Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (56)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Adishor: nu-mi mai trebuie nimic pe ziua de azi, dupa ce v-am vazut in poze. . sunt niste minuni . nici nu e nevoie sa va mai urez nimic, se vede atata fericire...sa va bucurati unii de altii 100 de ani de acum inainte si mai bine .
Anuskka: imi pare tare rau pentru motanel...sper totusi sa se faca bine. Eu sunt mare iubitoare de pisicute si mi se rupe inima sa vad animale suferind.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali79 spune:

Draga adishor sa-ti traiascafetitele si sa fie sanatoase si norocoase. Sunt minunate!
In legatura cu centurica trimite-mi te rog amanunte pe PM cand ai vreme!
, fetelor!

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)



Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, 1 sarcina reusita si patru oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural. Mutatiile au fost descoperite la a cincea sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. +15saptamani. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 1 1/zi, acid folic 1/zi, vit. C 1g/zi,vit. E 1/zi, preventiv Clexane 0.2. Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Buna fetelor
Nu am scris de mult, pt ca nu am avut utimp, dar va citesc din cand in cand.
Noi suntem bine, crestem, avem 10 luni. Acum suntem un pic raciti, dar vad ca asa e moda.
Va pup pe toate si va doresc numai bine.
Pa
Fericita mamica de tripleti-Alexandru, Dragos si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Isa78

Buna fetelor
Nu am scris de mult, pt ca nu am avut utimp, dar va citesc din cand in cand.
Noi suntem bine, crestem, avem 10 luni. Acum suntem un pic raciti, dar vad ca asa e moda.
Va pup pe toate si va doresc numai bine.
Pa
Fericita mamica de tripleti-Alexandru, Dragos si Mara


sa cresteti mari
poate ni prezinti si noua pe puiutii tai
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

adishor-sa-ti traiasca si sa va bucurati de ele.Am ras sa mor cand am vazut ca deja au cercelusi.Cu ce greutate s-au nascut?
Aseara a murit motanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Anuskka: imi pare tare rau de motanel..
Isa 78: si eu as vrea sa-ti vad bebicii. Scrie-ne mai multe, cum te descurci cu ei ?
Fete dragi eu azi merg la eco si am emotii, ca deobicei/ Sper sa fie bebeii bine si s afi luat in greutate. Mereu cand ma asez la eco, parca-mi pierd mintile si nu mai sunt in stare sa intreb si eu nimci acolo. Stau impietrita si nu inteleg decat ca este totul bine si atat. Sunt ceva de groaza.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

ma alatur si eu gravidelor cu nervii la pamint:))
desi am numai 23 de saptamini,incepe sa fie greu,foarte greu.Ma omoara mincarimile pe piele,am facut test de singe dar moasa mea crede ca nu e nimic grav (hepatoza,sau cum s-o numi) pentru ca nu am mincarimi in talpi si palme.
Ma termina si lipsa somnului la ore normale,bantui prin casa pina dimineata,nu-mi gasesc o pozitie normala de dormit.
Ma macina evident si milioanele de ginduri negre,ca o fi ca o pati,ca sarcinile cu gemeni au riscuri mari,si uite asa ma spal singura la creier:((
Cel mai tare cred ca ma enerveaza anumite persoane(o cumnata ca sa fiu ma exacta:))Care imi da o energie negativa de fiecare data cind vorbesc cu ea,numai comentarii de genul:vai ce mila mi-e de tine,vai ce greu o sa va fie,groaznic,teribil,etc etc etc.Ultima oara mi-a sarit tandara si i-am spus ca as vra sa aud macar o data:Vai,ce minunat o sa fie!!Ce miracol,ce bucurie!.Fata ei este si ea insarcinata(numa cu unu bebe,hehe:)) si m-a innebunit ce o sa faca si o sa dreaga ea pentru nepotul ei,ce carucior de jdemii de coroane o sa-i cumpere,ce haine numai ecologice,bla bla....sa fie sanatoasa nene,dar sa nu ma mai terorizeze pe mine cu comentarii d'astea rautacioase,ca zici ca o sa vina sfirsitul lumii numai pentru ca fac eu gemeni!Ati avut si voi parte de persoane de genul asta?
Scuzati-ma pentru iesirea asta necontrolata,dar pur si simplu imi vine sa urlu daca mai aud o singura data cit de greu o sa fie:((

Mami de Amelie si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

RAYUELA, nu te mai stresa!!!! Stresul nu le face bine piticilor! Asta sa-ti fie in gand tot timpul!
Cu privire la somn, sa stii ca eu de cand folosesc perna aceea speciala de alaptat pe post de ajutor la dormit, nu mai am dureri de spate si pot sa ma odihnesc f. bine. Sper sa ma tina cat mai mult.
Cat priveste mancarimile, eu nu am si nici nu am avut. Folosesc crema antivergeturi de la Elancyl de 2 ori pe zi pe sani, abdomen si coapse. Mai multe despre acest subiect nu pot sa-ti spun.
Referitor la problema cu cei ce te "incurajeaza", am trecut si eu prin asta, acum vad ca s-au mai linistit apele. Chiar m-am plans celorlalte fete in urma cu vreo 3 saptamani despre acest aspect si am vazut atunci ca nu sunt singura care se confrunta cu aceste probleme.

Tot ce este important este sa ai o stare de spirit cat mai buna (ptr. pitici) si sa incerci sa dai "ignore" la tot ce nu-ti convine

ANUSKKA, imi pare sincer rau ptr. motanelul tau. Eu sunt mare iubitoare de animale (am 2 caini si 2 motani). Si noi am avut mari probleme deci stiu ce sentimente te incearca, dar trebuie sa fii tare.

Sa auzim numai de bine!!!

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

buna fetele
nu am mai intrat de cateva zile pe forum pt ca am fost in spital pt cerclaj
mmammarutza- citeam ce ai scris, eu am avut colul inchis dar de 2.5 cm de la 3.8 cm asa ca dr meu a decis pt siguranta mea si a bebitelor sa ne faca si interventia de cerclaj pt ca suntem abia in saptamana 22
si sa nu ne "handicapam" pe restul duratei sarcinii, momentan sunt la 2 zile dupa interventie asa ca sunt inca in repaos la pat. dupa 1-2 saptamni incepem sa ne miscam mai mult, la lucru clar nu mai e voie asa ca ne obisnuim acum cu statul acasa...cam greu asteptam sa intru in prenatal abia in aprilie
la dimensiunea pe care o ai poate ar trebui sa vorbesti cu dr de cerclaj
chiar nu e f nasoala interventia, stai o zi in spial si dupa macar parca e mai sigur
eu sunt un pic mai linistita acum ca ma stiu cusuta, a fost nasol vreo 3 ore dupa ca am avut dureri dar chiar nu e de jucat
noi am mai intrebat un dr inainte de a face interventia si spunea ca orice col asa scurt, sub 3 cm, poate duce la primele contractii la nastere prematura si in plus se poate deschide colul ce in unele cazuri poate duce la infectii
PT CAMELIA28 referitor la tipul de carucior pe care il vrei in romania nu o sa il gasesti, noi am cautat pana am innebunit si in cel din urma imi comand caruciorul din germania, dar costa cu tot cu transport vreo 660 de euro
daca te intereseaza spune-mi si iti dau site-ul
dar cred ca ar trebui sa ai pe cineva sa vorbeasca germana sa poti comunica cu ei


22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Buna fetelor,

Adishor sa iti traiasca fetitele si sa te bucuri de ele! Se pare k ziua de 26 ne poarta noroc! Eu am nascut pe 26 noiembrie, Mirela pe 26 decembrie si tu pe 26 Ianuarie!!!

Noi ne pregatim de botez, care este maie 12 februarie...ufff am niste emotii de mor :D

Am si eu o centura de donat, este marimea cea mai mare, cine o vrea sa spuna!

Va pup si aveti grija de voi si de pitici!

ElenaRadusi Tudor 26.11.2010

https://picasaweb.google.com/ionita.f.catalin/10022011#

Mergi la inceput