Mamici inimoase de Constanta***143***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

aseara scrisesem ceva ...si stiu clar ca am dat send sper ca n-am visat, ca n-am avut timp sa visez. Ana are rosu in gat, a vomat azi-noapte. In afara de Bioparox ce spray pot sa-i mai dau in gat? Parca s-a sters memoria complet...de nedormita

Angi refacere!
Pisoi, trece asa repede timpul, acum e miercuri Si finutul meu tot miercuri a fost programat, tot la Euromaterna. Azi o duc si pe fii-mea sa-l vada, e nerabdatoare.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata dragelor,
pisoi o sa-ti fie dor sa te trezeasca din burtica
Crix la ora asta si daca ma bati nu-mi amintesc nici un nume
(am o durere de cap ,crunta,datorata vantului si sinuzitei din dotare)

Las si cafa



O vinere placuta tuturor!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

la cat sunt si eu de buimaca as gusta si eu cafeeeul tau, dar nu-l vad si doar n-o sa beau asa pe nevazute

fug la pacienta mica, s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata inimoaselor...

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
fiquelle da-mi voie sa te contrazic..eu am nascut prin cezariana si am avut din prima lapte pentru terorista,chiar daca pana sa ma ma suie pe masa de operatie nu era nici un semn ca voi alapta totusi si ma gandeam cu groaza ca o sa dau faliment cu laptele praf.Dar am avut atata lapte ca sa mor de nu deschideam 2 microferme si aprovizionam toata constanta.


Cris tine foarte mult de organismul mamei si mai ales de rapiditatea declansarii hormonilor... nu are rost sa va contraziceti... fiecare cum are norocul...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

la cat sunt si eu de buimaca as gusta si eu cafeeeul tau, dar nu-l vad si doar n-o sa beau asa pe nevazute

ca daca e otravit, nu?

Nasol cu accidentele astea... eu de cate ori imi pleaca omu la Bucuresti stau cu mare grija... acu vreo 2 saptamani o colega de munca a alunecat pe mazga pe autostrada si a intrat rau in parapet... azi sotu pleaca la Bucuresti... abia astept sa-l vad acasa...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Crixia, TANTUM VERDE spray, homeogene 9, homeovox.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Clar s-au sters niste raspunsuri de aseara, am scris si eu ceva si vad ca a disparut...poate o avea legatura cu modificarile la baza de date, ca nu a mers o perioada...

In alta ordine de idei, spuneti-mi si mie daca stiti sau daca ati nascut la Euromaterna, le fac baie la bebei acolo? Nasha mi-a zis ca au luat-o prin surprindere anul trecut si nu prea i-a placut ca i-au facut baie fetitei acolo la chiuveta, mai ales ca ea stia ca nu se face baie pana nu cade buricul...

37+ Andrei - 20.02.2011

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA
Ana are rosu in gat, a vomat azi-noapte. In afara de Bioparox ce spray pot sa-i mai dau in gat?


Crix NU bioparox sub 3 ani!!! sper ca nu i-ai dat... afecteaza microcapilarele din cauza presurizarii mari a containerului. da-i sinupret picaturi si eventual niste miere cu lamaie.
Pisoi, nu mai e mult deloc. totul pregatit, bagajul la usa?Angi cum mai esti?
Gabi, sper sa treaca durerea de cap.

o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Mada, sa te faci bine repede-repede!

Crix, sanatate Anei!

pisoi_aluna, le fac baie acolo, dar asta e practica peste tot. E un mit faza cu buricul. Pe Maria incercam sa nu o ud la buric la baita, dar pe baieti i-am spalat bnormal din prima zi. Important apoi e sa usuci foarte bine buricul. Eu presaram putin baneocin pudra dupa baie. Nu stiu daca are vreo legatura, dar Mariei i-a cazut buricul tarziu si am avut ceva emotii, pe cand baietilor in ziua a 5-a si s-a vindecat foarte repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaa,

dodo multam de cafea
pisoi clar e un mit faza cu buricul.Si eu i-am facut baita in fiecare seara,si uite ca si acuma e lege ca in fiecare seara sa se balacesca in cada.Dupa baita sa stergi bine zona si cu bacneocin pudra,o sa cada imediat.P.S. Pe miru tot la ghiuveta mi-au spalat-o in spital,si cred ca asa e peste tot
georgi nu vreau sa nasc discutii,stiu ca fiecare om e unic,dar imi place sa fiu pozitiva si sa cred ca pisoi o sa alapteze de la inceput
crixia multa sanatate la printesa

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput