David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Multa sanatate, Ledi! O primavara frumosa!

Esti priceputa la frezat, ii sta bine lui David tuns. E o veselie de copil, asa ma bine-dispun pozele voastre!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!


Ada,daaa..am zis si eu ca ma reprofilez,ca am si uitat de cate ori l-am tuns pe David,dar mi-am facut mana pe el,asta e clar.Mai trebuie el retusat ici-colo,insa spre final l-a apucat bocitul si l-am lasat in pace,ca stiam ca urmeaza apoi si urletele la baie.(nu suporta sa-l speli pe cap deloc,deloc)

O primavara frumoasa iti doresc,cu sanatate multa si tot ce iti doresti sa se implineasca.Va pup.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va dorim si noi o primavara frumoasa, sa va bucurati de soare si sa aveti numai zile senine, sa va ocoleasca toate virozele si sa fiti bine
Sper din suflet sa reusesti sa revii si pe plan financiar Ledi, desi tu nu te plangi pe aici, stiu ca iti este atat de greu incat nu stiu cum vei reusi.
Sper din suflet sa fiti bine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ledi, sa aveti o primavara frumoasa, cu sanatate si multe fete zambarete!
E tare dulce tunsuliciul!

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Asta seara m-am speriat..stateam noi,eu cu David,ne jucam,cand il simt cald..hmm,nu facuse efort,ca eram in pat si ne iubiceam asa..Zic,totusi sa-i iau temperatura ca mi se parea totusi destul de cald..prima tura 37,7..imi zic ca nu e mare,dupa termometru,insa imi parea mai cald decat atat.Nah,era o vreme cand puteam sa-i apreciez temp fara termometru,de cate ori i-o tot luam..Ii mai iau o data si sare bine de 38..si tot asa,pana ma hotarasc sa-i iau temp cu termometrul lui de bb..in fund,ioi ce urat a facut.E o barbarie,stiu,dar ma seca la culme ca tot crestea si eu credeam ca nu-mi arata termometrul ala bine si mi se parea de domeniul fantasticului sa ajungi in doar cateva min la peste 39..Bun,avea peste 39..ma gandesc ce sa-i dau,asa o fractiune de secunda,nu mult,caut novocalminul..il buseste sangele pe nas si muci cu tot..Ma gandeam ce naiba mai e si aia..Ii bag novocalminul cu chiu cu vai ca nu suporta..si il vad cum se blegeste rau de tot..Sar pe telefon sa sun drita,nu raspunde.Sun la Irina,sar;mana daca citesti pe aci..Nu gaseam reteta aia de la antibioticul oral si nu stiam ce doza sa-i dau,era clar ca nu mai era de stat fara el.
Ma nervez pe mine ca l-am tinut fara el aiurea si-mi vine sa-mi dau pumni in cap..Imi zic ca mi-i dau mai tarziu ca n-am timp..Copilul respira greu,ardea efectiv..il dezbrac si-l las in body..il ia cu frisoane rau de tot,tremura de credeam ca intra in convulsii,de care eu sunt ingrozita de-a dreptul..Era si ora de masa si nici nu stiam cum naiba sa le impac pe toate..
A raspuns si dna dr la tel si mi-a zis ce sa-i fac in continuare.
Daca pana maine nu-i trece,mergem la spital.Dar eu sper sa-i treaca..
Si acum am venit sa ma dau cu capul de zidul asta virtual,ca m-am incapatanat sa nu-i dau antibioticul ala,gandindu-ma ca nu e asa rau si ca ia deja unul in aerosoli..
Sau poate ar trebui sa-mi intre odata in cap,ca el nu e ca restul copiilor si are un alt regim si c-o raceala simpla mi-l poate baga in spital intr-o clipa..
Acum stam de garda,el deja doarme,deci e clar ca se simte f rau,ca de obicei nu se culca la ora asta..si ne gandim sa-si revina pana maine.
No,cred ca noaptea asta o sa tot beau cafea..
Va pupam si va dorim sanatate.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Ledi, cred ca azi maine o sa ai imunitate la cafea . Multa multa sanatate ii doresc puiutului tau si sper sa nu fie nevoie de spital.

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ledi, ce faceti? Cum a dormit David? Multa sanatate piticului!

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

offf se pare ca a fost noapte de garda in Ct si jud...sper ca-i mai bine acum David...sper




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..
Anca,la cata cafea am baut eu,nu ar fi de mirare sa ma ia cu inima..Daca intr-o vreme nu puteam dormi si aveam insomnii si nu stiam ce sa ma fac,acum inafara de cafea,nu stiu ce ar putea sa ma tina treaza..Insa nici aia nu-si mai face efectul..

Lora,a dormit David dus,a vorbit si in somn de m-am speriat si m-am dus la el,crezand ca s-a trezit,insa a fost cald spre fierbinte toata noaptea.A luat si antitermicul asa,in somn,mi-era si frica sa nu se innece,dar mi-era si frica sa-l las asa sa-i tot urce febra si noi pe aici.Am fost la el toata noaptea,cand eu,cand barbata-miu(el saracu era mai stresat decat mine,asa ca ma intreba intr-una,o fi bine?ma duc la el..eu:abia am fost,lasa-l sa doarma..daa,dar vreau sa vad eu,sa ma conving..nah,cand e vba de David el se panicheaza si n-are stare)De dimineata m-am dus la el sa-i dau lapticul,l-a baut tot in somn,tot cald e,nu-i scade sub 38..si apoi a cerut apa.Acum doarme si-l las sa doarma,desi pe la ora asta trebuia sa facem aerosolii cu pulmozyme.
Aseara respira sacadat si greu,asa ca l-am bagat inca o tura in aerosoli,inainte sa-l pun la nani..
Nu stiu de ce l-a busit sangele pe nas,ca pe mine aia m-a speriat cel mai mult,nu a curs mult,dar a fost.In general eu actionez si nu ma pierd,cred ca devin inconstienta cumva,habar nu am..apoi dupa ce termin mi se inmoaie genunchii.
Oricum am intrebat daca e de dus la urgente sau nu,insa spitalul e la doi pasi de mine si daca era ceva fugeam cu el.
Acum sa vedem cum e cand se trezeste,daca o fi tot bleg si tot cu temp mare..si o sa vad daca e de dus la spital sau nu si ce mai zice si drita.Am si eu un stres cu spitalul,mereu mi-e frica sa nu-mi ia ceva,ca-i plin de oameni bolnavi peste tot,pe coridoare,mai tusesc,mai stranuta...
Va pupam si va dorim o zi frumoasa.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

offf se pare ca a fost noapte de garda in Ct si jud...sper ca-i mai bine acum David...sper




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!




Sa inteleg ca ai facut si tu de garda?

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

...da Ledi ..dar la mine a fost cu bonus...i-am pazit pe ambii




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput