Mamici si copii din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Anca, nu-mi pare rau de excursie, o facem altadata cand sunt vremuri mai calde.
De plecat plecam, daca ne acceapta astia, dar e un proces de durata, nu se pleaca de azi pe maine..ideea e ca mai prindem un Craciun in tara...off ce invat? In meseria mea sunt multe de invatat, sunt pe it, iar acum m-am apucat de niste chestii pe care nu le-am mai facut decat un pic in facultate...trebuie sa reintru in campul muncii anul acesta si d-aia invat...la vechiul job nu mai pot merge, ca s-a desfiintat sediul din Pitesti...si mai invat si franceza...cam atata.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata fetele si poftiti la o cafea fierbinte.
Ralu te admir mult ca poti invata , ca eu de vreao 4 ani nu am invatat decat niste contabilitate , dar asta la munca si pt licenta de la Stiinte economice, dar in rest...de abia am reusit sa citesc vreo 4 cari si mie imi place tare mult sa citesc.
Ce bine ca mai ramaneti! Poate la vara ne intalnim si noi toate cu copii din dotare prin centru sau pe Trivale. Mai e pana atunci...
Mirelaaaaaa! Ce faci?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va doresc un week-end placut si cu multa sanatate!
Dupa 2 saptamani de gradi, noi ne-am captusit cu niste muci si stranutat , da sper sa scapam repede.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

si eu pe aici fetelor! tot cu muci si tuse, nici noua nu ne trec deloc. am hotarat sa nu le mai dau nimic, sa mai lasam si organismul sa lupte un pic, ca prea ii indop cu de toate si fara efect. macar mai las ficatul/rinichii sa isi revina de la atata panadol si siropuri de tuse.
raluca bafta la invatat si la etapele acelea cu actele. te felicit pt alegera facuta! peste ocean este alta viata, alta mentalitate, alta conceptie, alta lume. aici numai pile, numia spaga, numai datorii si impozite care ne mananca de tot economiile si nervii! si eu as plecam, si maine, oriunde, daca m-ar sustine sotul, insa el este patriot convins, zice ca ne descurcam binisor aici, ca nu avem inca motive sa plecam... asa ca mai induram deocamdata situatia asta.

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela pt ca sa se refaca ficatul - LIV52 sirop. E din plante.
Noi un pic de muci, dar rosu in gat si ganglioni inflamati
Mai iti trebuie curaj sa pleci si eu nu am.
si va doresc o saptamana super si sper sa vina si primavara

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetele ce ati cumparat de martisor si 8 martie la d-nele de la camin?

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Saptamana asta sta acasa si deci pad de martisor.
Pt 8 martie am pt educatoare parfumurile luate pt Craciun (s-au strans bani pana la urma), pt ingrijitoare crema fata+ o cafea, iar ajutorul de educatoare nu o stiu, habar nu am dc ii voi da ceva...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

la multi ani de martisor si o primavara frumoasa! daca va mai veni vre-o data primavara asta...
nu i-am dus astazi pe pitici la camin. mi se pare groaznic de frig!!!!!!!!!! si zapada asta care ma enerveaza la culme!!!!!!!!
eu le-am luat cate o cutie de praline de la kandia si un martisor mic pt astazi, daca daca nu i-am dus o sa le dea maine sau poimaine cand ii voi duce, iar de 8 martie le-am luat cate un parfum PLAY sau ceva de genul de la avon si cate o cutie de bomboane tofifee. ca de obicei le-am luat si la ingrijitoare tot ca la educatoare.

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

LA MULTI ANI FETELOR, O PRIMAVARA FRUMOASA SI MULTA SANATATE TUTUROR!
Mirela cam scumpe la tine. Eu nu o duc saptamana asta si deci sar 1 martie

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La multi ani doamnelor!
Sa aveti o primavara frumoasa, plina de bucurii, impliniri si sanatate!

Eu mereu am luat de martisor si de 8 martie, pentru toata lumea din gradi, asa ca nu pot lua chestii scumpe ca dau faliment..acum sunt 13-14 doamne..deci martisor pentru 1 si pentru 8 le iau flori.

Mirela, oricat de tare ma trage ata sa ramanem aici, ma gandesc cu groaza la pensia din Romania si la boli grave tratate aici..asa imi mai alin eu temerile de a pleca.

Sanatate multa puilor, trece iarna si scapam noi de raceli.

Urati-mi bafta, ca vreau s-o intarc pe Erica zilele astea..pe unde ma prinde ma dezbraca, e ca la autoservire..deja ma simt violata





Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput