O bunica mama surogat

O bunica mama surogat | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Un caz care m-a impresionat: o mama de 61 de ani a fost mama-surogat pentru fiica ei care avea probleme de fertilitate.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1356489/Illinois-woman-61-gives-birth-OWN-grandson-surrogate-daughter.html



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Oare ce n-ar face o mama pentru copilul ei ?!
Impresionant gestul

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Bravo ei !!! Tot respectul .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamonds spune:

Nu mi se pare asa o stire impresionanta . De fapt e ceva normal . Aproape orice mama daca ar putea ar face asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

scrie acolo ca e cea mai in varsta femeie cunoscuta care a nascut la 61 de ani? pai romanca noastra la cat a nascut? nu la 65? am un lapsus in legatura cu numele ei ...dar a fost fff mediatuzat cazul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

scrie acolo ca e cea mai in varsta femeie cunoscuta care a nascut la 61 de ani? pai romanca noastra la cat a nascut? nu la 65? am un lapsus in legatura cu numele ei ...dar a fost fff mediatuzat cazul


Nu. Zice: "certainly the oldest women in living memory to give birth in Illinois"



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

scrie acolo ca e cea mai in varsta femeie cunoscuta care a nascut la 61 de ani? pai romanca noastra la cat a nascut? nu la 65? am un lapsus in legatura cu numele ei ...dar a fost fff mediatuzat cazul


Adriana Iliescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

minunat!
Dorsilia- am citit in fuga, dar cred ca e vorba de cea mai in varsta mama din statul respectiv.
romanca noastra era Adriana Iliescu din cate imi aduc aminte si a nascut la 67.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

a, da, daca se refera doar la statul lor, atunci asa o fi, insa romanca noastra Adriana Iliescu, ramane .... absolut senzationala, daca ziceti ca avea 67 de ani... o varsta pe care parca o avea si in Biblie un personaj feminin care a ajuns mama la o varsta foaaaarte inaintata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

...Jos palaria pt bunica= mama surogat!

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

a, da, daca se refera doar la statul lor, atunci asa o fi, insa romanca noastra Adriana Iliescu, ramane .... absolut senzationala, daca ziceti ca avea 67 de ani... o varsta pe care parca o avea si in Biblie un personaj feminin care a ajuns mama la o varsta foaaaarte inaintata


Uite aici "senzational", in mod natural!
"In Hunza, oamenii mor fie in urma accidentelor, fie de batranete, la varste matusalemice. In niciun caz nu sunt secerati de boli degenerative, precum batranii din Occident. Dar cea mai mare surpriza a medicinei moderne a avut loc in urma investigarii cazurilor des intalnite in care "mamele" aveau 60-70 ani si "tatii" 70-90 ani. Pare incredibil, nu?"
http://travel.descopera.ro/6744222-Taramul-nemuritorilor-Hunza-a-Valea-Vietii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mav, impresionant

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput