Fulgusorii de nov.dec2009 asteapta primavara{3}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

MLady,arata frumos prima pagina.....eu postez si aici si dincolo,si mai am si alte topicuri,dar o fac din ce in ce mai rar si nu ca nu as vrea.Pur si simplu, pe somnul lor de la pranz,in medie de 2 ore,trebuie sa le pregatesc masa de pranz (nu zilnic) un pic de curatenie, si apoi incerc sa fiu la zi macar cu cititul.Nu mi-a dar nimeni de inteles aici ca nu as fi binevenita pt ca scriu si la "prietene..."

N-am mai verificat acum,dar cand m-am uitat mai la pranz pe prima pagina Eva avea tot suzeta... vrea si ea patut, daca se poate





Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:



si



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna diminetata fetelor!!!
ce buna e cafeaua de la Gsbitza
revim dupa ce-l culc pe Flviusel....mai tz

siiiiiiiiiiiiiiiiiii

La multi ani de Ziua Indrgostitilor!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Am venit si eu la cafea
My Lady - si mie imi place listuta
Ca tot ati discutat despre televizor...mie mi-a spus pediatrul ca nu este bine sa stea prea mult cu ochii in televizor, pt ca asta il face sa vorbeasca mai tarziu .El se uita acolo, nu intelege intotdeauna ce vede si isi incarca memoria cu lucruri pe care nu le intelege ( la el memoria este acum ca o banda goala ) si cand vine momentul sa vorbeasca...se va descurca mai greu ....Mie asa mi-a spus " fara televizor in camera copilului "

Razvan la gradi se pregateste de serbarea de 8Martie , a venit cu poezie acasa...si mai are si un dialog cu " vremea " el fiind " ciobanasul "
O zi minunata tuturor , chiar daca nu este sarbatoarea noastra , putem profita si azi sa fim un pic...mai altfel

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
intr-adevar nu este sarbatoarea noastra...anul trecut n-am facut nimic special pt ca era David mic...anul asta am zis ca ne ,ocupam' putin si de noi...macar din cand in cand
eu pregatesc cascaval invelit in sunca si facut pane cu garnitura de cartofi la cuptor
un tort surpriza, f micut (ca diametru) dar tare inalt , umplut cu budinca, deasupra frisca...si din bombonele mici fac pe el o inima rosie...
o stica de vin rosu (pe care scrie ,Te iubesc mult')...si o lumanare aprinsa pe masa....cam atat....si dupa ce se culca David...continuarea


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mama A_driana ..ce bine suna
cred ca sotul tau o sa fie super incantat...

..vreau si eu.....din nou

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

una peste alta, ca este sau nu sarbatoarea noastra,e mai putin important, trebuie sa ne bucuram de fiecare moment petrecut impreuna...trebuie sa apreciem ce avem ..pt ca nu e deloc putin!




Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu nu sarbaoresc Sf.Valentin.nu ma regasesc in aceasta sarbatoare, mi se pare un promo de prost-gust tot ce tine de, mai ales in Romania,ca si cum ti-ar indesa iubirea pe gat, iar mie iubirile de carton imi provoaca greatza.
noi sarbatorim iubirea cand simtim...nu tre sa ne spuna cineva cand!iubirea e un sentiment care nu tine de comercial, colorat, chinezarii si specula!
Poate o fi Sf.Valentin o sarbatoare comerciala, cu lipici, sclipici, cunoscuta pe ste mari si tari, ar nu are suflet, e ca un cufar ce e impodobit cu diamante si pe dinauntru e gol!Cel putin asa pare in Romania, in tara sa de origine...poate inseamna ceva.Dar asa cum acolo Dragobetele nu semnifica nimic,caci nu am vazut niciun american care sa isi arunce busuiocul pe casa, asa nici pentru mine, personal nu semnifica nimic.
Eu sunt pro Dragobete!de ce?pentru ca este mai intim!si e o traditie cu simboluri, ale poporului roman, ale traditiei romane!si urasc ca noi lasam ce e al nostru si luam de pe la altii numai pentru ca e mai colorat si mai bine vandut!
Valentine's Day e o sarbatoare internationala si va ramane mereu asa...insa in Romania are nevoie de suflet, nu de "hai sa mimam azi ca ne iubim si maine ne trece"




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

da camy asa ii....trebuie apreciat ce avem...
eu nu tin neaparat la sarbatoarea asta...dar daca tot ii, o facem speciala...
la sot sigur o sa-i placa, lui ii place orice

acuma m-am pus sa fac si niste pateu...ca am primit ficatel de la tara...asa ca David va papa paine cu pateu...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mama da' ce inversunata esti

cat de mult tii la tara asta...bravo tie!!!!


pt mine este clar...eu daca am un motiv pt care imi pot arata dragostea si afectiunea...o fac...
..si nu stiu de ce...dar imi place sarbatoarea asta..doar pt ca sarbatoreste dragostea...
Ma bucur ca noi avem si sarbatoarea noastra..dar pacat ca nimeni nu o sarbatoreste...ok...APROAPE NIMENI..

Eu daca pot..o sa srbatoresc de 2 ori..atunci si acum..si daca mai aflu de o zi deasta..o tine si pe aia...doar pt ca vreau ca EU sa ma simt bine...
atata timp cat acesta sarbatoare ma face sa zambesc, atata timp cat scoate ce e mai bun si mai frumos din noi..de ce nu???


Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput