Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (56)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tamm spune:

ms, Lumy. imi place cum te-ai semnat. asa zic si eu, binecuvantata sunt cu Sara si Medeea.
si, imi plac numele fetelor tale...a fost o varianta si la mine..doar ca nu-i placea sotului meu unul din nume:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tamm

ms, Lumy. imi place cum te-ai semnat. asa zic si eu, binecuvantata sunt cu Sara si Medeea.
si, imi plac numele fetelor tale...a fost o varianta si la mine..doar ca nu-i placea sotului meu unul din nume:)


Noi ca sa nu ne certam am ales fiecare cate un nume , si ne-au placut amandoua.
Si mie imi plac numele vs. , Sara o cheama pe nepotica.
Zici ca si eu si frate-miu am facut economie la nume :)), ca-s tare scurte.
Iti dau si eu add pe FB



binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

buna fetelor.am si eu o nelamurire ....cand trebuie sa dau mai multe picaturi de vigantol la copiilasi.momentan le dau 2 pe zi iar copii au aprox 11 kg.multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_23

buna fetelor.am si eu o nelamurire ....cand trebuie sa dau mai multe picaturi de vigantol la copiilasi.momentan le dau 2 pe zi iar copii au aprox 11 kg.multumesc.

Andreea Tanasa


Noi tot 2 picaturi de vigantol luam acum ,tot pe la 10-11 kg ne incadram,dar ,la recomandarea pediatrei am avut si o perioada in care Eva lua 3 picaturi (fontanele mai mare)

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

multumesc mult gabitza .te-am adaugat la lista de prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:



Exista cartea bebelusului si pt gemeni? Sau trebuie luate 2? Nu stiu cat timp vom avea pt asta, dar as vrea macar sa incerc.


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

iei doua carti ale bebelusului si iti doresc sa ai timp sa le si completezi! Fetele mele au 3 ani si 7 luni si inca nu am pus o poza in cartile respective. Am toate datele notate dar nu am apucat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

si eu am luat doua carti ale bebelusului. nu am avut timp la inceput si nu prea mi-a stat capul la ele, dar acum copii au 4 luni jumatate si sunt la zi cu ele. le-am completat odata, pe la o bucata de noapte, dar asta nu conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Buna mamici si viitoare mamici de gemeni si tripleti. Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, vor fi baietei, sunt fericita ca am ajuns pana aici cu sarcina, sper sa fie bine si pe 18 martie, cand sunt programata la cezariana. Va urmaresc de ceva vreme si am vazut ca aici pot gasi informatii utile ptr sarcina mea si de ce nu si ptr ce va urma dupa nastere. Mai multe despre mine : sarcina a fost obtinuta prin FIV, la prima incercare, am avut perioade destul de lungi cu sangerari, dureri abdominale, intepaturi pe jos , etc, dar acum sunt mai bine, cu toate ca sunt tare mareeee. M-am ingrasat 23 kg pana acum, ma misc tot mai incet, dar ptr puiutii mei incerc sa caut zi de zi forta necesara ptr a merge mai departe.
Sarcina usoara viitoarelor mamici si multa sanatate bebelusilor care deja au venit pe lume .
O duminica placuta !

Mary 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Bine ai venit printre noi, MARY1975!Sa ai in continuare sarcina usoara!
Fetelor, eu astept sa treaca perioada asta pana la nastere. Nu mai rezist sa stau mai tot timpul pe acasa, in pat. Desi m-am ingrasat doar 9 kg (pe care le-am pus exclusiv pe burta), ma misc destul de greu. Si ma gandesc cu groaza ca greul e abia la inceput.
Vineri am fost la control, aveam colul de 2,4 cm inchis, iar dr. a zis sa am mare grija - fara miscari bruste si multa odihna. Dar eu sunt asa de odihnita... A fost mai optimist dr. ca si data trecuta, in sensul ca a amanat momentul in care sa-mi prescrie injectiile ptr. plamanii piticilor cu 2 sapt.

Va pup pe toate!

26+ cu

Mergi la inceput