Puiuti de Sept-Oct 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade cate mesaje trebuie sa scrii ca sa scapi de moderare?

Elly cu Annelies cum a fost?Ai avut greturi?


Stefi te

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 11+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

multumesc racheel . sper sa nu dureze mult

jade, cate mesaje trebuie sa scrii de pe "sept-oct" ca sa scapi de moderare? 10?

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+


Gata , am scapat de moderare .Acum o sa vedem capitolele noi in timp real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Jade si chiar tu nu esti in listuta ??/
+9


Intradevar , inca nu sunt trecuta in lista , sa zicem din superstitie
In curand sper sa mi fac curaj si sa ma trec si eu in lista alaturi de voi

ps: eu am UM 13.12.2010 , bb tau e mai mare cu 1 zi decat al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Jade multimim de capitol nou

Camady totul va fi bine, colega mea de la birou a singeram asa pina la 4 luni si acum azi miine deja trebuie sa nasca, nu te ingrijora mai ales ca tu stii ca e de vina placenta
asteptam vesti de la tine cind vii de la ct.

Pe mine ma doare capul de numai pot, si mii greata intruna de aseara, nustiu ce sa fac, ce sa beau, o fi de vina eruptiile alea de pe soare care spuneau aseara la stiri?

Ce se poate de baut pentru cap in sarcina ca mii si teama daca sincer sa beau ceva.

Va pup pe toate fara nici o exceptie

11 +

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

marryan mie imi face bine apaminerala.Ai incercat?Poate merge si la tine.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 11+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

racheel, din pacate cu annelies a fost la fel ... pana am nascut. speram, dupa spusele babesti, ca a doua sarcina sa nu fie la fel. inca sper. macar de s-ar opri la 4 luni. nu e usor sa o tii asa pana la capat

marryan tot ce poti sa iei in sarcina pentru oricefel de dureri este paracetamol si ala cat mai rar.

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Seidana ai dreptate, sunt mai multe tipuri de virus herpes. Insa nu inseamna ca un anumit tip produce vezicule doar intr-o anumita parte a corpului. Si persoanele care fac de obicei herpes bucal sunt mult mai predispuse si la alte tipuri de herpes.

bujo mami de Filip si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

multumesc mult fetelor elly, racheel, eu apa minerala o vomit, pun si suc de lamie si tot nu ma ajuta, de paracetamol nu il am in casa si nu lam folosit practic niciodata, eu inainte de sarcina luam citramon simplu, acum am luat o singura data cam pe la 7 saptamini cind am avut migrene puternice si nu am rezistat si am luat o pastila de atunci nu am luat nimik cind ma durea capul de frica sa nu i fac lui bebe ceva.
ACum miam luat un ceai INSTY e 100% natural si contine si radacine de valeriana, si mai multe de la farmacie mia zis ca o sa ma ajute la dureri de cap. Chiar si pe prospect scrie recomndat in dureri de cap si gravidelor. Acum am baut dar il vomit si ma simt lesinata rau de tot,nustiu cei cu mine, acum zilele trecuta ma simteam bine de tot de parca nici nu as fi insarcinata, de ieri seara ma simt ca o varza nu pot suporta dureri sunt o lasa ca nu pot sa stau fara pastile

11 +

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna, gravidute fericite!
La noi nicio schimbare, greturi f f f f vagi doar cand mi-e foame, sanii nu i-am avut niciodata prea incordati, dar nu intru in panica, ca la David a fost la fel, sarcina fara simptome. Ieri mi-am luat analizele uzuare, fata TORCH, si am dat 300 ron deja .

Seidana, cum ti-au iesit analizele de trimestru 1? Daca ti-au iesit bine si nu ai lipsuri mai bine amani putin vitaminele, intr-adevar acidul folic e extrem de important in primul trimestru de sarcina. Vitaminizeaza-te cu fructe si legume din belsug. Si la mine la prima sarcina a trebuit sa insist la dr gineco sa-mi recomande vitamine (si asta in trimestrul 2), tocmai pt ca aveam analizele f bune si nu vedea rostul lor.

zubi, simptomele astea nu tin o vesnicie, si apoi tu te apropii de trimestrul 2 cu pasi repezi, e foarte normal sa dispara simtomele incetul cu incetul.

camady, tin pumnii sa fie bine, bine ca te duci la doctor, numai ea poate sa te linisteasca.

elly, nasol cu greturile, dar n-o sa tina mult, bine ca te-au apucat abia acum, o sa treaca repede.

Natlia, este un lucru extraordinar ca mai faci inca un bebe, ce veselie o sa fie la tine in casa, cum o sa alerge toti fericiti, tot ce poti sa-i dai mai bun unui copil e un frate/sora. Nu stiu ce motiv au ai tai sa nu te sustina, o sa se dea pe brazda, treaba lor. Voi o sa fiti o familie implinita cu trei copii.

Pup, sa aveti o zi frumoasa, fara greturi!

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 7+
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Salutare fetele,

Cum suntetzi astazi?????
Eu de dimi am fost la recoltat sange pentru dublu test si acum stau ca pe ace pentru k astept rezultatul pe e-mail...
La noi,in Timisoara, dublu test costa 100.00 lei!!!!
Cand o sa primesc rezultatul o sa incerc sa vi-l comunic asa cum scrie pe rezultat si poate ma ajutati voi sa il interpretez pana voi ajunge la medic

Sa aveti grija de voi!!!!

Mergi la inceput