Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Viss, eu o sa fac tot ce tine de mine sa fie bine. Cu infectia intraspitaliceasca a bebeilor ... asta tine de noroc cred
Si intr-adevar este o poveste care mi-a mai ridicat moralul, de aceea v-am trimis-o si voua. Nu este totul roz dar macar stiu la ce sa ma astept in mare.

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Giulia draga trebuie sa iau si baneocin pudra pentru la Stanca si gel de dus ? De restul am servetele, pampers, bepanthen.
Inca un pic si gata, oi fi si eu pe acolo pe la Stanca, sper totusi sa aib doctorul dreptate si sa mai stea inca vreo 10 zile.


Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

viss , conditiile sunt ff bune
mi-a povestit verisoara mea care a nascut prematur si a stat 2 luni in spital.

de servetele uitesem sa zic desi le am pregatite
eu am luat pachet mare de pampers , dar l-am impartit
jumatate il las la bebelusa si jumatate il pun intr-o punga in geanta mea....
verisoara a primit totul inapoi ....sampon , ulei si ce i-a mai ramas....dar ea stand atat de mult cunostea cazurile de copilasi parasiti in spital si a lasat astea lor....

si cica la inceput e logic sa ne puna pampers de la alt bebel si sa ni-l spele cu samponul altuia...ca apoi iese asistenta sa arate bebele taticului si sa-i zica de cosmeticalde....

Anaxena pai cum sa nu nasc odata cu tine....pe mine cine ma mulge...degeaba ai pompa aia buna.....glumesc...
oare in spital or mai avea pompa aia electrica....vai ce criminala era....m-a pus si pe mine o asistenta sa ma mulg , de am crezut ca imi smulge sanul

Edit....Raluka eu sunt norocoasa care am luat o minune de streptococ din spital.....
dar sper norocul nostru am scapat repede de el....vai dar arata intr-un anume fel bubitele pe ea
insa ce m-a deranjat este ca se stie de el....mai ales atunci giulestiul era renumit ...si asistenta care mi-a imbracat copilul cand am plecat mi-a aratat bubitza pe piciorus la fata si mi-a zis....uite le spargi asa (ea zgariind-o cu unghia)si ii dai cu putin spirta apoi trece......cea mai mare prostieeee....s-a infectat fata unde ii aparea si o spargeam , apoi se faceau 2-3.....si de la caldura din camera vreo 25 de grade...mama i se faceau intr-o veselie....am avut noroc sa ii aparusera doar pe maini, palma...avea manusi din acela micute...apoi se extinsesera spere cot putin.....dar bine ca dr. mi-a zois sa o punctez cu albastru de metil sau violet de gentiana....nu stiu daca s unu si acelasi....punctam cu betisor de ureche pe cele mai mari si pe cele mici cu o scobitoare fara sa intep....cum patrundea asta albastru in ele se uscau





------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....36 cronologic....
doar 23 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

vai fetelor ce frumos conversati voi despre giulestiiiiiiiiiii
de imi vine sa las spitalul particular si sa alerg neaparat la giulesti la nastere
eu am nascut acolo acum fix 2 ani
si a fost tare bine
desi nu erau super conditii
eu am fost multumita
si bebe nu mi-a luat nici o bacterie
si nici eu

cand am nascut acolo nu aveam pe nimeni
care nastea acolo
\si tare greu mi-a fost ca nu stiam mare lucru
acu as merge iar
da nu am apucat deloc sa merg la marinescu din cauza de antonia si de naveta
offfffffff
ca altfel alergam intr-un suflet sa nasc acolo

cat despre cosmetice
da e bine sa puteti lasa acasa jumatate din ulei
sau jumatate din gelul de dus
etc
se consuma f repede
ca sunt multi care nu aduc


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Voi ce tip de Pampers luati, ce dimensiune? ce model?


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu am controlat azi o punguta
in care am pastrat buricul antoniei
si cate ceva de pe la mot
si ce credeti?
am gasit si multeeeeeeeeee suzete
nedesfacute si de silicon si de latex
si niste tetine de avent
si o pompita de nas sigilata
m-am bucurat enorm
ca v-am zis ca la antonia ma pregatisem strasnic
cu de toateeeeeeee
asa ca m-am mai scutit de cate ceva

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna din nou

Fetele nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, despre absolut nici un subiect.
Am tinut sa va povestesc despre discutia mea cu dr, deoarece este bine sa invatam una de la alta. Doctorita mea, cand m-am dus prima oara la ea, m-a asigurat ca totul va fii bine, i-am explicat ca vreau sa nasc natural, (deoarece eu nu am mama care sa ma ajute, iar surorile mele sunt departe de mine)...pe atunci aveam 26 saptamani...acum ca se apropie evenimentul s-au schimbat regulile..asta e
Ma bucur tare mult sa aflu ca exista doctori la Municipal care s-au trezit in toiul nopti sa le asiste...poate e ghinion sau poate dr Moldovan nu are acest obicei...





"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +37
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

BRAVO MADUTA!
BUN SOSIT CATALINA IOANA!!!

FELICITARI!!!

TOT INCERC SA VA PRIND DIN URMA, DAR NU REUSESC!
SUNT IN URMA CU CITITUL!

mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 32s cu Eduard Andrei

AMR 7 sapt MAX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara burticute!

ce mai faceti ? eu acum am ajuns acasa de pe drumuri, stau intinsa pe canapea ca m-au luat toate contractiile si am burtica pietroi de fiecare data cand ies un pic afara la plimbare mi se face burta tare
am fost sa imi caut pantofi o marime mai mare ca astia de ii am sunt stransi pe picior acum, deh.. am picioarele putin umflate ... putin mai mult mai bine spus si nu ma incap si m-am saturat de cizme... plus ca imi trebuie o tinuta mai eleganta ca vin socrii in weekend in Londra ca e ziua soacrei si mergem la masa la restaurant si ei de obicei stau la hotel de fitze gen Ritz si astia acolo nu te lasa sa intri daca esti casual si eu balena acuma de unde sa o imbrac elegant ? am o rochita primita cadou de la soacra de Craciun si cred ca asa o sa ma duc, dar pantofi nu am gasit, ca si asa sunt mare in picior si plus acum imi trebuie un numar macar mai mare si mi-ar trebui un 42 macar

Raluka, sa fie intr-un ceas bun si nastere usoara cand o fi , sa ne spui vineri pe cand scoatem majoretele

Pisuc, tot nu mi-ai spus cum e in birou cand nu bate soarele o sa caut sa citesc si eu cartea de care spui ... daca o mai tin mult in plimbareli , nasc si nu mai apuc

Simona, o sa fac camera sambata, ca duminica cica nu mai pot sa mai aranjez nimic, avem invitatie la masa in oras de ziua soacrei cat despre sot, da ... ce era romantic si foarte atent si dragut dar ce s-a facut si mai si de vreo cateva luni , cred ca a inceput sa realizeze ca o sa fie daddy, pana acum cred ca plutea in lumea lui si nu realiza... dar a vazut ca imi creste burta si ce-o fi spus, asta-i treaba serioasa

Ailed uite niste floricele de la mine si stai cuminte acolo in patut si odihneste dodoloatza

Stefana , hainutele dupa cate am auzit si eu se calca pe dos toate indiferent din ce sunt facute

alina.n , ce mai face bebe alex? creste creste ? pozici cu el ne mai pui ?

salo_sama, asteptam pozicile profi

Nu mai stiu ce a citit , revin acusi cu niste pozici cu balonelul meu de 34 sapt si 4 zile a crescut multisor de data trecuta cand am facut pozici

_
Mind the Bump!34+ Sophia Nicole

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

speranta ai incredere in Doamne Doamne si va fi bine
asa cum iti doresti

pisuc eu folosesc numai de la firma Pampers
si am luat direct nr2
dar un pachetel micsper ca pana nasc sa iau si unul mai mare
desi sa vedem
ca m-am apucat sa pun banii deoparte de nastere
si tare greu e
stiu ca mai am nevoie de cateva chestiuni de luat
si de aceea sunt cam, stresata

cu celulele stem inca nu am facut contract
offffffffffff
sunt in mari dileme

la primul copil am fost mult mai hotarata
si mai sprintena
ca dispuneam de timp la discretie

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput