Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, Ilinca, pe mine m-au intrebat la Gynia daca vreau sa apara poza si am zis DAAAA!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

eu am de recuperat un capitol
citesc din urma si revin
pana la urma bubitele Carlei au mai trecut,sigur erau de la caldura!multumesc fetelor de raspunsuri



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ce ma mai laudam eu ca de maine merg la sala.. dar prima data trebuie sa ajung la chirurg cu hernia mea. Dar bine ca am intrebat si eu inainte, ca sa nu mai fac vreo gafa... Offf, asa de mult imi doream sa merg sa ma zbantui, sa scap de energia negativa.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Am 6 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

of, azi iar fentam masa de amiaza!! a papat fructele la 11.30 si la 12.30 am iesit la plimarica, e un soare superb, credeam ca e cu dinti dar nu, e placut afara... dar Isa n-a vrut sa doarma, se uita la copaci, la vitrine, la oameni, la masini. i-am lasat caruciorul pe spate dar tot nu adormise, asa ca dupa o ora am revenit acasa, unde a inceput sa-si frece ochisorii. am pus-o in patut si inca doarme, de o ora jumate. mi-e mila de ea s-o trezesc, asa ca iar amanam pranzul. nu-l putem sari ca mancarea e deja preparata, mai bine fentam gustarea de seara sau o mutam si mai tarziu.

am fentat si eu putin la masa mea de pranz: pe langa paine prajita, branzica si rosie, am pus si un ou , ca prea e putin din prima! si pe painica am ras si un catel de usturoi , ca pana la cina e mult si numai cu covrigei cu susan printre... cam greu!

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am avut un show cu copilul... ioi.. ce plangea la mine in brate de numa, rupt de oboseala, evident...nu stiam ce sa ii fac sa nu mai urle. Mi s-a rupt sufletul. intr-un final a adormit si l-am pus in patut. Dupa 10 min a tras si acolo un urlet ca am inghetat! pe cand am ajuns la el, dormea. Deci sigur dintocii is.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Bun gasit dragele mele...am reaparut si noi ca ne era dor de voi.Suntem bine amandoua,sanatoase,Sabina a primt saptamana trecuta vaccinul de 6 luni,dar s-a comportat bine,fara temperatura sau alte complicatii,poate putin mai maraita decat de obicei..In rest papam tot ce ne da mami,adica fructe cu branzica dimineata,legume pasate cu carnita la pranz (am inceput sa ii dau brocoli,pe care spre surprinderea mea il adora) si cereale cu lapte seara. Insa sunt cam nedumerita: sunt suficiente doar cele doua mese de lapte de dimineata si seara? Ptr ca nu se mai trezeste in fiecare noapte sa manance,si atunci mi-e cam frica sa nu fie prea putin lapte intr-o zi....
Astazi e mai linistita,nu stiu de ce,doarme mai mult...in general ziua doarme doar 3 ore cumulate,iar seara nu adoarme inainte de 11.30...si asa somn imi este mie..dar asta e,Sabina e fresh,
Am vrut sa pun pozici,dar nu reusesc...care ar fi motivul? Nu le incarca,imi da eroare...
As iesi cu ea un pic dupa ce se trezeste,dar e asa un frig,...nu stiu ce sa fac. Nu as vrea sa raceasca ca si asa tuseste asa un pic..bine nu e grav,dar nici nu vrem sa fie...sa vedem..
Ma bucur ca sunteti bine si ca v-am "vazut"...mai citesc din urma si revin...pupici....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Stiti ce am uitat sa va spun? Ca nu avem inca nici un dintisor...cred ca suntem printre ultimele,sau?
Baga in gurita tot ce apuca si saliveaza,si vad ca o dor gingiile,dar inca nu s-au aratat....si pe mine ma musca de barbie sau de umar,imi vine sa o mananc,asa draga imi este...ii mai dau biscuite pe care asa il molfaie si il freaca de gingie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo1901

Am vrut sa pun pozici,dar nu reusesc...care ar fi motivul? Nu le incarca,imi da eroare...


ramo, sterge din pozele mai vechi din album, altfel nu mai e loc...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

am terminat si eu ciorbita. sper sa fi iesit buna, e prima pe care o fac

nici mara nu isi facuse somnul mai devreme si acum a adormmit iar.
am luat toti puiutii la rand sa vad poze
pe forum aici se primesc doar mame cu copii frumosi?

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

http://www.facebook.com/album.php?id=1716178606&aid=29848

Daca vreti sa vedeti pozele de la petrecerea de 6 luni.....ca iarasi am incercat,dar nu pot sa incarc in contul nostru...
Sunt curioasa daca reusiti sa le vedeti....

Mergi la inceput