Floricele de Liliac - mai_iun '10 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Rocsy, sanatate multa! Sper sa nu-i dai si Sofiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Fetelor, daca stiti vreo graviduta cu intrebari referitor la alaptare sau mamica de bebe mic, dornice sa se informeze de la cineva cu experienta, profesionist, invitati-le aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

corina multam de link, l-am trimis deja sora'mii care are bebe de 2 saptamani si alapteaza. Eu i-am zis ca o poate suna oricand pe Roxana pentru sfaturi sau o incurajare, sper ca nu am zis prostii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare!

Alinutza, Matei si mami iti multumesc de urari!

Laurita, pai noi am facut ziua la un club pt copii (daca esti interesata iti scriu pe pm cum se cheama, cica fac reclama altfel) si au ca varianta de animatie drum man adica vine un nene baterist, cu baterie adevarata, tobe din alea africane, statie si tot ce trebuie ca sa iasa un vacarm de nedescris. Bine, el are un program, si cred ca e super pt copii mai mari, cu care te poti intelege si coopera, la noi n-a fost cazul, Matei s-a instalat la baterie si nu s-a mai dat dus de acolo cat a durat totul..Pentru ceilalti copii sigur era mai bine daca chemam o Alba ca Zapada, un Peter Pan, ceva, dar pt Matei a fost cea mai inspirata alegere, acum numai asta ma intreaba, cand mai canta la baterie
O sa primesc de la ei cam in 10 zile poze de la party si film de la tobe, o sa pun pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

salutare

fetelor, daca stiti pe cineva de incredere, pt menaj - 8 ore pe zi, de luni pana vineri, dati-mi si mie de stire. e pt o mamica de gemene la noi de la strumfi, are ceva probleme de sanatate si nu mai face fata.
multam, sper sa nu va inoportunez cu mesajul asta .




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Subiect nou: aveti experiente personale sau cunoasteti pe cineva care a incercat sa comunice cu bebelusul cu ajutorul limbajului semnelor?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Corina, foarte interesant subiectul.
Te gandesti sa o inveti pe Maria? Sau stii pe cineva care o poate invata?
Te referi la alt limbaj decat cel folosit de catre persoanele cu deficiente de auz?

Rocsy, multa sanatate!

Laurita, Sabina sigur o sa fie o "baietoasa".


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Mi-a scos maseauaaaaaaa!!!

Sunt inca high de la anestezie, sa vedem cum va fi dupa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

A durut? A fost suportabil? Ma bucur mult ca ai scapat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Corina, sa-ti fie de bine .
eu n-am avut reactii absolut deloc - a trecut anestezia si n-am simtit nicio durere, ma uitam in oglinda ca nu-mi venea sa cred ca nu mai e acolo .
nu stiu ce doza de anestezic mi-a facut, da' a fost super, spre deosebire de ultima oara cand m-am anesteziat, cand m-a durut ingrozitor capul dupa ce i-a trecut efectul.

despre comunicat prin semne cu bebelusul, stiu ca m-a interesat la primul copil, dar n-am fost suficient de agila incat sa ma perfectionez in timp util. si de ambitie, a inceput copilu' sa vorbeasca, doar-doar s-o intelege cu mine. si de atunci nu i-a mai tacut gura.
(era o chestie in Mintea absorbanta, cica cel mai greu lucru din lume e sa faci un copil care invata sa vorbeasca - sa taca ).

de vreo 3-4 zile am copii insomniaci. nu dorm deloc, nu stiu ce au, parca beau cafea toata ziua . la 11 noaptea ei se alearga prin casa, plini de energie. la 7 sunt amandoi fresh, desi in cursul noptii se trezesc de cateva ori.
cu ce-am gresit?????


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput