2002 spune:

Mocanita, cum merge cu bebele?
Emilia, eu am nascut pe 7 la Sanador prin cezariana, am stat doua zile pentru ca nici eu si nici copilul nu am avut nevoie de alta supraveghere si doctora mea a considerat ca ceea ce mi-ar fi facut in spital puteam face si eu acasa.
Discutia cu doctorul anestezist am avut-o la 37 saptamani cu o saptamana inainte sa nasc, oricum se recomanda de dr. ginecolog cand sa iei legatura cu anestezistul si de obicei iti spune si cu cine anume din cate am observat sunt dr. care se simt confortabil cu anumiti anestezezisti, eu l-am chemat de acasa pe dr. anestezit la ora 1 noaptea pt. dr. mea si-a dorit sa aiba dr. care a facut controlul preanestezic.
Eu am fost foarte multumita de tot si as face din nou efortul sa nasc acolo.
Recomand cu toata increderea, eu nu am avut parte de depasiri la acele consumabile decat de 20 ron,care din cate am inteles la cezariana daca depasesc limita de 1500 ron platesti diferenta.
Daca mai aveti intrebari cel putin in limita timpului disponibil incerc sa va raspund.
Sarcina usoara.

Sim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Buna Sim, as vrea sa stiu te rog daca ai beneficiat de reducerea de la CASMB si de asemena daca in contractul semnat cu Sanador era trecut ceva care sa faca referire la decontarea cu CASMB.

27+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claupin1 spune:

eu sunt din ploiesti si as vrea sa nasc la sanador dar normal pt ca cezariana mi se pare groaznic de scumpa si oricum mi-e un pic teama de costurile ascunse. saptamana viitoare ar trebui sa merg sa semnez cu ei. ce pareri aveti despre sanador?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna Sim,iti multumesc pentru detalii,eu am vb cu dr meu despre anestezist dar din pacate eu nu vreau acel dr asa ca voi suna luni la internari sa vad cum procedez ca sa discut cu anestezistul inainte;pt mine este f importanta aceasta discutie avand o scolioza f avansata;oricum abia astept sa va impartasesc si eu impresiile mele;multumesc lui Dzeu ca exista alternative la nasterea in spitalele de stat desi din pacate pentru a ne permite normalitatea(pt ca afara asa cum arata Sanadorul sau alte spitale private,arata la ei cele de stat)si a naste in conditii de maxima igiena si respect avem nevoie de bani pe care multe dintre noi nu ii au si atunci sunt fortate sa mearga in conditiile mizere din spitalele romanesti;sa iti traiasca bebitza si sa va bucurati de tot impreuna;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Buna fetelor !

Sim, ma bucur ca ai avut o experienta buna cu cei de la Sanador, m-am mai linistit putin - nu eram nelinistita, dar e bine sa-ti confirme cineva ca e totul e ok :)

As vrea sa va intreb cum a fost cu cei 4000 RON de la CASMB - au fost dedusi din factura ? Asa ma gandesc ca ar trebui sa se intample.

Ai reusit pana la urma sa te intalnesti cu Mocanita ? Sper ca a fost totul ok si pentru ea.

Cum v-ati acomodat la noua viata cu ? A trecut deja o saptamana :)

Hai ca voi aveti nevoie de liniste, nu de mine cu avalansa asta de intrebari .

Va pup si aveti grija de voi !

M

Mergi la inceput