Zmeurici de iulie-august 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Buna mamici,azi am timp de forumeala,stau acasa singurica.Ieri am fost la Bucuresti sa-mi schimb parbrizul la masina,avea o fisura de cand mi-am luat masina si abea acum m-am invrednicit sa il schimb.Am fost si la doctor,a venit rezultatul la biopsie,asa cum ma asteptam nu e nici bine nici foarte rau.Trebuie control la 6 luni si daca apar modificari conizatie sau amputare.Ma rog sa nu ajung la asa ceva,dar mai vedem.

Azi l-am masurat pe Alex are 87cm si vreo 15 kg.Are toti dintii si 4 masele.Bubitele tot nu i-au disparut,parca s-au uscat dar nu vor sa se duca.Cred ca il duc iar la dermatolog,caut altul.
De vorbit vorbeste destul de mult si zice bine multe cuvinte,si el tot mama mea,tati meu,mamaia mea zice,nu stiu de unde le scoate.Afara cand trece prin fata magazinului de unde cumpara mama paine,striga doamnaaa pane si vanzatoarea ii aduce un covrig.E din ce in ce mai haios.

Bely a venit frigul si la voi,ca aici e asa urat,frig si bate vantul,brrr.
Tu vrei sa mearga Patri bine bine din prima,la noi a durat cam doua luni sa nu mai cada dupa cativa pasi,asa ca rabdare.

Lucialu iti reconand insula Zakynthos de la greci,e superba,apa ca la mamaia,deci poate sta pupa in mal fara probleme.

Giova,Edilinu sigur e cuminte si ar fi si cu tine daca ai avea rabdarea bunicilor,asa e si Alex, cu ei e super cuminte,dar ei se si mainutaresc,stau mult afara,ii fac toate poftele,eu nu am atata rabdare.

mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Hello!!!

in sfarsit dorm si la mine ambele printese si mi-am rezervat putin timp pentru forumeala,cu oate ca am multe de facutb prin casa.toata camera plina de jucarii,haine teanc la calcat si carne ma aasteapta sa o pun la cuptor.

Apropo voi ce mai gatiti zmeuricilor, simt ca am intrat intr-o rutina de nedescris.Abia astept sa vina primavara sa mai ne dam pe salate ,spanac ...
Sa mai zicem si ceva despre zmeurica mea mare,Stefi:nu vorbeste mai deloc,cuvinte clare nu exista in afara de mama,tata Ana.In rest imita diverse animale si intelege tot ce ii cer.Trecem printr-o perioada de criza de personalitate,vrea sa se impuna peste tot, ne luptam cu incapatanarea si a intat in vigoare pedeapsa.

Giova multumesc de aprecieri la adresa printeselor.Apropo de gelozie asa morocanoasa devine si Stefi ,si are tendinta sa se razbune pe Ioana pleznind-o.Nu pot sa o tin in scoica sau in balansoar fara sa stau langa ea .Asta e o sa se obisnuiasca.Giova subscriu la cea ai scris mai devereme cu statul acasa

Bely multumim.

Inutza si Stefi a mea cere olita dar numai la kk,foarte rar si la pishu.Cum e burtica?

Flosideea nazdravan Denis.Este o perioada a lor cu batutul,si pe noi are tendinta sa ne loveasca si incercam sa o dezvatam dar am observat cu cat ii interzicem cu atat se incapataneaza si da mai tare

UNguras esti mortala.Machiata fiind ai atras atentia incat nu s-a mai uitat nimeni mai jos

Vally sa-ti fie de bine masajul!!

gata m-am intins cam mult!!merg la trebituturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

La multi ani Giova!
si daca mai avem si alti sarbatoriti saptamana asta spun si eu in avans

Mamaaa ce ma minunez cand scrie ClaraJ...raman lipita si visez
Pup burtoasele! Ce m-a amuzat Rallu cu calculul sau! Doamne-doamne e sus si face cartile cum vrea...si Ana mea e "cadoul de Craciun", dupa 5 luni free, dr spunea ca nu raman, ca-s defecta....

Adriana, si Ana a ramas cu degetul langa gurita, tine animalul de plus langa buza...ma bucur ca nu-l mai suge

Fug la teme cu cea mare...paaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

MONITZA in primul rand sa va traiasca micuta crestina!superbe pozicile,iar de personajele principale nu mai zic.in legatura cu batutul,Denis rade cand da,mai are si`o privire care o are mereu cand face ceva ce nu e voie,dar daca`i zic ca ma doare devine serios si ma asculta,iar daca`i zic ca "lui mami ii dai pusi,nu o bati",ma toceste.vom trece si peste asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna fete!

vai, lucialu mi-au dat lacrimile de ras...auzi tu, cu butelcuta. Poate va vrea sa-i pun si putin in cafea
cat despre productie, nu mi se pare sa-mi fi scazut. se aude la fel atunci cand inghite, cu ghiogalturi Eu acasa nu prea reusesc sa fac mare lucru pentru ca ma distrag diverse si nu fac o ora cap coada.

ungaras super tare faza cu pijamaua eu am plecat o data in papuci de casa, unii chiar fluffy, cu cap de catel. era iarna, zapada, eu imbracata cu pardesiu, toate alea...si mi-am dat seama in fata blocului cand am alunecat si am cazut. si nu aveam nici "catel nici purcel"

despre gelozie, si la noi au fost probleme cu gelozia. nu se manifesta violent fata de Tudor, doar ca era mai plangacioasa, cand il alaptam pe Tudor atunci vroia si ea lapte, era nervoasa, tipa, uneori chiar mi-a zis ca nu o mai iubesc pentru ca stau cu Tudor in brate. Dar se pare ca am reusit sa o facs a depaseasca momentul si acum sunt cei mai buni prieteni.

Ma duc sa le dau o gustare si sa ma pregatesc de sala.
Pup

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de-afara. a fost tare placut...10 grade. asa ca am luat copil de la gradi, am platit un avans la cursul de foto si in centru cu noi. Ne-am plimbarit vreo ora dupa care am venit acasa.

Gelozie a fost si la noi....nu se razbuna pe Edi, fereasca sfantul. Cu mine avea treaba, ca si Ana a lui Pogos. Ii trebuia te miri ce cand eram mai ocupata cu Edi. Nu mi-a zis ca nu-l mai iubesc, dar am simtit multe suferinte taciturne. Slava domnului ca a trecut acea perioada gri.
Chiar ii ziceam sotului, ca putem sa-kl facem si pe al treilea ca nu vor mai suferi baietii.
Monitza super ca ai avut putin momnet de relax. lasa treburile, nu ti le face nimeni, tot tu trebuie sa pui mana.
eu am aproape 6 ani de cand sunt acasa....asa ca...vreau sa muncesc, nu conteaza ce....
Anemona uauuuu....15 kg? il mai iei in brate?
Bunicii au mai multa rabdare si ce e mai important in cazul lui Edi: se joaca non stop cineva cu el...ori eu nu am chef si nici nu-mi permit luxul asta. si e scos afara de multe ori pe zi. Iar vine acasa si-mi va plange la usa ca vrea afara. dar eu nu pot sa-l scot intotdeauna de mai multe ori.
Crixia mersi. super ca nu mai baga degetelul in guritza. ati scapat!!!



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Voiam sa va zic si voua, daca mai aveti nevoie. Dari nu e asa avansata cu dintii, si am descoperit un siropel natural, ii zice CALMA BABY, ii dau doar 1 data pe zi, de fapt seara inainte de somn si imi pare ca doarme mai bine. Se trezea de multe ori plangand, tragandu-se de cap, urechi, par, tot ce vrei si suspina prin somn.. e clar ca de la dinti.
Siropul asta e numai din plante se poate da de 2 ori pe zi, dupa caz.

Pooh, ma intrebai de coacaz... la noi a avut efect, am dat 1 luna, dimineata cum zicea acolo, mai continuati si voi, pana la 3 luni, succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

motana si noi am folosit la un moment dat calma baby si din aceeasi gama colic baby. Calma baby nu a avut cine stie ce efect la noi, insa colic baby a fost excelent. Eu il mai dau uneori pe gingiute cu dentinox gel si apoi cu gengigel baby.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Haideti la o buna, buna.
Azi vad ca ninge. Chiar anuntau temp. joase in weekend. Sunt satula de vremea asta, vreau soare si caldura.

Motana si noi am folosit din acceasi gama, colic baby. Pt. dintisori, la noi a mers super bine Orajel baby.
ce mai faceti voi?
Pogos gata cu Zumba?
Coccorina! Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

azi am zi de si de vopsit parul.
am pus ieri niste poze:
http://www.dropshots.com/sarbatori2010
o zi faina sa aveti.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna!
Coffee, tea... me?

giova, da, gata zumba pe ziua de ieri. acu de-abia astept sa merg vineri. se termina ora atat de repede... cu toate ca ne tine cu vreo 10 min mai mult.
am vazut pozicile. nu mi se pare diferenta mare la breton.
Vine si la mine coafeza duminica sa ne mai ferchezuiasca si pe noi. (pe 26 februarie mergem la o nunta si vreau sa ne mai umble putin la frizuri )
Si vreau sa-l tund si pe Tudor, ca inceput sa-i intre bretonul in ochi
Ma duc sa ii dau fructele la energizat si apoi sa o iau pe Ana de la gradinita (noi servim gradinita doar pana la pranz).
Pup


Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput