INSEMINARE 75

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Gina
Am uitat sa-ti mentionez de ultima analiza HISTEROSALPINCOGRAFIA (HSG
).
Eu nu am facut aceasta analiza, am mizat pe faptul ca trompele mele sunt ok, asa ca am preferat sa incerc asa si multumesc lui Dumnezeu, am reusit.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

elena si marina unde sunteti cand faceti beta?



rammy ce coincidenta si eu tot din noiembrie 2010 sunt pacienta dr. albu.


cate sapt. de sarcina ai?



ramy te mai intrewb ceva: ce durata de zile are cm-ul tau?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Altesa, ar fi cam 4 saptamani :).
Ciclul varia intre 28 si 31 de zile, niciodata mai mult. Ca si cantitate nu era mult. Dura in general intre 4 si 5 zile menstruatia.
Aseara am facut si eu testul clasic de sarcina. Eu luna asta nu-l facusem, deja imi era frica, la cate teste cu o singura liniuta vazusem.....eram traumatizata :(
Dar am vrut sa am amintire :)). Si au iesit instant cele doua liniute. Miercuri, teoretic se implineau cele 28 de zile. Deci ieri a fost a 29 a zi.
Iti doresc si tie cele doua liniute cat mai curand posibil.
Eu am studiat aprox 1 an internetul pana m-am hotarat sa merg la Albu si uite ca a fost super ok.
Am uitat, cand te duci pt laparo?
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

rammy miercuri acum pe 9 ma interneaza si joi imi face laparo si cred ca vineri ma externeaza.

cred ca tu ai o ovulatie mai buna foliculii mei in ziua a 10 erau de 9,8,7,12 mm si imi facea ia in ziua 16-17 la un ciclku de 32 -33 de zile de aceea te-am intrebat de lungimea cm la tine.


cand te duci la eco sa vezi ebicu cand te-ai programat?inca mai iei tratament de sustinere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karelina spune:

am facut hsg si totul e o.k pcos nu am .
maine imi fac inseminare intrauterina.
prima luna cand am luat menogon in ziua 10 mi-a venit cm din nou apoi dupa 35 de zile a venit din nou si dr. mi-a dat cate 4 menogon.
Sotul meu are spermatozoizi cu motilitatea scazuta.
Foliculi nu au crescut tot asa au ramas de 11 si 12 si endometru 8.M-am gandit ca nu are rost sa imi fac inseminarea dar dr. spune ca DUMNEZEU ESTE MARE
pe toate si imi este putin frica de durere dar ce am citit pe net ca IUI nu este dureroasa sa speram ca asa este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Altesa iti doresc mult noroc. Nu inteleg insa de ce stai asa de mult! Prientena mea a fost internata dimineata si seara i s-a dat drumul. Unde faci interventia si cu cine?

In ceea ce priveste ovulatia intr-adevar, eu in ziua a 10 a in luna dinaintea inseminarii aveam 1 folicul de 20mm si endomentrul de 8.3. Ma cam speriasem in luna asta cu inseminarea cand vazusem ca in z9 cel mai mare avea 17mm si ceva. Dar a fost ok. Pana la momentul inseminarii, in cele doua zile au mai crescut. Nu stiu cu cat pt ca inainte de inseminare nu mi-au mai facut eco. dar in mod sigur crescusera. Eu nu aveam probleme de ovulatie.
Oricum sa intri dupa interventie si sa-mi spui cum a fost. O sa ma gandesc la tine si iti tin pumnii. Te pup


KARELINA - fosrte bine ca in urma HSg-ul esti ok. Intr-adevar asa cum ai mai citit inseminarea nu este deloc dureroasa (pe mine ma sperie durerea ingrozitor), asa ca stai linistita. Este ca la un test papanicolau. Nici nu dureaza mult. Cred ca eu am stat pe masa aprox 10 min, poate nici atat. Exact cu spune si dr. Dumnezeu este mare si multe minuni face. Langa mine a fost alaturi 100&.
Apropo la ce medic esti? Mult succes si sa fie cu 2 liniute. Astept sa-mi povestesti cum a fost :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

rammy fac la filantropia cu dr. peltecu.

nu ma deranjeaza ca ma tine atat prefer sa fiu sub supaveghere ca eu de fel vomit mult si repede ,macar sa fie ok .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui rammy_79

MarinaEnache - iti tin pumnii si ma rog la Dumnezeu pentru tine, de fapt, sa stii ca, pt toate fetele m-am rugat in ultimul timp, nu numai pt mine :).
Este prea devreme pt simptome de menstruatie, asa ca stai linistita. Eu chiar am avut din a 10 a zi dureri de burta exact ca la menstra, asa ca inca o data iti spun sa stai linistita. Stiu ca este greu, am trecut prin asta, dar impune-ti. Incearca sa faci ceva sa-ti distraga atentia, eu de exemplu am fost si in sesiune, asa ca examenle pot spune ca au fost o binecuvantare, mi-au mai ocupat gandurile. Abia astept sa ne spui ca ai 2 liniute, cu toate ca te-as sfatui sa faci directe testul de sange, asa nu te mai amagesti.
Te pup si Dumnezeu sa fie alaturi de tine si de toate fetele.

Ola rammy iti multumesc pt tot ce ai spus. Sunt in ziua a 11 de la IA si mi-am spus sa imi fac un test de sarcina Sure Check si surpriza mi-au iesit 2 liniute dar a doua nu la fel de roza ca cealalta oare sunt insarcinata ? Abia astept testul de sange de marti 8.02.... imi doresc sa fie pozitiv... In prezent ca simptome am dureri de burta ca la menstruatie uneori mai puternice ma doare spatele ieri am avut stari de greata ...
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Altesa te Nu am fugit nicaieri tot aici sunt. nu am mai intrat ca nu m-am simtit prea bine... Altesa eu marti ma duc sa fac beta... am facut si un test de sarcina Sure Check si au iesit mult asteptate-le liniute dar cea de-a doua nu este la fel de roz ca cealalta acum sper sa fie pozitiv... sunt foarte fericita chiar cand l-am facut azi am cazut din picioare de emotie sotul meu nu mai stia ce sa spuna sper sa fie si testul sa fie pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

ola ... Se poate sa fiu si eu trecuta in lista de aspirante ?

Mergi la inceput