Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neatza!
Matei Marius de ooana
Mara Madalina de ANDREEA84
Yanis Stefan de beluistef

crispro ce noapte ai avuut. Poate te mai odihnesti azi, eu stiu?

oana eu wrap-ul nu l-am mai folosit de cand am trecut la carutul sport

katalina spor la marea diversificare

Azi e marti! Ati ghicit, e zi de mers la piscina!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Frumosul si cumintelul Matei Marius de ooana
Mara Madalina de ANDREEA84
Yanis Stefan de beluistef


si din partea noastra

tu fete, dar eu v-am gasit greu, la mine nu mergea link-ul de capitol nou...

cris, ne puteam lua de mana si in noaptea asta, si barbatii nostri la fel. doar ca eu pe al meu l-am auzit mai putin, ca am lasat toata noaptea uscatorul de par in functiune, nu stiu cum de nu s-a ars si nu stiu cum de am putut si eu dormi

aseara a a fost chinul de pe lume sa-i dau Isei sa bea ceva. nici san, nici lp, nici ceai, nici apa. aveam numai pahare si canite pe langa mine... si apoi aproape 2 ore chin s-o culcam, si eu si sotul. i se inchideau ochii de somn, dar nu vroia si pace! si pe masura ce trecea timpul, era tot mai obosita si mai smiorcaita! al meu vroia s-o ia la 12 noaptea sa-i dea jucarii, poate se linisteste. si ea saraca mai tare tipa cand vedea jucariile! . pana la urma mi-a adormit mie in brate, plimband-o prin camera, ceea ce nu se intampla de obicei. in brate doar la tati daca adoarme... dar o simteam asa de calda, de moale, pufoasa, si asa-mi era de draga cum era lipita de mine si ii atarna o manuta iar cu cealalta ma tinea de par . imi venea sa n-o mai pun in pat. cum trece timpul, era doar o mana de om!!! dar mi s-a trezit toata noaptea, cam la 2 ore. si m-am bucurat, ca o tura i-am dat piept, alta ceai si alta lp. ce ieri nu prea a baut lichide. inca doarme scumpa, sa vedem cum ne intram in program sau ce modificari de ore mai avem... si, de parca nu era destul, de vreo 2 ori ma trezeste si Maria azi-noapte (mai mare spaima cand am simtit ca pune cineva mana pe mine pe intuneric!). o durea rau burta si plangea, nici acum nu e mai bine, asa ca n-o las sa mearga la scoala. ma duc s-o cocolosesc un pic, cred ca inca doarme si ea...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Off fetelor o noapte chinuita am avut si noi...plangea in somn si abia puteam s-o trezesc pt ca in somn nu se linistea.Voi ce dati pt dinti in afara de Calgel care mi se pare apa de ploaie.Noi abia pe la 5 am dormit...norocul meu este ca ea doarme pana la 10.00 si asa m-am odihnit.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza si LA MULTE LUNITE MATEI,ESTI BAIAT MARE SI FRUMOS ,YANIS STEFAN SI MARA MADALINA

Eu mor de somn,desi Paul s-a trezit abia pe la 5.30 sa manance eu tot simt ca nu am dormit bine.

PAULLAAA ma bucur ca RAUL e cat de cat mai bine acum,e greu tare sa-ti vezi puiul bolnavior.
Ma bucur ca faceti analize,si eu am de gand sa-i mai fac un set in martie lui Paul.Pt orice eventualitate.Ca ma intrebai: nu stiu cate grade sunt in casa,noi nu avem centrala,insa noi stam in tricou si pantaloni scurti.
Eu pe Paul il tin mai dezbracat,cum zilele astea e destul de cald afara tin geamurile deschise iar el sta in body,vesta si pantalonasi.Caciula si sosetele si le scoate el singur .

MICHELLE la ce piscina mergi?Caci si eu as dori.

Mai fetelor eu am pus ochii pe un aparat de la TV,face reclama la Teleshopping,e special pt masaj,nu stiu cum se cheama insa imi face cu ochiul tare.
I-am spus sotului ca il vreau cadou de ziua lui :))),insa el nu crede in eficacitatea lui si mi-a recomandat un abonament la sala.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata girls!

si filip mi s-a apucat d eplans azi noapte...asa brusc...ce-o fi oare??? uffff...plus ca e matinal de o vreme...pe la 7 e fresh si evident ca-mi da si mie trezirea cu picioare si pumni...

crispro draga mea...bea un ceai de tei, un laptic cald sau altceva care sa te relaxeze si sa poti dormi...nu e bine asa, o sa te epuizezi cu totul...

rodi, uf, mami...Isa cumintica, saracuta...sper sa va reveniti...

paula, imi pare tare rau ca iar v-ati intepat...bietul Raul...va doresc din suflet sanatate si sa va reveniti cat mai repede...

lauri_ca, bun venit la noi...

ilinca, sanatate si voua...aveti grija de voi.... noi am fost pe insula Krk... in Grecia am fost cu masina, de la Salonic o iei sper sud, pe bratul Sithonia...

uite aci:

http://neosmarmaras.blogspot.com/2009/01/neos-marmaras-o-destinaie-accesibil-de.html

revin!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

rody ce noapte ai avut si tu.. Multa sanatate Mariei.

rubia fetele mai folosesc Chamomilla 9 CH (de la racusoru citire: - cate 3 bilute de 2-3 ori pe zi, dizolvate in putina apa, cu jumate de ora inainte de masa, sau o ora dupa + masaj de 2-3 ori pe zi cu gengigel)
Mie mi-a trimis cineva Osanit din Germania (nu se gaseste in Ro)

btz ai PM



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Buna dimi!

Frumosul si cumintelul Matei Marius de ooana
Mara Madalina de ANDREEA84
Yanis Stefan de beluistef


Alina Mamica fericita de
Victor Andrei - 23.07.2010

Am 6 luni!!!

Neata
LA MULTI ANI!!!!si de la noi

am recuperat si eu ca ramasesem in urma tare cu cititu'.
Andrei a facut o viroza usoara drept pt care suntem pe aerosoli cu dexa, fluimucil si ser fiziologic si de trei ori pe zi 8 picaturi de Bromhexim. eu am citit pe prospectul de Bromhexim ca nu se da pana la 1 an dar doctora a zis sa-i dau . nush ce sa fac. inca nu i-am dat ca ma mai gandesc daca ii dau sau nu. de antibiotic am scapat ca nu are febra si nici muci. doar o tuse seaca asa...

Bambo daca iesi afara azi ne vedem in parc. asa frumos e afara azi ca tre sa-l scot macar juma de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Eu tot cu somnul,iar Paul are chef de joaca.Mai nou se pune in cap si isi ridica fundul in sus iar picioarele sunt drepte.
SI noi avem in vocabular "ababa,amama,dadada"

Eladea cum te mai simti??
Michelle mc de PM,ma bate si pe mine gandul,desi nu stiu sa inot,mi-ar placea un pic de balaceala.Insa kg ma dezavantajeaza momentan.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Michelle, balaceala placuta!!!

Rodi, ce noapte si la voi... si cu MAria...Rubia, si voi??? Eu ii dau gengigel si Chamomilla 9Ch -azi imi ajung 3 cutii...


Eladea, tind sa cred ca s-au inteles delfinasii astia... pai tot mai multi cu treziri, cu maraieli...

Racusor, pls help - eu am salvat de la tine Chamomilla cate 5 granule de 3 ori pe zi!!! Eu asa i-am dat! Numai cate 3 se dau odata????

Senty, sanatate multa lui Bogdan. cand avea Vlad 3 luni si era racit rau, si noua ne-a dat Bromhexim, in caz de tuse. Dar la noi nu a mai aparut tusea. Eu i-as fi dat, ca aveam mare incredere in dr aia.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

btz draga mea, acum sunt bine...mi-am revenit, slava domnului....daca te referi la pb mele cu fierea, deocamdata sunt ok...sigur, am grija ce mananc...dupa ce termin alaptatul(nu stiu cand va fi asta si sincer nu ma grabesc s-o inchei)o sa ma apuc de tratamente....le iau la rand, paote am noroc sa scap de cutit...

crispro, da, vad ca delfinasii nostri vor sa ne arate cine e sefu'...oricum, eu am antrenament de 3 ani de zile...nici nu stiu cand am dormit o noapte intreaga... aaa, ba da...cand eram singura cu sotul si Eric in delegatie iar Filip nici nu exista...

nu cred ca e nici o pb ca i-ai dat mai multe granule...astea sunt inofensive si n-au ce rau sa-i faca...stai linsitita...


bumble, ce m-am distrat de ce-ai scris tu acolo...cum il capaceste V pe tati...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput