Fulgusorii de nov.dec2009 asteapta primavara{3}

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

adriana bv si eu patesc asa cu ary, am fost cu ea la o vecina si ia placut mult ursuletu baietelului, si mamica ni la dat noua ca bebe are multe plusuri si stiti cum ester picea? lesinata dupa el se trezeste si il cauta in patut nu mai poate sta fara el,
ary azi a dormit la pranz o ora si acu urla ca nu sia facut somnu dar nici nu o mai ianu stiu ce vom face pana diseara

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

76 cm la ultima masuratoare

pishko +35
si mihai 28.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

multam fete de raspunsuri
sufletelul meu acuma s-a trezit....cred ca acuma creste, ca de cateva zile le doarme frate de numa....si noaptea si ziua la pranz...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Adela avea 74cm la 1 an si are 6 dinti

Intreba cineva zilele trecute de papica. Eu i-am mai dat si chiftelute din carnita de vitel cu sos si piure.

Magda... mult curaj mamico si sper sa primiti aprobare cu formularul

Apropos de jucarii Adela a primit acum doua zile o jucarie de tras dupa ea si azi a primit una cu bat de impins. Le plimba toata casa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare !
Fetelor voi ce fel de peste dati la copilasi ?In afara de pastrav sau salau, ca astia sunt buni pt varsta lor.Pana acum eu i-am dat lui Stefanut pastrav dar astazi am cumparat novac( bineinteles, viu ) , nu stiu ce mi-a venit caci nu prea stiam ce fel de peste este , acum am citit despre el, dar cred ca il voi pastra pt Razvan.Voi ce parere aveti ? Ati mai dat si altceva inafara de pastrav ?

Stefanut tot in jur de 80 de cm are.Si acum 7 dinti ( asta daca punem la socoteala si cei doi care abia au spart, dar care nu se vad in toata splendoarea lor

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'seara
David pana acum a mancat doar somn...pediatra mi-a zis ca-i recomandat doar salau, somn sau ton...salau sau ton nu am gasit pana acuma...eu doar din astea 3 i-as da....cumpar un somn viu, si il portionez in bucati, cat papa David o data, si le bag la congelator...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Rebecca a mancat:pastrav, somn, somon..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu i-am dat doar salau si pastrv...

ma duc la ..sunt rupt...

va pe toate

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pdv spune:

abia am regasit topicul! Ce sa zic fulgusorul meu multumesc lui Dumnezeu creste atat de frumos si e atat de dulce ca imi vine sa musc din el cateodata!nca mai suge si o face atat de haios: in tot felul de pozitii ( in picioare, pe burta , in genunchu :) ce sa mai e o figura) iar peste zi pe unde apuca! De cand a facut 2 luni ne tot izbim de "rosu in gat" si nu stiu ce sa-i mai fac sa se imunizeze si el un pic iar pe de alta parte multumesc cerului ca nu am avut si altele mai rele! Are 8 dintisori si cred ca incep sa apara si maselutele fiindca toata ziulica lasa bale si baga tot la guritza. e tare cumintel si istetz, stie de "NU" si nu am ridicat niciodata tonul ca sa inteleaga ca nu e voie ceva, a incept sa stie culorile, si sa numere pana la 3! La olitza nu stie sa faca dar adora sa il plimbam in casa pe ea, dat fiind ca e una cu ghidoane am legat si o sfoara si il plimbam , ca de il distreaza pe copil! are cateva melodii preferate si e mare fan shakira in special melodiile waka-waka si loca-loca! Este f plimbaretz si adora sa iasa afara, dar asa a fost de micul lui!Ii plac caii si ursii!Are si o mancare preferata: mamaligutza cu branza si smantatna dar si o preferinta atipica: ciorbitza cu dulceatza :))
Va pup si va doresc multa sanatate si veselie pentru fulgusorii vostri!

Mamicutza de Dragos-Andrei nascut pe 30.11.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
oana stie sa numere pana la 3??? wow...
ma bucur ca sunteti bine, asteptam sa mai scrii...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput