nastere la Caritas in 2011

nastere la Caritas in 2011 | Autor: piulet

Link direct la acest mesaj

Buna mamici cu burtici,
Sunt o mamica de baietel de un an si opt luni si astept alt baietel in martie anul acesta. Pe primul l-am nascut cu d-na dr Parpalici la Sp Jud Ilfov si a fost foarte bine, dar se pare ca de data asta voi naste la Caritas pt ca dr Parpalici s-a mutat acolo recent.
As vrea sa-mi spuneti si mie, va rog, care dintre voi a nascut recent acolo, care sunt preturile... care sunt conditiile... nu prea stiu mare lucru. Am auzit doar ca daca stau la rezerva e ok, iar daca nu... Doamne ajuta!
Va rog din suflet, impartasiti si cu mine experientele voastre.
Multumesc,
Ioana+Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweet_kid spune:

buna si eu merg la dna dr.... si acelasi lucru am auzit si eu ca daca nu stai la rezerva e jale in saloane si ca rezerva ar costa 550 p cinci zile mi.a spus o mamica p care am intalnit.o la hipocrate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piulet spune:

Buna si mersi de raspuns. Mie mi se pare un pic exagerat totusi pt ca ma gandesc ca pentru o nastere normala nu stai 5 zile acolo. Cu primul am stat 3 zile si nici alea cap-coada.
Multumesc oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet_kid spune:

si mie la fel mi se pare fff scump,ce ti.am sp stiu doar din ce mi.au sp si mie alti.Sincer mie mi se parea mai ok la ilfov dar asta e ce sa facem acum.Am vazut ca o sa nasti in martie poate dupa ce nasti imi sp si mie daca vrei cum a fost.mie pana acum ca si dr mi se pare ok.sau poate imi sp la ce topic scri ca sa putem sa tinem legatura acolo dk vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piulet spune:

M-am intors cu vesti!
N-am nascut inca, dar a trebuit sa stau vre-o 2 zile in spital pentru niste contractii premature. Nu e chiar asa rau cum ma asteptam sa fie! Nici spitalul, nici personalul. Hai sa zicem ca minusul spitalului ar fi paturile de la salonul de travaliu si pretravaliu, in sensul ca sunt foarte foarte tari, dar in rest e ok. E foarte cald. Am prins toate turele de moase si sunt ok. Sper sa fie bine pana la capat. Revin cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet_kid spune:

iti doresc din suflet sa fie totul ok si nastere usoara ma bucur ca nu e asa de rau dar am inteles ca de la 1 aprilie se va muta la malaxa asa ca dumnezeu stii unde voi naste eu......vroiam sa te intreb dar asa e cum am auzit noi de rezerve????ms mult ca mi.ai sp si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui sweet_kid

iti doresc din suflet sa fie totul ok si nastere usoara ma bucur ca nu e asa de rau dar am inteles ca de la 1 aprilie se va muta la malaxa asa ca dumnezeu stii unde voi naste eu......vroiam sa te intreb dar asa e cum am auzit noi de rezerve????ms mult ca mi.ai sp si mie


Buna fetelor, vroiam sa va intreb de noutati.
Si eu sunt pacienta dnei dr, am nascut prima fetita la Spitalul Judetean Ilfov, am fost foarte multumita si acum stau cu emotii ca nu stiu nimic de acest spital la care lucreaza dna dr acum (Malaxa) asa ca desi sunt fff multumita de dumneai sunt speriata de spitale in general, cu atat mai mult de un spital despre care nu stiu nimic.
Va multumesc mult.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput