FIV in Ungaria 125

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Bunaaa tuturor si weeend fain!

gata cu vizita la Zadori.
pe 'scurt': am ajuns mai devreme cu 40 de minute si am intrat la timp, deci nu m-am plictisit asteptand (e ca la pescuit cred..norocul incepatorului)
m-am vazut cu dr, care a fost ok, mi-a raspuns la intrebari, i-am raspuns si eu lui la intrebari, numai ca am uitat complet cum se zice la operatia de fiere in engleza...si am incerat sa gesticulez, sa-i arat une e pus organul pe care il scosesem. S-a lamurit pana la urma despre ce vb.
Mi-a zis ca din punctul lui de vedere sunt ok, si ca si spermograma sotului meu nu este foarte foare rea pentru un cuplu care apeleaza la FIV si ca el este optimist.
De asemenea mi-a zis ca desi imi doresc gemeni, doar sa fiu norocoasa sa se prinda, ca el mai mult de doi embrioni nu-mi transfera...varsta mica (28 ani si eu si sotul).
Punctia o sa fie prin Z18, dupa parerea lui, deci protocol lung.

Probl este ca atunci cand vroiam eu sa fac FIV ul, lipseste el o saptamana, si mi-a zis ca nu vrea sa ma lase pa mana altcuiva cat lipseste, deci trebuie sa aleg inainte sau dupa. Luni tre' sa negociez cu seful; fie sf lui martie fie sf lui aprilie...ca sf lui martie imposibil, el lipsind prima sapt din aprilie.

mi-a dat niste vitamine, 3 la numar, vitamina C este una si celelalte doua nu stiu ce inseamna, tre sa ma documentez.

am facut ieri si cariotip la Timisoara, dar si deletiile cromozomului Y pt sot, la recomandarea dr. de acolo.

in rest sunt optimista, ca prea ma dezumflasem inainte sa merg..ca nu imi rasp la email...cu concediul ...

ne pregatim de plecare catre Bucuresti acum fiind la Timisoara (frumos oras).

pup all, si vb mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

hei, sami, cum e lintea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemskaia spune:

alinuk ma bucur ca totul a decurs asa de bine si ca esti optimista. asa sa fii pana la final

stii exact care este perioada in care dr lipseste de la clinica?
sau ti'a zis doar asa, estimativ, prima sapt din aprilie?
m'ar ajuta sa stiu cat mai exact...ca am niste planuri

sa aveti un we fain

Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

buna kemskaia,

Dr mi-a spus ca lipeste sigur in prima saptamana din aprilie, (04-10.04.2011), deoarece eu ar fi trebuit sa ajiung la Szeget in jurul datei de 24 martie si nu vrea sa ma lase sub monitorizarea altei persoane.
Cel mai bine ar fi sa confirmi perioada mentionata de mine cu Dr pe email.
Iti urez bafta.
sper ca totul sa decurga asa cum ne dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls

ne-au iesit si noua rezultatele la cariotip...sunt in regula pentru amandoi...asadar m-am inscris oficial in cursa pentru FET in Aprilie...in saptamana de dupa Paste cade fereastra de implantare.
dr.K e la clinica in perioada aia.

adishor,e fff buna mancarea de linte si se face in 20 de minute si e si super satioasa.

va pup si va doresc o Duminica faina.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Good work, Samira!
Eu am ce am cu lunile de primavara, tot cred ca astea-s cele mai norocoase, desi PK mi-a demontat razand toate teroriile.
Sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adc,sa stii ca si eu aveam aceeasi teorie...ca primavara renaste natura...revine totul la viata...insamantzarile de primavara...bla,bla.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

[sami[/b], pai ce mai astepti? sa dai reteta! da, ba, primavara renaste natura si parca cetisem undeva ca procentajele de reusita la fiv sunt mai mari primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:

Buna fetelor,
va scriu pentru prima data insa va urmaresc de aproape 1 an de zile, va cunosc povestile... m-am intristat de fiecare data si mai ales m-am bucurat pentru fiecare in momentul succesului...pentru ca fiecare dintre noi spera ca la un moment dat sa-si vada visul implinit...va doresc tuturor multa forta si determinare si nu in ultimul rand sansa...
despre mine...am 2 Fiv-uri la Szeged cu Zadori nereusite si am decis citindu-va sa merg la Budapesta la PK. sper sa fi luat decizia buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

edennoa Felicitari
Samira, tinem pumnii pentru FET!sa fie intr-un ceas bun! felicitari pt cariotip!
joannaalx te astept cu vesti bune despre promotie

Mergi la inceput