Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

beatrice de ce ti-ai schimbat medicul cu Pelinescu? nu ai fost multumita de el???

intreb si eu.....

sorry daca ai mai spus asta, dar nu am apucat sa citesc tot din urma - acum incerc sa recuperez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


Azi imi vine puiul mare si am multa energie. Parca nu sunt intreaga altfel. Aseara am facut un fel de curatenie extinsa, eram amandoi entuziasmati ca vine Maria. Si ma intreaba Bogdan: "esti foarte fericita ca te ajuta sotul tau la curatenie?" I-am spus ca fericita m-ar face o iesire frumoasa in doi sau un buchet de flori sau un cadou. Mi-a raspuns ca si pe el l-ar face fericit acelasi lucru. Of, am 3 copii cateodata. Dar mai astept putin, e cu 3 ani jumatate mai mic, am observat ca dupa ceva timp ajunge si el la intelepciunea mea. Bine, eu de obicei sunt departe atunci.:))

Sashenka, super!! Mult succes, sunt emotionata, parca as tine eu dieta. Trebuie sa ma mobilizez si eu putin.:)
Hera, cum mai merge SB?

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

bebelu86 da se gasesc pe net. Daca nu le-ai gas pe site primariei sa imi dai pm cu mailu tau si ti le trimit ca eu de acolo le am si le-am dat la completat la servici.

Fetele eco asta transfontanelara se face obligatoriu? sau te trimite dr daca banuie ceva?

Geniusamb la multi aaanI!

sashenka_h succes la dieta. Te astept cu vesti legat de dragonu.

Noi am avut paguba..ni s-a stricat masina de spalat ,nu mai evacua apa. A trebuit sa chem oameni, au rezolvat-o azi dimi in mai putin de juma de ora, si m-a costat 250lei. OOF!
Am avut o noapte ok, s-a trezit cupilu lu Pufi la 5si ceva, iar cupilu meu pe la 7! Culcate de la 23. VIS!
Ratzele sunt acuma in patucin dorm duse, asa e dimi pan la vreo 13-14, dupa sa te tii discoteca, mancat, ras, mancat, schimbat, latrat..ETC. VAAI

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Vasari scuze ca m-ai mai intrebat dar am fost preocupata de starea Lorenei. Am tinut 3 sapt in care am slabit vreo 3 kile si m-am lasat, ca nu mai puteam. Nu prea imi place sa tin diete. Acum am inceput sa tin un pic montigniac, iar dupa ora 18 sa mananc mai usor. Lapte am in continuare si bebe ia in greutate f bineeee .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Bune si de la noi,

Imi pare rau ca ai patit-o cu Bonisanul. Noua ne merge bin. Ieir insa am micsorat si eu doza ca fraiera si am avut spectacol. Toata ziua a fost marait, a plans si la tzitzi.... a dormit foarte putin. Acum ma pregatesc sa ma duc sa ma tund. Abia astept. Azi aflu si rezultatul de la Papa Nicolau. Sper sa fie ok. Va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Hera, ti s-a parut grea? Mie nici nu prea mi se parea dieta.:)
Dana, Madalina, ce mai faceti? Sunteti bine?

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ukume, sigur va fi bine!
Abramburica2, bine ai venit!

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburica2 spune:

Multumesc!Bine v-am gasit vasari si celelalte mamici!Imi puteti spune si mie cum imi trec puiul in lista aceea de la inceput?Si as mai avea ceva intrebari legate de bebele meu pot sa ma adresez voua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Bine v-am gasit mamici si bebici !

Am de recuperat 2 capitole, nu stiu cand voi reusi.
Am lipsit motivat, pentru ca desi ar fi trebuit sa fie o perioada vesela (bebicutza a implinit sambata 1 lunita ) a fost cam nasolutz, din motiv de eritem fesier. Destul de grav dupa parerea mea, dupa parerea doctorilor - se poate si mai rau. Vineri ne-a zis pediatra ca e destul de ok, ne-a dat o reteta de crema preparata la farmacie si crema aia a iritat-o si mai tare. Asa ca duminica am ajuns la Gr. Alexandrescu de urgenta, si acolo doar ne-a dat cu niste mercurocrom si crema de-a lor si ne-a trimis acasa.
Si aseara am ajuns la o clinica privata, ne-a dat alta reteta de crema si am inceput s-o spalam cu Mustela si sa folosim Pampers. Ca cica o fi si de la marca de pampersi folositi. Sa vedem cum reactioneaza. A, si de 2 ori/zi cu albastru de metil.

Sper sa ne revenim repede, ca micuta mea plage de durere in fiecare seara, asa ceva n-am vazut, plange pana adoarme de oboseala mititica. Acum doarme, dupa o ora de plimbat prin casa si leganat in brate ca sa poata adormi putin. Of, of, greu mai e...

Vreau sa urez tuturor bebicilor "La mule lunite!", ca am cam sarit peste cateva zile de sarbatoare...

Mami de Cristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Bine ai venit Abramburica2!

Am uitat sa va povestesc ca in ultimele 3-4 zile am dat jos si ultimele kilograme, am ajuns la greutatea de dinainte de bebe. Pe fond de stres, ca si al meu sot a slabit vreo 4 kg de cand cu durerile ei...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput