Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ALICE sa nu ii aratati la fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Racusor, daaa, e alta viata acum de cand are Raisa program de masa si de nani...doarme noapte si chiar daca se trezeste, merge tati la ea si in 5 minute doarme la loc. Acum la 13 am trezit-o, la 14 ii dau sa manance si apoi la 15 iar somn.
Mananca la pranz pireu din morcov, brocoli, piept pui, patrunjel si putin cartof.
Ma gandesc sa ii fac de maine un fel de felul 2. De exemplu doar conopida cu carnita. Ce ziceti?
Dimineata nu ii mai dau biscuiti, doar fructe. eara cereale cu apa.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

victo, eu nu stiu ce sa iti zic, sotul meu face 32 de ani si acum cateva saptamani a venit soramea cu prietenul ei la noi si s-au jucat doua zile si o noapte pe play station :) iar in bucatarie are tot timpul psp-ul incarcat si cand fumeaza se mai si joaca putin. la filme de obicei se uita noaptea. a doua zi e obosit dar daca e weekend nu ma intereseaza, nu doarme ziua (nu e problema noastra ca a ales el sa se culce tarziu )

poate daca ii propui sa va uitati la cate un film impreuna, dupa ce culci copiii e mai ok... sau sa va uitati cu copii cu tot la filme de desene animate eu sunt fan

apropo de poza... i-am trimis-o si sotului meu pe mail si m-a sunat sa imi spuna ca el l-a ales pe ala :))) da eu acum l-am descoperit.. poate era cadou de dragobete n-am intrebat

ah si sa nu va mai spun ca avem casa plina de machete de masini.. cred ca o sa se bata cu fisa pe jucarii

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alice al meu face 39 in aprilie..da zici ca are 16, nu alta.
asta cu dormitul de dimineata nici eu nu il las, oricum nu poate de copii:)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

alice al meu face 39 in aprilie..da zici ca are 16, nu alta.
asta cu dormitul de dimineata nici eu nu il las, oricum nu poate de copii:)

berbec e si al meu

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

victo, taicamiu face 47 de ani si inca se joaca... are si joistick special pt jocurile cu avioane

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Bambo da am luat produsele de la bubchen...ne merge bine cu ele...o mai dau in paralel si cu trixera...pana si sotului meu ii place gelul de dus ca nu il mai mananca pielea dupa baie...asa ca o sa/i comand si lui

Alice tare pastarnacul

Victo pai inseamna ca tu ai 3 copii din care unul obsedat de calc...al meu barbat se joaca si el dar seara tarziu cand noi dormim...si face miercuri 32 ani

Fetelor va multumesc pt like la poza Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Victo, zau ca nu stiu ce sa-ti spun... ca l-as certa si eu tare daca ar face asa...

Giorgia, ce like, la ce poza?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

tocmai ce mi-am gasit copilul pe jos vbea la tavan

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Racusor, daaa, e alta viata acum de cand are Raisa program de masa si de nani...doarme noapte si chiar daca se trezeste, merge tati la ea si in 5 minute doarme la loc. Acum la 13 am trezit-o, la 14 ii dau sa manance si apoi la 15 iar somn.
Mananca la pranz pireu din morcov, brocoli, piept pui, patrunjel si putin cartof.
Ma gandesc sa ii fac de maine un fel de felul 2. De exemplu doar conopida cu carnita. Ce ziceti?
Dimineata nu ii mai dau biscuiti, doar fructe. eara cereale cu apa.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


eu stiu ca baloneaza si nu se da prea devreme. mai bine incearca in mancarica, vezi daca e ok, decat sa ii faci direct doar conopida.

al meu copil a facut mofturi la mancarea azi, prima data, i-am pus cam mult pastarnac si nu a vrut, asa ca a avut masa un borcanel de banana cu gris, ce ar manca dupa-amiaza de fapt, dar ce sa ii fac? nu puteam sa il fortez, nici sa il las flamand

Mergi la inceput