de sf.valentin

de sf.valentin | Autor: iahim

Link direct la acest mesaj

Pentru voi,de sf.Valentin...amintiti-va o clipa ca va iubiti,strangeti-va tandru in brate...si"iubiti-va mult!"

http://www.youtube.com/watch?v=rhN7SG-H-3k

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Eu NU am nevoie de "Sf. Valentin" (care, apropo, nici macar nu este maine in calendar) sa vina ca sa-mi amintesc ca iubesc .

Eu il iubesc oricum si o arat oricand .

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 19+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Eu NU am nevoie de "Sf. Valentin" (care, apropo, nici macar nu este maine in calendar) sa vina ca sa-mi amintesc ca iubesc .

Eu il iubesc oricum si o arat oricand .

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 19+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






cred ca in romania s-a inteles un pic gresit semnificatia valentine's day si modul in care se sarbatoreste. unii sunt anti- americani chiar si cand e vb de lucruri bune. de, natura omului.
aici de la gradinita, de f mici, copilasii fac schimb intre ei de valentine's card si de bomboane , dau valentine's card la mamici ( tarre draguta felicitare mi-a facut fii-mea la gradi,) au facut craft- fluturi in forma de inima, etc si-n general ce poate fi negativ in a sarbatori dragostea? dragostea fata de colegi, fata de parinti, fata de vecini, fata de sot, copii etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Unii nu doresc sa importe chiar toate sarbatorile altora, in special cand si noi avem Dragobetele.
E trist cand toti comerciantii se agita de Valentine's day si uita de Dragobetele nostru...


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Io cand aud de dragobetele asta al vostru scos de la naftalina nu stiu daca sa rad sau sa ma scarpin in cap. Ca pe vremea impuscatului, noi tot "maine-i sfantul valentin, dis de dimineata... " cantam, dar probabil atunci era cool, ca era act de dizidenta.

Cand dispare ala cu halouinu', apare ala cu valentinu', de fapt e acelasi, cred ca are placeholders pentru numele sarbatorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pe vremea aia soia era hulita de toti si acum u se mai satura nimeni de ea.
Dragobetele nostru, al romanilor, este echivalentul Sfantului Vaentin al vostru asa ca nu prea inteleg ce e de ras. De scarpinat in cap inteleg, ca doar avem cu totii prurit sporadic.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Pe vremea aia soia era hulita de toti si acum u se mai satura nimeni de ea.
Dragobetele nostru, al romanilor, este echivalentul Sfantului Vaentin al vostru asa ca nu prea inteleg ce e de ras. De scarpinat in cap inteleg, ca doar avem cu totii prurit sporadic.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


ei pai acu daca mi-ai pus diagnostic, da si tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cred ca niciodata nu poate fi vorba de nepotrivit sau prea mult cand e vorba de IUBIRE!

Peace man

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu in schimb remarc altceva. Ca sa fiu explicit inainte de '89 nu se sarbatorea nici un Dragobete. Poate ...poate in zonele rurale ...si cam atat. De asemenea nu exista nici un valentine's day... ar fi fost culmea la ce regim a existat. Dupa 89 nu s-a sarbatorit nici un dragobete si in principiu a ajuns sa fie importat valentine's day dar firav si incet incet. La fel ca multe alte ...informatii si/sau sarbatori.
Insa excluzad aspectul comercial nu prea inteleg de ce atata risipa de energie in intoleranta? Este clar ca daca cineva doreste sa tina cont sau nu doreste sa tina cont de o sarbatoare,informatie,moment va tine. Care este problema? Ok este valentine's day? Foarte bine, daca vrei bucura-te de ea, daca nu vrei bucura-te de ziua de 14 februarie ca de oricare alta zi. Bucura-te de bucuria celui de langa tine. Respecta-i bucuria. Vrei sa sarbatoresti Dragobetele. Foarte bine. Bucura-te de Dragobete. Doreste-ti sa ai cel mai frumos Dragobete de pana acum. Si-ti doresc sa fii respectat si sa fii fericit(a). De ce nu am fi pozitivi? Nu ne costa absolut nimic.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

Marius ,anaemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dragobetele nostru, al romanilor, este echivalentul Sfantului Vaentin al vostru asa ca nu prea inteleg ce e de ras


Asta e lectia lui Sf.Valentin, a iubrii. Lectia lui NOI.


Am chestii mult mai gaunoase de urat decat o zi in care lumea are o ocazie in plus sa zambeasca.

Mergi la inceput