**Buburuze de 2009 in actiune(7)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce vrei fata???revino-ti cuscra ca daca fac o poza sa vezi in ce stadiu de bombardament e casa,iti pui mainile in cap.DAr iaca asa ca acum doarme sectorista si ma pun sa strang totul pe aicea

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Amu doarme de rupe patul de la 13.45.Iar adoarme deseara la 11 juma si miauna ....poate nu
Sper.Apai Cris saracu` om......imi pare rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lasa fata ca ochiul meu de soacra mare a vazut si mai rau, asa caaaaaaaaaa....asa asa, ia si baga mare, nu sta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

s-a trezit sectoriciiiiiiiiiiiiiiiiiiii

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

S-a trezittttttttttttttttttttttt aia sunt ca mai adoarme la 12 noapteaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ajutoooooooooooorrrrrrrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Pai Getika Paul are 8 dinti,4 canini,4 maselute iesite complet si coltisorii la altele doua.Nu are semne de rahitism,fontanela s-a inchis undeva in jurul la 12 luni,la un an ( ultima masurare/cantarire) avea 11.200 kg si 83 cm ( cu un metru mai putin ca tacsu' ). Nu l-am crescut dupa carte/net ci dupa Paul ,el m-a invatat sa il cresc,ce sa ii dau sa pape,cum si cand,cum sa il imbrac sa ii fie bine,,cum sa ma joc cu el.

Calipso si tu ai un "Sforaiciu'" in casa ? Pe mine m-aa disperat grasunul, are o roblema foarte veche la nas ,cica se repara dar greu,si de cand a venit iarna sforaie si mai tare,vorba ta,se aude prin doua usi inchise. Zici ca se sufoca... L-am exilat saracul,ne intalnim din cand in cand , ca altfel nu ne putem odihni nici unul ( eu ca sforaie el,el ca ii dau picioare si in somn ).
Alynta vazand orasul din care esti,asa mi s-a facut un dor de Iasi de m-as urca acum in tren si as veni . Si la Ema ma uit mereu cu jind la oras ... Pupici la racit,sa ii treaca mai repede .
Si al meu pui s-a trezit acum 15 minute ,adormit de la 14... Asa ca si al meu adoarme tarziu in seara asta...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cucu- bau..sau nenea rau

Getik multam oricum nu e nici o ingrijorare ca oricum tot cezariana fac, deci nu conteaza pozitia bebelinei..eu intrebam ptr ca stiam ca nu prea mai are loc in burtica, ca-i la inghesuiala si ma gandeam ca nu poate sa se intoarca..dar mai e ceva care-mi da de banuit ca e intoarca..;apasa cu un piciorus jos(asa simt ca parca ar fi piciorusul ei)..de parca ar vrea sa iasa...asa pateam inainte sa se intoarca..apoi nu a mai fost senzatia asta..acum de ieri cand am fost cu fata in parc am simtit-o din nou ..Lasa, inca maine si gata..ai scapat de ea, pana la anul.nu o mai vezi
Mada poti incerca sa-i dai vit D3 si ai putea sa vezi daca nu poti sa-i dai si magneziu ...oricum mai bine i-ai face ceva analize inainte draguta titulatura, de ce nu ti-ai mai pus "carcotasa sefa? sau carcotasa carcotaselor?! nu mai stiu exact cum aveai inainte
Getik da e posibil..si e nasol ca iar ati luat-o de la capat cu durerile
Alynta off cat mai tragi si tu, ma bucur ca analizele au iesit cat de cat ok si sper ca Maria sa nu dea semen de raceala, mai ales daca zici ca-i maraita si ca-ti dorme prost. E greu cu 3, dar si bucuria ii mare, cred
Cris ce polemici mama, ca aici nu-i vb de asa ceva..noi nu ne certam pe aici si asa suntem prea putine..?! Faza cu motanul si dogio mi-a placut teribil..mi-a adus aminte de toto si picky, cum il fugarea toto pe picky si-l prindea sa-l... iar prostu de catel statea ....la tine ii rau de tot in casa...la mine doar mizerie si praf mult, da maine am zi de curatenie... Gata deja nici nu vreau sa ma gandesc ce-i faci la 40 ani...ca deja fanteziile mele nu-s asa avansate ca ale tale..eu is mai romantica, tu esti mai ..fara tigle pe casa ..da de fapt trebuia sa stiu asta de cand ai zis ca o trimiti pe fiica ta la bara..apropo i-ai luat bara?! Offf si asa mare nevoie avea de acel inlocuitor?!... acasa cine are grija de el? sper doar sa reusesti sa-l pensionezi cat mai repede..
Andreea ma bucur ca ati gasit un loc la cresa repede si ca e o cresa foarte buna. Sigur o sa-i placa mai ales ca sunt multi copilasi si are cu cine sa se joace. La ce scoala mergi din iunie?!
Ema da de ce, vrei sa evadezi de acasa?! sa-l lasi pe sot sa-i schimbe pampersul lui Dariusica? nu ai vazut ce urat face daca dispari putin din ochii lui?!
Lali voi stati bine la dintisori si masuratori




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 34+ o printesuca mai mica

AMR: 6 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Offff ma doare spatele...si asta mica are chef de desenat.....de a dormit a mancat...ce-i pasa.....io-s varza...

va pup io....am facut smotru si ce crezi...don`soara mi-a dat cu creta pe parchet si cu hartie igienica muiata in apa pe covor...stie cineva cum se scoate plastilina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

frumos Iasul, nu Lali????
Picky haoleuuu su ce-as plecaaaaaaaaaaa....
vesti despre pretty si bebe Lucas....sunt stabili
va pupacesc si noapte buna....chit ca se pare ca e luna plina
PS maine cred ca tragm o fuga pana in Franta asa ca nu ma dati disparuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Deci cum am anticipat maimutza nu are nici un chef de somn..zici ca mancat zahar..racneste dumu dumu adica sa dau muzica mnai tare..trenu` tuc tuc....si danseaza...am pus-ooooooo

Iaca asa ma pregatesc de noapte alba alba alba.....

Mergi la inceput