**Buburuze de 2009 in actiune(5)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

helauuuu!!!

am venit sa fac trotuarele la autostrada. sau banda de urgenta?

ema, ce scumpic e bebelul tau!!! lasa, fata, sa stii ca ai baiat in casa. sa vezi cand oi avea 2. mai bine sa fie zvarluga decat mototol. sa-i faca maica-sii povesti pentru nepoti. ca taica-tu facea... asa si pe dincolo... lasa, soro, inseamna ca e sanatos si voios copilu'.

lavinia, ca sa-ti faci o idee. eu nu port caciula de niste ani buni. diseara tre'sa ma duc la macshit ca iar am o paranghelie, dar tare mi-as pune o caciula in cap... doar asa ca sa nu rada mamicile de mine. incerc sa-i fac ceva, in puii mei, poate iese cat de cat. deci acuma m-as tunde la kelie... asa sigur imi iese ok.

calipso, pe mine ma bate gandu'sa-i iau copilului o unitate care am gasit-o la bazar, nou-nouta, de la o tipa pe care o cunosc. e buna pentru ce-i trebe lui si ma lasa si pe mine in pace. plus ca la vara ii fac camera lui, asa ca musai trebuie sa-i dau ori calculatorul ori laptopul, ca acuma la scoala fac referate, proiecte...o gramada de rahaturi.. pe calculator, dom'le.

lavinia, micuta e la spital in bucuresti prin amabilitatea unei mamici de pe DC care lucreaza la gomoiu. e in stare grava, mama e distrusa complet, sanse mici... dar lupta. ne rugam pentru ea. sper sa ajung si eu maine pe acolo, ca-i la draqu in praznic, in capatul celalalt al orasului.

simina, deci de la dinti/ masele e toata treaba urata. saracii copii! ce chin pe capul lor. big hug!!!

picky, tragi kiulul zdravan. vezi ca te costa.

cris, esti pe lista neagra. unde umbli? dai cafeaua si pleci? apoi nu asa se face...

getik, apuca-te de modelat acolo ca daca ii iese bine operatia sotului te pun sa-mi faci 14-16 martisoare fluturi, din aia, ca sa scap si io de fetele din clasa de la alex. mai vorbim dupa 14 feb. sau e tarziu?

fetelor, sunt in pom si pomu'n aer cu keful. deci nu am kef nici sa ma ridic de pe scaun. toate le fac in scarba, telegrafic si automat. nu am somn noaptea, ziua nici atat. nu am stare sa stau intr-un loc, parca tot as pleca de-acasa.

revin mai incolo ca acum e aproape gata mancarica si trebuie sa ma impopotonez pentru diseara, sa-mi fac cacaturi prin cap sa nu rada lumea de mine.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Helauuuu iar somati?
Ne pregatim si noi de nani si pana-si bea Rares lapticul va las filmuletul cu centralistul meu [:d] dar si cand e in plina actiune, se inchisese la mami in bucatarie si lucra cu spor[:d]
http://www.youtube.com/watch?v=3k9rBhpJs-Q
si
http://www.youtube.com/watch?v=ZP1XCrD6IDg
Am dat si peste filmuletul asta, ce amintiri cu Stefi de cand erau mici, Doamne ce a mai trecut vremea
http://www.youtube.com/watch?v=lRFTu8UMGXE&feature=mfu_in_order&list=UL
Va pup si sper ca pe cand vin din oras apareti ca de nu pun bota pe voi

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

omorati reclama de la Jacobs ca altfel fac urat de tot ...ma persecuta ori de cate ori intru

calipso da-mi voie sa-mi spun parerea vis-a-vis de laptop durata lor de viata e mult mai scrta decat un PC,si e foarte probabil sa nu bagesti piese sa-l repari,sau sa te coste cat nu face..alegerea iti apartine,dar itit spun sincer ca la cate laptopuri aduce al meu sa le repare..pacat de banii dati
simina in cazul nostru,Vitamax e ok..7 zile de luat cate 1 capsula/zi si ne punem oleaca pe picioareP.S. ala cu cioco e bunlu' andutu incerca sa-i dai serta o diza de nurofen inainte de culcare ca sa-i mai calmeze durerea de maselute si sa doarma si el mititelul
ema la mine e un soareeeeeee..dar cu dinti in puii mei e un frig de mori..brrrr.dar si cand o venii primavara
calipso si magneziu efervescent e ok,dar mai rapid e vitamaxul
mady fata,am de lucru de parca au intrat zilele in sacmailuri,rapoarte de tot felul,telefoane,mancare,kinder,de bazar nici nu am mai avut timp sa arunc un ochi de vreo 2 zile..astept sa se mai descongestioneze situatia asta pe aicea si sa va vad eu atuncea pe unde umblati voi.Eu doresc noste trotuare la autostrada aiace zici?ma rezolvi?..ia uite la ea,nici nu a inceput bine saptamana si o da in chindii,bun asa..
lavi am vazut micul terminator ,dar fara sonor..foarte concentrat la telefon acolodar cu rola aia de hartie ce a avut?.Cum pot fata sa uit ce iubire mare era pe ei de la inceput,ca incercau sa se pupe de mama-mama

na ca am apucat sa butonez si eu oleaca pana nu incepe nebunia,ca azi se taie netul..damn,o sa mi se faca lehamite de ziua de azi

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

uitasem sa va spun ca motanul meu e descentrat de tot si cred ca-l dor shalele de cat la calarit fi-mea.Toata dimineta a tinut-o numai cu "caeeee..tagadeeee..." =caii..tagadam sigur e copilul meu la cat de terorist eseamana cu mine

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor sunt varza de cap ma doare de morrrrrrrr, si a luat pana acu 2 ketorol, revin mai tarziu

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

mady nu este tarziu deloc vb pe mess despre asta pup,

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salut, salut

V-a fost dor de mine?! ;; Hai uite ca sa va treaca supararea si san u ma puneti la cotizat va dau inghetata, chiar daca-i frig afara... deci cine vrea?????!!!

Eu mi-am inceput ziua cu treaba, facut mancare, bagat la spalat, adunat asa im mare de prin casa, culcat copila si mai am de calcat da o fac dupa ce ma odihnesc oleaca si savurez inghetata

Mada acum nu te supara pe mine da eu asa sunt, mai directa..ok, Eva procedeaza asa dar tu ar trebui sa incerci sa o schimbi, ptr ca nu vrei sa te trezesti ca te suna vreo educatoare de la scoala sa-ti zica ca a ta fetita a plecat din motive ca nu ii place mutra educatoarei sau a unui copil..si stiu cateva cazuri ...Iar ca ea e foarte pupacioasa eu zic ca e un lucru obisnuit la copii...
Getik ma bucur ca ati reusit sa rezolvati cu problema la magazin...da stai ca nu am inteles bine...datoria era de pe 3 luni? ca in postarile trecute ai zis ca datoria e de pe 2 luni? In fine prea putin conteaza asta, important este ca pe viitor sa nu o mai faci, incerci sa te descurci cu ce ai prin ograda si cum ti-am mai zis incearca sa mergi sa iei mai multe de la oras. Ai mai mesterit ceva? Oau v-ati gasit o noua preocupare..remmy ..ma, e bine macar ca nu va mai certati..decat la remmy Urez dezalcoolizare placuta socrului tau...cu toate ca stiu ca-i greu si nu stiu cat de mult va reusi sa se abtina dupa ce va reveni acasa
Cris asa zic si eu ca se vor intelege..poate la inceput o sa fie ceva nou ptr ele dar apoi ..ce s-au inteles ele din priviri la 3 luni si ceva..nu se vor intelege la 2 ani si .. Si weekend-ul asta e party ptr al tau sot?! ce vei bucatari? Off imi pare rau ca te socilita clientii, asta este..cand tu esti si patronul si angajatul trebuie sa faci fata la toate..macar sa iasa banuti
Mada bafta la gasit un computer pe placul vostru..eu daca ar fi sa aleg ..as lua laptop..nu de alta da sa stau intinsa in pat si sa scriu cu voi
Simina ma bucur ca Andu e mai bine, sper sa iasa dintisorii care ii dau bataie de cap mai repede..Ma, noi daca venim sigur ne vom intalni..frumos ar fi sa o punem de o "ieseala" in grup ca sa fie tacamul complet
Ema las' baiatul sa se joace..asa nu mai sta calare pe tine ...ee cu ce ma aranjezi tu..ia vezi...cartile au fost de ajuns..numai ca ma dispera ca doar ea vrea sa-si citeasca si mie imi e dor sa citesc o Cenusareasa, Clopotica, Degetel, Alba ca Zapada etc ..da o dau eu pe brazda la citit cand vine si Emmy ...ca poate at intelege ca si Emmy vrea sa asculte .. Ce instalatie mama? tabloul electric.. pai frate o groaza de bani...
Lavi astept cu nerabdare filmuletul cu Rares vb la telefon, cred ca-i mortal . Uite ca acum am vazut ca le-ai pus...e mortal cum se cearta el la telefon..da mai mortal e cu hartia de bucatarie..ce vrei mamico el isi facea de lucru......oau si un filmulet cu mici porumbei..voi ce micuti erau si ce iubareti...
Mada da magneziu e bun si ptr oboseala...ma bucur ca al tau are un gust bun, asta pe care-l iau eu e nasol rau...da's fericita ca mai am doar 4 sapt si gata renunt la el
Mady nu trotuare si nici banda de refugiu, ci parcari, benzinari, grupuri sanitare..Ca in Ro cam ducem lipsa de asa ceva . Off mititica, ne rugam ptr ea sa se faca bine...Doamne Ajut-o ca e un copil mic si nevinovat ...
Anna tu ce faci, nu mai ai timp deloc de noi? ne e dor de voi


Si acum ia ziceti cu care buburuza a comunicat fiica mea azi noapte de la 3 la 5:30?!!!!! Ca mi-a stat in fund in patut si mi-a dat-o pe limba ei...si vroia sa se dezrace sa plece in living la joaca..iar mie imi picau ochii in gura...ma tot calarea, ba imi cerea laptic, ba suzeta..ba vroia sus..pana a prostit-o tacsu ca vine "nenea rau" si o bate...si at a reusit sa se culce la loc..dar s-a trezit tati ca trebuia sa plece la munca...
"Nenea rau" e scaparea noastra..cu toate ca nu am fi vrut sa procedam asa..dar si pe strada daca pleaca de langa noi, ca ea vrea in alta parte si noi vrem in alta parte ..bagam placa cu nenea ...si uite asa o mai tinem langa noi ...Stiu nu-i placut si nici noua nu ne place ca procedeam asa dar in unele cazuri trebuie




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 32+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris na ca pana postez eu ai scris si tu.deci esti fericita mama..ai o splendoare de copil care-ti seamana leit...da intrebarea e..vrei sa fie ca tine?! sigur vrei sa-i terorizeze pe alti cum ai facut-o tu??!!! spor la treaba
Getik e de la vreme sau de la remmy?!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 32+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Gata..am venit si noi de afara..am sta de la 3 la 4 juma..soare, cald huta huta, si altele de genul.Acu` indoapa pufuleti si se uita la sesam street..mama lui...eu am o lene de ma doareeeeeeeeeeee si tre` sa fac mancareee.

Cris multumesc de parere cam asa cred si eu..prefer un desktop care tine ani buni decat sa nu termin de platit la laptop si sa se strice mai ales la mine ca e folosit la greu non stop aproape.

Picky daca insist se apuca de plans sau refuza sa se miste de langa usa.Sper ca se va schimba cu timpul,eu as vrea sa fie mai infipta putin sa semene cu mine nu cu tac`su` dar se pare ca e pasnica ,asa cum e el.Si sper ca educatoarea va sti s-o opreasca ca de nu jar mananca.De aia e acolo,macar s-o pazeasca.

mai vin io.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Plec acasa!
Va pup!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput