Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

aaa...si la noi adora bb sa isi bage mainile in bol. eu ii mai pun cate-o ligurita de pireu pe masa, ii ridic manecile si il las sa se joace acolo cu papi.
si ma enerveaza soacra la maxim ca il tine sa stea sfant la masa, sa nu cumva sa se mrudareasca...
in sf. am vazut si eu ceva poze..pe vladut cel dragut adormit in jumper
si adorabilii andreei..

wow..baiatul asta e minunat azi! doarme de 2 ore!uraaa!
mesele se dau peste cap. tb sa manance fructele la 10..si e 12..legumele le dam pe la 4-5..si azi scoatem cerealele, ca nu mai au loc.:)
ma duc sa termin si eu de vazut un film.
ma uit la filmele de la 22, de pe pro cinema-dar numa pana la 23, 23,15..restul inregistrez si ma uit a doua, a treia zi :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu fete, legat de indemnizatie- ca a fost redusa atunci cu 15%- scrie pe decizie ca reducerea se aplica pana la 31 dec. Deci banii ce intra luna asta (adica pt ianuarie) tre sa fie mai multi. LA mine is mai multi, ca vad ca azi au intrat, dar nu cu 15%. Pana acum intrau deodata si indemnizatia si alocatia. Dar acum am primit cu 120 lei mai mult (ceea ce nu reprezinta de nici un fel 15%). Poate nu e luna intreaga ianuarie, cine stie... Vedeti daca va intra, ca ar trebui sa intre mai mult...



Sa-l ajutam pe Alex

Stati ca am gasit- deci, acum indemnizatia e 75% din venit (noi am primit pana acum 72.25%- ca era redusa), desi in mod normal ar fi trebuit sa primim 85%. Asa imi ies calculele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Alice, ce umidificator ai? M-am uitat in pozele voastr dar nu l-am vazut

Felictam si noi delfinasii sarbatoriti azi:
Sebastian, Felix, Cristian, Eric, Raducu si Anastasia. Aveti 6 luni, pui draguti!

Victo, s-al meu de 2 ore doarme...se oxideaza banana pana se trezeste.

Meniu bb:

dejun:banana+mango+cereale de orez
pranz:cartof copt cu unt

Mancarea se serveste atat la lingurita cat si la mana

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, eu stiam ca tot 75% a ramas. Ca nu au crescut astia indemnizatia la 80%. Sa dea Domnul sa ma insel eu.
Cristina Serban, gandeste-te ca maine va fi mai bine. Stiu si eu cum e in prag de depresie. Ia o mica pauza, 1 ora si apoi te intorci cu forte proapete.
Victo, ce cumintel e Mihai!! Doarme bine, mananca bine...ce mai, bb ideal
Am zis ca nu ma mai plang de Raul...dar nu mai sta linistit neam. Nu-l pot pune pe jos inca, astept sa-si revina si toata ziua stau dupa el sa-l culeg din colturi diferite de pat. O clipa nu sta linistit. Il tot urmaresc sa vad daca sunt 10 sec in care sa nu faca nimic...nu sunt!!!. Si cand linge jucariile, tb sa se fataie...
In leagan e plictisitor dupa 5 minute. In patut dupa 2 minute miauna, nici la wc nu stau linistita. De aceea v-am intrebat voi cum le mai captati atentia...Doar cand doarme , mai pot sufla si eu linistita. Oare ce ne asteapta pe viitor?
Giorgia, inca nu v-ati repatriat?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ilinca, uite www.bestreclama ilegala - avertizare/p-4723-umidificator-blue-aroma.aspx" target="_blank">aici

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Iubitele mele, dragele mele... Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari. Sunteti niste scumpe... totul pare atat de natural si usor, incat cand imi scrieti incep sa am sperante... Speeer sa reusesc sa trec peste asta cat mai repede. Azi iar am ratat masa de fructe, tot la san a tras putin acu ca s-a trezit, ca nu ma intelegeam cu ea. Supa e pe foc, sa vedem ce reusim... M-am saturat de aruncat mancarea..zilnic...

Am mai crescut un bebe, dar nu m-am chinuit asa cu masa...

Va pupam si va multumim Cris (ce frumos le zici tu iubita), Victo, Ilinca, Alice....

Cris, l-am vazut pe Vlad ce frumos a adormit el singurel. E dulcic...
Si am vazut si pe Mara ce frumos o plimba tati cu avionul.... stewardesa o face tatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Am zis ca nu ma mai plang de Raul...dar nu mai sta linistit neam. Nu-l pot pune pe jos inca, astept sa-si revina si toata ziua stau dupa el sa-l culeg din colturi diferite de pat. O clipa nu sta linistit. Il tot urmaresc sa vad daca sunt 10 sec in care sa nu faca nimic...nu sunt!!!. Si cand linge jucariile, tb sa se fataie...
In leagan e plictisitor dupa 5 minute. In patut dupa 2 minute miauna, nici la wc nu stau linistita. De aceea v-am intrebat voi cum le mai captati atentia...Doar cand doarme , mai pot sufla si eu linistita. Oare ce ne asteapta pe viitor?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 7


Paula, exact asa e si Raducu! nu mai pot sa-l las pe patul nostru nesupravegheat, in ultimele zile, chiar si cu noi in camera, l-am prins in ultima clipa in brate inainte sa cada din pat...are un avant la rostogoliri

Azi m-am riscat sa ma duc la bucatarie sa-i pun legumele la fiert ca in sfarsit doarme si el mai mult ziua... dar stateam stresata si am venit de vreo 2 ori sa-l verific. Era la locul lui din fericire!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

eu indemnizarie si alocatie nu am primit inca, ca am fost lenesi, am depus dosarele in decembrie

macar o sa primesc mai multi bani odata

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

ciristina_serban, te inteleg perfect, eu am trecut prin perioade de stres din cauza de nemancat pe la 3 luni...cateva zile nu a mancat mai nimic, noroc ca noaptea sugea foarte bine de 2 ori

totusi a luat in greutate rezonabil ca sa zic asa...suntem la limita.

face sambata 6 luni si are cam 7 kile, lungime nu stiu cat, la 5 luni si o sapt. avea 63cm doar.

iti urez si eu rabdare multa si optimism si mai ales incredere in ea. o sa-si revina!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tu fete, legat de indemnizatie- ca a fost redusa atunci cu 15%- scrie pe decizie ca reducerea se aplica pana la 31 dec. Deci banii ce intra luna asta (adica pt ianuarie) tre sa fie mai multi. LA mine is mai multi, ca vad ca azi au intrat, dar nu cu 15%. Pana acum intrau deodata si indemnizatia si alocatia. Dar acum am primit cu 120 lei mai mult (ceea ce nu reprezinta de nici un fel 15%). Poate nu e luna intreaga ianuarie, cine stie... Vedeti daca va intra, ca ar trebui sa intre mai mult...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Stati ca am gasit- deci, acum indemnizatia e 75% din venit (noi am primit pana acum 72.25%- ca era redusa), desi in mod normal ar fi trebuit sa primim 85%. Asa imi ies calculele...


io is in ceata total
cand ti-a fost stabilita indemizatia?


Matei - luna a 7-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput