Prietene la bine si la greu - 105

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna seara, fete dragi!
LA MULTI ANI, LYLY, SA FII FERICITA SI IUBITA TOATA VIATA!

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ma bucur ca au dat drumul forumului pana in ora 24, asa ca spun si eu:
La multi ani draga Lyly, sa fii sanatoasa si fericita!!


Si un mic cra-cra(ca n-am mai zis de mult):
-Am renuntat sa mai iesim cu caruciorul afara pt ca pustoaica nu mai are stare in el, asa ca iesim de manute.Problema este ca ma omoara de coloana ca-i smechera, oboseste f des , nu mai spun ce spectacol face la vitrine.....

- Inca nu stie sa faca/sa ceara la olita , dar stie sa-mi arate scutecul prea plin...doamneee este atat de caraghioasa cum merge cu dresuletul in vine si incearca sa scoata scutecul





fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

La multi ani Lyly !!!

Doz - Mateo are si mucisori, de tusit nu mai tuseste si febra continua, ii ies si 2 masele.... complicat ca sunt adunate....ma gandesc acum ca poate e doar de la masele febra... Aseara era rece ca gheata pe maini si avea 38.5...
Voi cum sunteti?
Poate fi virus si fara muci sau tuse,fara simptome, ni s-a intamplat de cateva ori.

Dana - multa sanatate lui David!



Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

La multi ani, Lyly!

Dana Davidelul frumos.

Simina, tare fetita ta, cum iti arata ea ca e prea plin scutecul

Noi azi am fost la consultul de 15 luni. E f bine Bobo :D Are 77.5 cm si cam 11 kg si 200 g. A zis ca urticaria a fost mai probabil de la viroza (raceala) decat de la grapefruit si kiwi, dar oricum sa nu-i mai dau fructele respective timp de cateva luni si dup-aia sa incercam iar. A facut 2 vaccinuri. Mai are de facut la 18 luni si dup-aia tocmai la 4 ani :D (in afara de cele de gripa). are 6 dinti iesiti de tot si inca 3, dintre care o masea, abia dati. Fontanela e inchisa deja. Pana la 18 luni trebuie sa renuntam la biberon, asa ca trebuie sa ne punem pe treaba (din cauza riscului de carii). La suzeta nu trebuie sa renuntam inca. Referitor la olita a spus ca inca nu e cazul si ca trebuie sa incepem potty training atunci cand va sti el sa ne spuna (cat de cat) ca ii vine sa faca si sa-l deranjeze ca are pipi si caca in pantaloni. :) A zis ca baietii invata cu 6-8 luni mai tarziu decat fetele si ca in general intre 2 ani jumate si 3 invata sa faca la olita. L-am intrebat daca poate manca chestii cu cacao si a zis ca da (nu in cantitati f mari, normal) si are voie si nuci (alune etc) atata timp cat nu reprezinta risc de inec (adica sub forma de unt de arahide pus f subtire pe paine etc sau nuci macinate). A mai zis ca nu e cazul de time out inca, dar atunci cand face ceva ce nu trebuie, mai ales daca e ceva periculos, sa-i spunem 'nu' si sa-l indreptam catre altceva (ceea ce facem deja). A zis sa nu ne asteptam sa asculte cand ii zicem 'nu' deocamdata, dar clar sa incepem sa-l invatam cu asta. A mai zis ca e mult mai bine sa ii laudam faptele bune decat sa-l certam cand face ceva ce nu trebuie - sunt absolut de acord cu asta. Cand face crize de nervi :D (tantrums) cel mai bine e sa-l lasam in pace, sa-l ignoram si o sa-i treaca. (adaugarea mea: asta daca le face acasa, pt ca daca le face undeva unde deranjeaza pe altii - la magazin, restaurant etc, ma gandesc ca cel mai bine e, daca nu reusim sa-l calmam pe loc, sa iesim cu el pana se calmeaza sau chiar sa plecam din locul respectiv). Cam atat. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Vine , de care si cum doreste fiecare.

Eu am montata o branula si astept sa-si faca cafeluta efectul. Eu nu prea mai stiu ce e somnul

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

va las ua va mai multumesc inca o data pt urari si ne citim pe seara.

din capitolul una calda una rece, azi-noapte a murit bunicul sotului

o zi frumu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata

lyly condoleante

bobomom felicitari pt. bilantul frumos si multumim pt. sfaturile de la dr.

Ancutzel scuze ca n-am venit (cretulina nu s-a incadrat cu programul) si nici nu te-am anuntat, ca nu mai aveam credit deloc pe tel. sper ca v-ati distrat. poze? cine a mai fost?

Lumi ce fain ca mergeti in Japonia. insa ce-o sa faca pisicoasa in avion atatea ore, te-ai gandit?
sotzul meu s-ar putea sa plece si el in Japonia pentru 3 saptamani prin aprilie-mai.

simina deja fiica-ta iti cere sa-i cumperi una-alta de prin magazine?

dana foarte scump David

in alta ordine de idei, am terminat si eu cu dentistul, dupa ce am fost chiauna 3 zile de la atata sfredelit si de la anestezie. oricum ma bucur ca am rezolvat, sper ca macar vreo 5-6 ani sa nu mai am probleme, decat detartrajul anual.

va las, ca trage de mine.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

fetelor, s-a deschis cazul Raisei la umanitare:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161168&whichpage=1



Lylyana condoleante pentru bunic




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis, cutremurator, mi-a trebuit mult sa pot citi pana la capat. Sper ca luni sa ajung si eu la banca sa depun niste banuti, nu mult, dar din tot sufletul si sper ca si alti parinti sa poata sa faca la fel. Dumnezeule cata putere pe acei parinti, eu nu cred ca faceam fata situatiei, sau cine stie poate te intaresti in fata unei astfel de nenorociri.


In alta ordine eu sunt racita rau, nu stiu ce sa mai zic, parca toate imi spun sa nu merg mai departe, sper sa ma pun pe picioare, am la dispozitie max. o sapt.

Lyly condoleante.

W-e linistit va urez

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis stii cumva numele titularului de cont? Stroe Ecaterina sau Uzea Ecaterina, banuiesc ca este aceeasi persoana dar care este numele trecut la deschiderea de cont? La agentia Raiff. de langa mine sunt tare ciufute si vor dupa ce dictezi IBAN-ul sa spui titularul de cont. Multumesc

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput