Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Pisuc si eu vreau sa iau finet sa imi faca soramea cateva scutece pt landou, la baitza si ca lenjerie de pat....mi se pare mult mai interesant finetul la metru ca-i ff colorat
acum sper sa mai ajung la magazin
asa ,sa nu ma abat de la ce intrebai tu
eu am cumparat 4 scutece albe si au marimea de 74cm/74cm....sunt destul de mari pt pus in caditza la baie si pe langa bebe...
daca vrei pr scoica zic sa le masori altfel...sau vezi cat e de lat materialul si asa il imparti
pt scutecele din acelea care sa le punem pe umar cand da bebe aerul afara zic ca merg si 50/50
a, vroiam sa -ti mai zic....sa nu-l sensibilizezi pe bebe cu produsele avene eu zic sa ei ceva mai putin pt piele sensibila...de ex. noul sanosan fata parabeni si la baitza sa fierbi in apa cate o mana de tarate de grau (plafar) puse intr-un tifon....eu asa am facut la Stefy si mai faceam si un litru de ceai de galbenele....puneam 4-5 plicuri sa fie mai concentrat si cand nu fierbeam taratze , faceam ceaiul...il raceam la temperatura buna si la final o limpezeam...

cocotata in pat sunt....dar nu ma impac de loc cu situatia asta...sper sa imi revin....mai ales ca asteptam maine sa vad ce zice dr. si apoi sa ma apuc de curatenie generala....si macar in camera unde o sa montez patutul sa spal perdeaua si sa bat covorasul

Raluka la giulesti nu iti trebuie hainute de bebe...ii tin infasati si sust in saloane separate de mamici
ce trebuie sa ai la tine sunt pampersi new born ....pudra baneocin...ulei si sampon.....verisoara mea mi-a zis ca si cam specifica....sanosan ca ar vinde si ei in spital....eu le-am luat si o sa tina sotul punga sa i-o dea la asistenta imediat cum nasc



------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....34 cronologic....
doar 35 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Ralukab sa inteleg ca luni faci cezariana??
Iti dores atunci sa sa fiti sanatosi si tu si bebe si totul sa decurga ca la carte

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ralukab sigur o sa fie bine si bebe grasunel....dar cu eco astea nici ca mai stii ce sa crezi...eu imi doresc doar fata sa fie sanatoasa, ca la Alina si Mada ni s-a confirmat cum sta treaba cu eco

tu cu cine nasti la giulesti?
parca erai la municipal sau m-am inselat eu?
sa vii si tu cu vesti de cum merg lucrurile pe acolo , ce fel de anestezia ti-a propus medicul?
hai ca se pare ca esti prima dinte mine viss si anaxena care nastem la giulesti




------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....34 cronologic....
doar 35 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Ralukab sa inteleg ca luni faci cezariana??
Iti dores atunci sa sa fiti sanatosi si tu si bebe si totul sa decurga ca la carte

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 10 zile!!!!


Ana-Maria


Luni sau marti, cel mai probabil luni, dar stabilim exact vineri la control. Multumim!

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:


FELICITARI MADUTULE!!!!! sa-ti traiasca puiutul si sa fie sanatoasa si frumoasa ca mamica!!!!!

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 36+

3+ weeks to go

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

ralukab sigur o sa fie bine si bebe grasunel....dar cu eco astea nici ca mai stii ce sa crezi...eu imi doresc doar fata sa fie sanatoasa, ca la Alina si Mada ni s-a confirmat cum sta treaba cu eco

tu cu cine nasti la giulesti?
parca erai la municipal sau m-am inselat eu?
sa vii si tu cu vesti de cum merg lucrurile pe acolo , ce fel de anestezia ti-a propus medicul?
hai ca se pare ca esti prima dinte mine viss si anaxena care nastem la giulesti




------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....34 cronologic....
doar 35 de zile au mai ramas pana la mare intalnire



Deea, ti-am trimis PM.

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Madutza felicitari mami!!!Bine ai venit pe lume Catalina!!! Sa fi sanatoasa,norocoasa si cuminte!!! mami refacere usoara si mult laptic pt. bebelina!!!

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 31s

Amr 10 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Andreea multumesc

Burtiera a fost destul de scumpa.Am dat pe ea 80 de roni


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 31s
Amr 10 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna burtici!
ma laud si eu cu dureri de burtica
si burtica de beton... si dimi cu dureri de sale...
si am paranoia ca nu stiu cand devin ingrijoratoare contractiile ca eu n-am avut la celelalte 2 sarcini...
deja ma ia cu racori ca stau prea mult si o sa nasc acasa , nu am scurgeri si cred ca e bine, nu?

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Deea draga, bine ai revenit, ce drag mi-e sa te citesc! Ai grija cu durerile, sa iei niste Nospa daca le mai simti, ca mai ai un pic de vreme pana nasti, bine? Mersi pentru masurile de finet, o sa mi le duca si mama la facut si de-asta intreb.

Strumphy, bravo pentru ziua cea frumoasa, si de-acum ai grija si odihneste-te cat mai mult. Sa stii ca citind cartea Sophiei Kinsella "Shopaholic and Baby", nu stiu de ce tot ma gandeam la tine; si cu povestile cu cumparaturi, si cu nastere si moase, si probabil mai ales fiindca se petrece la Londra Oricum, am terminat-o azi si e geniala!

Lavi, ai mare grija de tine pana vineri/sambata! Doar dulciuri poti manca la liber, cred ca in 3 zile nu se mai depun
Dar Happy parca totusi are data mai incolo, de ce o tot indemnati ptr vineri?

Va pup pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

Mergi la inceput