Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Cami eu am baut ceai de musetel toata sarcina. Nu vad ce ar putea face rau. E cred cel mai inofensiv ceai

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Buna! Am citit si eu din urma. Mama, ce de fluturasi au aparut sau se pregatesc sa apara la noi in odisee. Felicitari tuturor pentru bebei si pentru vestile bune.

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Si acum .... ... felicitari speciale pentru proaspetele mamici.

Felicitari Madutza_bra! Bine ai venit Catalina Ioana, sa inseninezi viata celor din jurul tau.


Felicitari Marin_Ioana! Bine ai venit bebe David!



Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela86 spune:

DINORA in locul tau nu mi-as face griji.Si eu am cam aceleasi simptome(doar ca la mine dopul gelatinos e maro, fara firicele de sange)si sunt in 34 sapt+3 zile.Mult succes si sa iti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate.Sanatate!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

BRAVO MADUTZA
BINE AI VENIT CATALINA-IOANA
Felicitari Marin_Ioana Bine ai venit bebe David

fericita 38+ cu Sara Andreea
AMR 1 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Mihaela86, mi-am adus aminte ca vroiam sa iti raspund ... am avut si eu la 33 de saptamani si cateva zile de 2 ori o scurgere usor maronie dar nu foarte consistenta asa cum am vazut pe net ca ar fi dopul. Scurgerea asta colorata era doar o data pe zi, dimineata, fara dureri sau alte semne, la interval de cateva zile. I-am spus doctorului si a zis ca daca nu am dureri e OK. Nu am luat nici un fel de masuri de precautie si n-am mai avut probleme de atunci. Nu stiu ce a fost atunci dar a trecut. O fi fost o bucata de dop care s-a regenerat intre timp?
Restul fetelor, scuzati detaliile ... "picante"

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

FELICITARI MADUTZA!!!!
BUN VENIT BEBELINA CATALINA!!!!

vai asa de emotionata sunt....daca nu ma insel este primul bebel nascut la data stabilita

Felicitari si pt Ioana si bb David!!!!!

uff abia am reusit sa razbesc sa citesc si cap asta si din cel vechi...vroiam sa nu scap unde anunta mada ca a nascut

Yasmi as fi venit azi dimi la topait majorete pt ea, dar de aseara de la 9.30 ma doare mijocul de nu mai pot
aseara m-a luat durerea , ca pana la 2 noaptea nu am putut sa ma intind.....m-a durut sa zic ca la ciclu, desi eu nu am dureri la ciclu , dar nu stiu cu ce sa o asociez....ca nici cand m-am mutat si am carat saci cu haine si mobila nu am simtit asa ceva.....
tot mijocul , nu in jos spre noada....numai ca durere la un moment dat a luat-o spre solduri si apoi m-au durut si picioarele pe os....
nu mai stiam ce sa fac....am fost si in cada si mi-am pus dusul pe picioare de ma facusem rosie ca un rac.....apoi iar am venit in camera...m-am apucat si am fact ordine in raftul cu carti de la biroul lui Stefy....am facut numai la inaltimea unde imi permitea sa nu ma indoi.....burta nu mi s-a intarit in tot acest timp decat de vreo 3 ori .....daar sincer azinoapte am constientizat pt primaoara in sarcina asta, ff serios ca vine momentul nasterii.....chiar mi se facuse frica....imi venea sa ma duc sa imi fac gentile de spital....dar m-am calmat ca stiam ca nu ma pot apleca sa iau pungile cu ce am cumparat ....ca le-am pus jos.....

acum sunt cu aceeasi durere....dar acum pot sta intinsa in pat....ba pe stanga, ba pe dreapta sau pe spate.....apoi mai fac putina miscare...ca mai mult de juma de ora nu mai pot sta in picioare

off....si sambata am ajut 4 scaune moi...apa....iar ma speriasem ca la prima sarcina asa a inceput totul....apoi pe seara mi-am revenit .am fost si la o turta si dupa ce am mancat nici vorba sa ma mai duc la toaleta....

abia astept maine sa vad ce imi zice doctora....
as vrea macar la 1 martie sa ajung....ca pe 2 fac 38s....offf....alte simptome nu am.....dar sunt terminata cand vad ca nu mai pot face nimic prin casa si nu am nici curatenia facuta....





------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....34 cronologic....
doar 35 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Deea ai grija de tine si stai in pat. Bebita tb sa mai stea macar 2 sapt in burtica, n-are voie sa vina acum. Baga no-spa si menajeaza-te, pune-o pe Stefy sa te mai ajute cu treaba ca e domnisorica si tb sa te ajute ca o sa-i aduci o surioara frumoasa foc si sanatoasa

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Deea, stai linistita si ia niste pastilute impotriva durerilor.
Apropo, tu nasti la Giulesti ... ai idee daca in maternitate tin bebelusii infasati sau trebuie sa duc eu haine? Am o mare dilema, nu stiu cate randuri de hainute trebuie sa iau pentru bebe cat stam in spital.
Anaxena, si tu ai nascut la Giulesti, ma poti ajuta cu un raspuns?

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Si daca tot am chef de vorba acum cat fierbe supa si nu e nimeni online, sa ma laud si eu un pic. Peste maxim o saptamana o sa imi tin puiul in brate. Eu sunt mai superstitioasa si de aceea nu mi-am pus AMR in zile. Ar fi fost bine sa mai stea Vladutz cateva zile in plus in burtica dar din cauza unor probleme de sanatate, ale mele, facem cezariana imediat dupa ce implinesc 37 de saptamani. Vineri merg la controlul final. Vinerea trecuta, la 35s si 5 zile, aveam un grasunel de 2,9 kg si BPD 90mm. Eu zic ca o sa fie OK chiar daca nasc mai devreme. Ma incurajez singura si abia astept sa imi tin puiul in brate.

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput