Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

LA MULTI ANI DELFINASI MARISORI, DE 6 LUNI!!!
Andra Maria de Mycya Sa o lasi pe mami sa se odihneasca!!
Clara Maria de miha13gina
Andre de stefania_97

am ramas restanta cu meniul

azi:
11 - borcanel mar + pruna + extra mar

14 - piure morcov, dovlecel, cartof si ou

17.30 - banana cu mar la aburi

ieri:

10.30 - mar + para + avocado

14 - piure de morcov, telina, patrunjel, pastarnac, cartof dulce, pui (la fiert a fost si ceapa si o frunza de patrunjel)

17.30 - iaurt cu branzica + 1/2 banana

trezire peste noapte doar la 3.30 apoi la 7.30 si acuma de la 9 doarme, culcat pe pat, neplimbat cu putine crize, de 1 minut a dormit o ora jumate (inca doarme, dar cred ca imediat se trezeste ), fara maraieli de mers la el sa il readorm

io ieri am papat piza , asa ca nu mai zic tati a avut de treaba acasa, asa ca am stat eu cu nazdravanul! a mai dormit, apoi a fost fresh toata seara, pe la 10 si ceva s-a culcat, cand incerca mami sa isi aminteasca povestea lui Harap Alb

va s-a trezit

PAULA multi -ici lui Raul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

neatza si de la noi.

la multi ani bebicilor de azi!

mara iar a refuzat fructele dimineatza, a manacat doar 40. dar insistam.
katalina, eu am renuntat sa ii mai fac suc pt ca nu il bea. o sa mai incerc peste cateva zile

daca nu am fost coerenta sa ma scuzati dar cantam "bate vantul frunzele" :))
a functionat. ma duc sa o mut si apoi va invint la cafea
sau capuccino

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

Diana, cam asa arata un aparat de facut iaurt. am inteles ca se poate face si cu lapte praf, inca nu am incercat asa...

crispro, am fost curioasa sa vad pana unde pot merge unele mame in subiectul cu "remediu la trezirile nocturne ale bblushului" si am gasit un comment care parca era al meu, apoi am vazut utilizatorul si... erai tu!! nici eu nu sunt de acord cu "tratamentul" aplicat, pe de alta parte femeia a avut rezultate, cum zice si ramonavlas ca are, cum ai avut si tu cu metoda ta. eu cred ca ea a vrut sa faca un lucru bun, sa dea o rezolvare pentru alte mamici in situatie ei, a mers pe mana pediatrului ei si a avut un rezultat! doar nu a avut intentia de a face o afacere cu calmante sau altceva... acuma ca noi nu suntem de acord, cred ca putem sa-i spunem cu calm, nu sa dam cu rosii. bravo, mami! imi place cum ai spus!!

Paula, il tare-tare pe Raul sa se faca bine si sa probeze jumper-ul, abia asteptam sa-l vedem in video

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

meniu Isa.

3,5,8 -
11 - avocado, piersica, mar
14 - dovleac, cartof, pui
18 - iaurt cu branza

meniul meu (ziua 3):

o felie de paine cu marga, gem si o cana de lapte
capuccino de la alice

piept de pui, salata verde si o rosie, 2 felii de paine
i ceasca de lapte

o ceasca de orez, o ceasca de salata
struguri


"dieta" asta am urmat-o acum cativa ani, mi-a placut tare de ea ca include chestii care-mi plac si nu mi-e foame, mai ciugulesc intre cate-un covrigel sau un fruct... si azi dimineata aveam 57.2 kg. Isa avea aseara inainte de papa 9.800, sa vedem in dimineata asta dupa ce schimbam pampersul...

EDIT: eu cand tin dieta o fac de dragul sotului, ca el nu poate fara mine!! si nici sa-mi fac mie mancare pe ascuns nu-mi place, doar ca mai imbogatesc meniul sau mai pun o gustarica in plus pentru mine... ar fi culmea sa fac iar 100 de feluri de mancare, si-asa ptr Isa si Maria sunt destul deja!

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

apropo de jumper. mara nu sare. probabil ca nu a prins inca smecheria. in schimb se leagana si se invarte :)) si daca nu il ridic cat trebuie incearca sa mearga

cafeaua e gata

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimi si LA MULTE LUNITE ANDRA,CLARA SI ANDRE

Meniul de astazi
-3.30 titi
-9.30 mar cu mango
-10.30 titi
-acum somn
-la amiaza reteta Rodykai legume la cuptor
Ieri iar am dat-o in bara cu oul,deja e a 3a oara cand il refuza,pur si simplu isi face greata cand gusta mancarea.
Asa ca nu mai incerc.

Meniu eu
-cafea,gogosi cu lapte
- la amiaza cartofi fierti cu branza si usturoi
-spre seara..lapte cu orez sau fidea



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor!

Eu sunt suparata... Aseara Papi i-a descoperit un nodul lui Antonito in palma, exact sub degetul mijlociu :( Nu stiu de ce, cum. Nu il doare, nu zice mimic cand il sting sau alas putin. Si nici nu-mi explic cand a aparut ca doar toata ziua il spal pe maini, ba iifac masaj si la manutze

Am cautat pe net ceva azi noapte dar n-am gasit mare lucru ... Doar ca ar putea fi un chist osos. Acuma nici nu stiu incotro s-o iau :(((((

Cat despre subiectul cu remediile pt trezitul bebelusului... Ce le mai place unora sa arunce cu pietre, of Doamne. Intr-adevar, este periculoasa adm de somnifere cu atat mai mult cu cat este asa dupa ureche. De asta trebuie sa incercam alte metode ceva mai blande. Eu acum dorm cu Antonito ca nu se mai putea. Nici el si nici noi nu ne puteam odihni cum trebuie.... Acuma Papi se uita lung dar asta e situatia

V-am pupat, o zi buna !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

palomina, sa nu fie vreo depunere de calciu. a avut o prietena de-a mea dar deasupra palmei, la incheietura

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui iul_aug2010

Andra de Mycya, Clara de miha13gina, Andre de stefania_97 si cu intarziere, Maria-Alexandra de Andreea84!


LA MULTI ANI si din partea noastra

Ramona chiar ma gandeam sa merg pe la bunicii mei sa il antaresc pe Matei...si eu am senzatia ca a a luat bine in greutate
Raisa a luat foarte bine...off dintii astia...si noi am plans azi ieri seara o data prin somn

sunt -12 grade
ieri am fost afara 30 min la - 10 grade si am inghetat...azi nu cred ca mai ies
trebuie sa imi cumpar o pereche de bocanci imblaniti ca sa ies in parc...si sa imi iau si geaca de ski


Matei - luna a 7-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta


David in casa doarme 30 min pe ceas..acum a dormit aproape 3 ore afara plus in casa in carut


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


la noi e fix invers ...afara la plimbare doarme 30 min dupa cea, nici mai mult nici mai putin...poate caotedata deloc


Matei - luna a 7-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput