Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (129*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Darling la noi baita e un adevarat ritual. Ii place la nebunie. Ii pune ta-su cada plina cu apa si cu spumant de baie si cu jucarii la greu si sta cam cate o ora de fiecare data, se arunca pe burta pe spate, cu capul in apa, inoata ... ce sa mai o nebunie.
Poate i s-a parut lu ceva aiurea la ultima baita, poate l-ai grabit cu ceva....nu stiu care e explicatia....dar cred ca oricarui copil i se pune pata pe cate ceva....dc e mai lasa-i timp sa-si revina...nu-i mai face baie in fiecare seara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Acum am vazut ca si Anca poate sa o ajute cu o recomandare...scuze Anca nu am vrut sa intervin peste tine...dar cum m-am trezit am fost cu gandul la Anes si mi-am dat seama ca o pot ajuta cu un doct tot neurolg...Dar dc o poti ajuta tu cu o recomandare e ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Vai,Anca cat de scumpa a fost Sara la fazele povestite de tine...
Sunt niste scumpi,pe mine nu inceteaza sa ma surprinsa zilnic cu cate ceva,ieri a zis spre exemplu :"pa,ti pup", "cuti-la cotet"...m-am tavalit de ras...Sunt multe dar astea mi-au venit in minte...
Multa sanatate tuturor cozanaceilor bolnaviori!
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Anes,sa dea Dumnezeu sa se rezolve problemele cu puiutul tau,multa multa sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

neata fetele


ce bine anca si hera ca puteti sa o ajutati pe anes ma bucur nespus de mult. sa fie totul bine si sa se rezolve cat mai reepede problemele. anes te pupam si urma muuulta sanatate puiului mic

anca e totala sara imi si imaginez fatuca ei cum ii zice lui tati sa inchida ochisorii



intreba cineva scuze am uitat numele oboseala cum mai doarme mandra me, pai azi-noapte pana la 04.17 nu a inchis neam de ochi...dupa strategia voastra am zis gata numai vb cu ea nu o mai bag in seama...nervoasa tragea din suzeta cu ochiipe pereti sa fi vazut ce grimaze facea...ca ma mai si umfla rasul ..apoi adormi evident ca la 4 era ora de muls dai mulge tzz , pune pompa la sterilizat i fina pe la 4,50 cred ca eram si eu in pat, adormi pe la 05 si ceva il auzi pe dimitrie plangea dai merg dincolo fiumiu se trezise dand cu capul de perete si de acolo plansete ionu nu il putea calma asa ca dai intervine mimica calmat copilul in fina se face aproape 6 mandra semne de trezire...bueiii pai eu ce fac se linisti la 8 mulsoare iara fiemea papa si acum doooarme somnul dulce.

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Hera25 ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

In sfarsit prin si eu un moment sa scriu. Am fost sa o duc pe Ana la scoala si pitic a adormit in carut.
Iar Eia Deea statea pe capul meu asa ca i-am dat o bomboana de martipan cu cioco si am trimis-o la joaca.Vezi sa nu. A mancat-o repede si a venit sa-mi spuna "papat tot Eia, ata mami", si nu stiam ce sa fac sa-i dau alta nu-mi prea venea. Bine ca mi-am adus aminte ca am niste batoane de martipan colorat, i l-am dat si acum face bilute rosii si verzi. Chiar e incantata si cred ca mai repet figura ca mi se pare mai fain decat plastilina ca la final isi mananca propriile creatii.

Anes, draga de tine prin cate incercari ai trecut. Sper ca mai ai lapte si are cine sa te ajute ca imi inchipui cat este de greu. Ma simt atat de neputincioasa ca nu cunosc nici un doctor din cei de care ai nevoie. Sper ca recomandarile de la Anca si Hera sa-ti fie de folosi si sa treceti cat mai repede peste perioada aceasta grea. Daca bb nu a avut reflux pana de curamd e un semn bun ca ma gandesc ca totul va fi ok cum scapa de crocobaurul din stomac.
Felicitari Bebecris, recuperare usoara si acomodare placuta acasa!
Foarte foarte mult imi place ziua de nastere a micutului tau.
Sa fie sanatos, norocos si cuminte!
Lacramioara ce ma bucur ca ai mai scris. Esti la servici nu? Ce realizari ai mai bifat in zilele de 13 ale lunilor?
Anca, deci sunteti pe drumul cel bun. Ce usurare!
Eli, hai ca ne tinem de manuta cu noptile nedormite. A mea e matinala, la 5 se trezeste, pe la 6 e musai sa o schimb, trezim toata casa. Norocul meu ca seara doarme bustean de la 10. De fapt, toate la 9:30-10 dorm bine de tot, aseara am cazut si eu rupta langa ele nu m-am mai intors sa spal vase, sa fac curat prin casa.
Problema mea acum este ca am exagereat cu cafelele si am dat in alte belele, cred ca ficatul/bila ca am o stare de greata de numai. Macar de s-ar goli mai repede fierea sa imi revin si eu.
Cum mai sta Antonia cu hernia ombilicala?
Wow Simona73 ce revenire in forta cu poze din Cuba , ce bucalata bronzata si grasunica. Mai dar ce par frumos are mi se pare absolu normal ca isi spune singurica beutiful.

Si bineinteles sunt cu gandul la Alex.
luptator de 4 anisori, multa sanatate si sa petreci cat mai frumos, multe cadouri frumoase!

Adriana, si sotului tau. Eram "precisa" ca te vei descurca sa faci un capitol nou.
Flori, nu pui si tu un link la pozele cu Stefanut? Sa incerc sa caut un mesaj de-al lui Eli ca parca ea are la semnatura lnk catre contul cozonaceilor.

Ariana sper ca este bine ca mama ei nu mai zice nimic, sigur e ocupata.

Aah, smechera mea nu vrea sa ne spuna nimic daca o intrebam. In schimb adineauri punea niste omuleti la masa de jucarie si stie foarte bine sa numere: unu doi tei patu cici.
Si de multe ori vorbeste dar trebuie tracator bun. Aseara era la nani si se agita ea sa se dea jos ca "bebuie sa pa di" adica trebuie sa spele dintii Iar eu sunt "Otitia", sora mare "Ana Mia" sora mica "Iuiia Da" O intreb cati ani are si zice "doi", iar eu repet "doi ani?" ea nu cica "muti ani" si tot asa.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Otilia ai PM!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Fetelor...mai nou, edi se ciupeste rau de buze pana ii da sangele....si isi roade unghiile . Cum il dezvat eu de obiceiurile astea?

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ginye nu il bagi in seama si iitrece in cateva zile...cautz totusi o posibila cauza,,poate il deranjeaza ceva

otilia mai e muult mai bine deabea se mai observa insa am citit ca nu prea e bine sa le tinem centurile pe burtica ca nu se iriga bina zona si mai tarziu e cauza de infertilitate..deh asa au descoperit unii cercetatori, cer este ca buricutul e mai bine si nici granulomul nu a mai aparut, Doamne ajuta sa ii treaca fuga. imi pare rau sa aud ca nu va odihniti bine noaptea sper ca pe zana zorilor sa nu o tina obiceiul mult timp . azi-noapte chiar ma gandeam la tine cum te-ai descurca tu cu 3 eu nu stiu ca uneori simt asa ca ma copleseste, da fac niste exerciti inspira expira si zic daca as fi singura pe lume cine m-ar ajuta, asa ca nu astept nici un ajutor si le iau asa cum sunt. va pupam

trimitere catre webshots gasiti tot timpul la semnatura mea

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput