Activitati muzicale pentru copii

Activitati muzicale pentru copii | Autor: catalina72

Link direct la acest mesaj

Buna ziua! Sunt noua pe acest forum si as avea nevoie de un sfat. Am o fetita de sase ani si mi-as dori pentru ea o activitate muzicala, un cor de copii sau canto sau poate niste lectii de pian. Nu stiu daca e vreun talent, dar aparent ii place si as vrea sa ii dau o sansa in aceasta directie. Am gasit mai multe grupuri de copii pe net (allegretto,do-re-mi,bravissimo), dar nu stiu mai nimic despre ele. Unele au palmares mai bun, altele nu prea; as vrea sa se ocupe mai indeaproape de ea, stiu ca de multe ori doar cativa copii sunt de baza, restul sunt contribuabili, de umplutura; eu nu vreau sa o amagesc, daca nu are talent, as vrea sa mi se spuna clar. Deci daca aveti ceva informatii sau sfaturi, va rog din suflet sa ma ajutati. Multumesc, Catalina.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Sunetul Muzicii. Punct ro :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina72 spune:

Multumesc, intre timp am optat pentru Grupul de Copii Bravissimo, mai ales ca suntem aproape in zona (Iancului). Au si cor de copii si cursuri de instrumente la preturi super OK. Pana acum sunt multumita, profesoara de cor e tare draguta iar cea de canto la fel. Preturi ok. Multumesc oricum pentru sugestie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sveronica spune:

Daca cineva vrea lectii de pian.......sunt "aici"

Mergi la inceput