Pufii de Ian-Feb 2010 isi iubesc mamicile (224) !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am si eu o intrebare despre pufuletii care dorm in patuz. Cum se "descurca"noaptea cu laturile lui? Au loc? Caci la Tudor problemele de maraiala atunci cand apar, tocmai din motive de spatiu, apar de cele mai multe ori. Ramane intepenit de-a latul sau in colturi si nu mai stie cum sa se faca iar confortabil? Patutzul este 120/60 cm. Ale voastre sunt mai mari?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am si eu o intrebare despre pufuletii care dorm in patuz. Cum se "descurca"noaptea cu laturile lui? Au loc? Caci la Tudor problemele de maraiala atunci cand apar, tocmai din motive de spatiu, apar de cele mai multe ori. Ramane intepenit de-a latul sau in colturi si nu mai stie cum sa se faca iar confortabil? Patutzul este 120/60 cm. Ale voastre sunt mai mari?



..acum m-ai facut tu pe mine sa rad..
Eu tocmai de asta nici n-o culc in patutz noaptea, doar ziua, ca doarme pe scurt, si n-are timp prea mult sa evolueze la sol.
Eu nu stiu ce specie catzaratoare este copila mea, ca noaptea nu-i ajunge patul mare, de 160x200. I-am comandat si instalat si protectie laterala de la brevi, pun si plapuma, si tot o culeg de pe ..."panta dealului"..Sau reuseste si imi ajunge pe la picioare si da cu capul de tablie, sau in jurul capului meu, incolacita...


Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Salutare

Am intrat sa va salut si sa va spun ca noi suntem mai binisor.


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Arthur, l'amour de papa et maman






Uraaaaaaaa!



Mami a lui Kiti


martisoare fluturasi handmade



merci

Am vazut fluturasii tai si sunt Acum inteleg cu ce te-ai ocupat de cand nu ai mai intrat. Superbi.


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Arthur, l'amour de papa et maman






ms, ms!

ei, uite ca ma faci sa ma destainui. ocupata tare am mai fost...acu 2 zile am luat si un test barza...

care a iesit negativ...

cat pe ce sa imi schimb semnatura...
(ce mi-ar mai fi placut)



Mami a lui Kiti


martisoare fluturasi handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Salutare

Am intrat sa va salut si sa va spun ca noi suntem mai binisor.




Uraaaaaaaa!



Mami a lui Kiti


martisoare fluturasi handmade



merci

Am vazut fluturasii tai si sunt Acum inteleg cu ce te-ai ocupat de cand nu ai mai intrat. Superbi.




ms, ms!

ei, uite ca ma faci sa ma destainui. ocupata tare am mai fost...acu 2 zile am luat si un test barza...

care a iesit negativ...

cat pe ce sa imi schimb semnatura...
(ce mi-ar mai fi placut)



Mami a lui Kiti


martisoare fluturasi handmade



Asa ocupatie inteleg
Las ca poate la urmatorul e cu II. Bafta si mai exersati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ana ce fain vis ai avut ,tare mi-ar placea sa fie adevarat,sotul a spus ca sa se adevereasca faza cu maybe baby trebuie "visat" in fiecare seara

Dany ma bucur sa aud ca sunteti mai bine,Ariana trimite un pupic pe obraz micului print

Dece nu stiu cat e LP in tara dar aici se roteste in jurul sumei de 8/9/10 lire


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ana ce fain vis ai avut ,tare mi-ar placea sa fie adevarat,sotul a spus ca sa se adevereasca faza cu maybe baby trebuie "visat" in fiecare seara

Dany ma bucur sa aud ca sunteti mai bine,Ariana trimite un pupic pe obraz micului print

Dece nu stiu cat e LP in tara dar aici se roteste in jurul sumei de 8/9/10 lire


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."




wow ..e scump 10 lire???? acu depinde cat e de mare cutia..dar oricumescump...eu nu prea sunt a curent cu preturile ed pe la noi ca nu prea m-am interesat...dar park pe un aptamil de 600-800 gr tot vreo 45-50 dadeam...

nu stiu ce sa zic...dar la noi...e o campanie inversunata pro LP si tot felul de chestii imbunatatite cu vitamine..etc....

e jiji marait trimit


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

recuperat pe sarite... fost in mall... copil speriat, tinut in brate intr-o mana si cu cealalta impins carut... vazut in oglinda (abia in afurisitele alea de oglinzi, in cea de acasa sunt perfecta!) un san mai mare si unul mult-mult mai mic...

am zis ca imi scot copilul mai des in lume ca sa nu cresc o salbaticiune asociala cu probleme de interactiune cu persoanele straine...

cumparat pian cu baterii care are si radio inclus (50 lei)... inca n-am probat micul talentat ce stie si ce poate, la magazin a fost tare timorat saracu de anturaj... ma privea cu niste ochi mari, plini de lacrimutze... mami, mami, unde suntem, ce ni se intampla, ia-ma in brate si eventual pune-ma la san... si ma tragea de sani in public...

ayanna, site-ul e cam de 2 parale, o gramada de marfa indisponibila (comandat pian care nu era in stoc), am confirmat restul comenzii, daca ajung cu bine si-mi plac si instrumentele zic si site-ul... nu vreau sa le fac reclama fara sa merite inca...

si sunt obosita...

dany, ne bucuram ca sunteti mai bine, dar nu erati si inainte la fel de bine, doar cu suspiciuni de rau?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... intrebare pentru cine poate stie... la prima casa trebuie un fel de declaratie pe proprie raspundere ca nu ai mai detinut imobil in proprietate exclusiva... legea spune ca nu detii imobil din data intrarii in vigoare a hotararii... sotul spune ca pe brd a vazut el ca conditia e sa nu fi detinut din anul 2000 si el in februarie 2000 si-a vandut ultimul imobil, proprietate exclusiva... cum se interpreteaza? e oare o conditie eliminatorie?

textul legii zice asa: "la data intrarii in vigoare a Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 60/2009 privind unele masuri in vederea implementarii programului "Prima casa", nu detin in proprietate o locuinta, individual sau in comun, impreuna cu sotii lor sau cu alte persoane, indiferent de modul in care a fost dobandita si nici nu au in derulare un credit ipotecar; dovada indeplinirii acestui criteriu se face cu declaratia pe propria raspundere a beneficiarului, data in forma autentica"

si in momentul intrarii in vigoare, nu detinea nimeni nimic...

v-ati ciocnit de problema asta? anyone?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ana ce fain vis ai avut ,tare mi-ar placea sa fie adevarat,sotul a spus ca sa se adevereasca faza cu maybe baby trebuie "visat" in fiecare seara

Dany ma bucur sa aud ca sunteti mai bine,Ariana trimite un pupic pe obraz micului print

Dece nu stiu cat e LP in tara dar aici se roteste in jurul sumei de 8/9/10 lire


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."




wow ..e scump 10 lire???? acu depinde cat e de mare cutia..dar oricumescump...eu nu prea sunt a curent cu preturile ed pe la noi ca nu prea m-am interesat...dar park pe un aptamil de 600-800 gr tot vreo 45-50 dadeam...

nu stiu ce sa zic...dar la noi...e o campanie inversunata pro LP si tot felul de chestii imbunatatite cu vitamine..etc....

e jiji marait trimit


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

nu stiu cate grame are cutia www.aptamil.co.uk/products/article/aptamil-hungry?tr=pj2" target="_blank">asta de aptamil dar costa 10 lire,mi se pare scump


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

vad ca sunteti tare "bize" cu teste-barza, maybe baby, s.a.m.d. nu vreau sa comentez, ma autoexclud din conversatii... eu am pus pusca jos si am tras linie... si ma gandesc doar la sexul de placere... intr-o buna zi...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput