Pufi 2010 (211) - LMA Irina,Daniel si Adrian!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Xela, Lucia si Larisel si a mea intra sigur in clubul bucatarilor, chiar daca n-a ales de pe tava nimic de genul ...ne-au sabotat musafirii tava si ne-a disparut de acolo ustensila de bucatarie ...cica ce "o trimit la cratita" ??...ma rog....ea este insa fascinata de aragaz si tot ce se intampla in jurul lui

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Si pentru ca e ultima lunita cu LML se cere o cinste

Va servesc cu o vishinata facuta de tata sau tuica de casa cine duce!



Bobitza e super mega maraita cred ca de la dintii de sus, care au spart..banuiesc ca inca o mai ustura locul sau ii maiies altii..nu stiu ce are. Vrea numai in brate!

Azi face 11 luni, fetitza mare...of...draga de ea...inca mai are fatza de bebelush!


Multumim uratorilor: sorina_bz, elefantica, Bea, dandanaG, lucia2000, ioana, MP, gmilady,
Sper ca n-am sarit pe nimeni!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Buna tratatia. Merge pe asa vreme. Sa-ti traiasca Bobitza si pentru maraieli.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Si pentru ca e ultima lunita cu LML se cere o cinste

Va servesc cu o vishinata facuta de tata sau tuica de casa cine duce!



Bobitza e super mega maraita cred ca de la dintii de sus, care au spart..banuiesc ca inca o mai ustura locul sau ii maiies altii..nu stiu ce are. Vrea numai in brate!

Azi face 11 luni, fetitza mare...of...draga de ea...inca mai are fatza de bebelush!


Multumim uratorilor: sorina_bz, elefantica, Bea, dandanaG, lucia2000, ioana, MP, gmilady,
Sper ca n-am sarit pe nimeni!





Buna tratatia. Merge pe asa vreme. Sa-ti traiasca Bobitza si pentru maraieli.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/






Ce face buturelu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Xela, Lucia si Larisel si a mea intra sigur in clubul bucatarilor, chiar daca n-a ales de pe tava nimic de genul ...ne-au sabotat musafirii tava si ne-a disparut de acolo ustensila de bucatarie ...cica ce "o trimit la cratita" ??...ma rog....ea este insa fascinata de aragaz si tot ce se intampla in jurul lui

Mamica mandra de odorul ei


sa sti ca si teo e mereu fascinat de ce fac eu in bucatarie.
trebuie sa vada el tot.
acum 2 zile faceam clatite si el era cu tati. pana nu l-a adus langa mine sa se uite el in tigaie si in castroane nu s-a lasat.
defapt eu il iau mereu cu mine cand sunt singura acasa si fac mancare si el e fascinat de ce se intampla.

in pozele alea eu faceam ciorbitza de raci(ardeii aia rosii, uscati) si aveam alea pe masa pt ca am realizat ciorba cu poze pas cu pas si teo mi-a furat pastarnacul si patrunjelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gmilady spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui gmilady

Myky, de-asta am si intrat la ora asta de la birou

Sa spun ca tocmai au ajuns cremutele Le-am ridicat in dimineata asta de la posta (vad ca durat ceva). Transportul a fost pana la urma 8.5 euro (deci impartit la cate suntem).

Tomaca, daca poti, ne auzim la tel sau PM? Daca nu ai timp, incerc sa ma ocup si eu de distribuire, sa-mi zici... Daca se grabeste cineva, pe mine ma gasiti toata ziua la birou (pana seara la 18:30-19:00 ) in centru, trimit PM cu detaliile. Daca nu, le dau Tomacai si le distribuie ea mai departe.

Am vazut PM acum. Te sun. Fetele din Bucuresti cum vreti sa procedam?
Bubu, n-am adresa ta.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/





Sa ne vedem la o cafea/suc ca doar e un motiv f serios . Din pacate eu nu pot in timpul saptamanii ...



In wkd sa stiti ca as putea si eu sa ajung, mai ales daca e undeva in zona Unirii, cum se planuia ultima data.
Fetele din Bucuresti, ce ziceti? (si celelalte mamici, de fetite sau baietei decalotati , aveti chef de intalnire in wkd? )

Alta varianta ar fi, pana in wkd, un drum in centru (ex. la mine la firma).

Sau prin posta pentru cine prefera asa, din nou Tomaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Am pus cateva poze. Sunt de acum de o luna.





Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (8 ani), Laura (5 ani) si Adrian Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


Ce face buturelu?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Buturelu e cam marait noaptea. Il apuca niste vaiete. Azi-nopate cred ca l-a deranjat pusul in sacul de dormit. Sau/si premolarii care ii ies. Azi era cam caldutz fata de obicei. 37.4 rectal si mai apoi 37.7 Cred ca de la masele.

De vreo 2 seri nu mai vrea sa intre in cadita. L-am pus cateva seri in cada mare si apoi am schimbat. Nu stiu ce are, dar vrea in picioare nu se baga in apa. Poate unde am incercat eu sa-l decalotez sub apa, nu stiu. Astazi schimb iar cu cada. Pana la urma il pacalim, dar greu. Si lui asa ii placea la baie.......

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bAly

Am pus cateva poze. Sunt de acum de o luna.





Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (8 ani), Laura (5 ani) si Adrian Theodor



frumoase poze
artistice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

am uitat sa zic ca de data asta dr respectiva nu ne-a mai trimis la balamuc dar...ne-a zis ca asa ramane putza...nedecalotata....k doar chirurgical o sa merga desi in alte tari e interzis...

ce sa zic m-a bg in ceatza...oricum ..in fiecare seara prestez cu crema minune poate n-o sa trebuiasca sa aj la cutzit..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Felicitari pentru scorurile lui Jiji. Sunt foarte bune.

daca doar la cutit se mai poate, inseamna ca e lipitura zdravana. La Tudor n-a fost nevoie de taiere, doar a curatat dintro data.
A venit crema intre timp, dar am tot vrut sa ajung la pranz sa o iau pe cea de la tine si un televizor cu imagini plimbacioase. Poate ajung totusi.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui gmilady

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui gmilady

Myky, de-asta am si intrat la ora asta de la birou

Sa spun ca tocmai au ajuns cremutele Le-am ridicat in dimineata asta de la posta (vad ca durat ceva). Transportul a fost pana la urma 8.5 euro (deci impartit la cate suntem).

Tomaca, daca poti, ne auzim la tel sau PM? Daca nu ai timp, incerc sa ma ocup si eu de distribuire, sa-mi zici... Daca se grabeste cineva, pe mine ma gasiti toata ziua la birou (pana seara la 18:30-19:00 ) in centru, trimit PM cu detaliile. Daca nu, le dau Tomacai si le distribuie ea mai departe.

Am vazut PM acum. Te sun. Fetele din Bucuresti cum vreti sa procedam?
Bubu, n-am adresa ta.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/





Sa ne vedem la o cafea/suc ca doar e un motiv f serios . Din pacate eu nu pot in timpul saptamanii ...



In wkd sa stiti ca as putea si eu sa ajung, mai ales daca e undeva in zona Unirii, cum se planuia ultima data.
Fetele din Bucuresti, ce ziceti? (si celelalte mamici, de fetite sau baietei decalotati , aveti chef de intalnire in wkd? )

Alta varianta ar fi, pana in wkd, un drum in centru (ex. la mine la firma).

Sau prin posta pentru cine prefera asa, din nou Tomaca.


Nu stiu daca ajung in wk. Mai complicat ca sotul mai lucreaza. Mai bine le las la Gmilady pentru Xela. Nu stiu de Ratusca si Alexia 28 pe unde stau.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput