*LMA - Ghiocei de martie aprilie 2006 !* (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Nicolas
Ana
Lara !

Mari, mai stam un pic pe acilea, nu ne grabim...
deocamdata ma steapta serviciul de aici..
important e ca am certificatul, oricum mai sunt multe de rezolvat, dar primul pas e facut.

Andreea, imi suna cunoscut ce povestesti tu despre d-ra T, avem si noi un exemplar cu apucaturi asemanatoare (ala mare, ca aia mica e model de cumintenie)

Catrinel, nu mai stim nimic de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

alinaalex,, ANDREEAmultumim pentru urari!
Am sarbatorit si acasa, si la pizza,cu prietenii; la gradinita am dus numai bomboane (asta a fost dorinta ei si eu nu am insistat). Nu e prea "petrecareata" fiica-mea, i-am propus sa invitam o "zana" sau alt personaj,dar n-a vrut decat atat.Oricum,a fost frumos si ..emotionant, ca in fiecare an cand realizam cat de mari s-au facut!
In rest, toate bune, ne pregatim de o mica vacanta si..astept sa se intoarca primavara,ca iar pare ca a plecat, cel putin azi-dimineata erau numai 5 grade. Brrr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetelor si La multi ani pt toti ghioceii care implinesc 5 anisori.
Voiam sa va intreb copii vostrii adorm singuri seara pt ca Ali nu vrea sa se culce singura nici in ruptul capului zice ca e prea mica.
Sunt curioasa dc at cand vine bb2 si o sa o trezeasca noaptea o sa vrea sa fie singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

carmenpit77,
Eu dorm cu Ana inca,fiindca avem acelasi program de somn.(eu trebuie sa ma scol la 6,sotul meu la 8,asa ca el sta tarziu la TV si calculator,iar eu nu pot dormi). Daca o intreb, spune ca nu poate sa adoarma fara mine,dar s-a intamplat sa nu fiu acasa si a adormit fara probleme. Mi-a spus ca de-abia cand o sa meraga la scoala "o sa fie pregatita" sa doarma singura. (bine, si de degetelul din gura folosit inca atunci cand adoarme, mi-a spus ca tot atunci "se lasa").
Pana atunci, ma vedem ce-o mai fi!
Oricum,cred ca Ali va cere o camera separata..cand o sa vada cum e cu bebe in camera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Bianca Nicola
Iulia
Oana!!!

sa cresteti mari, cu sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello,

la multi ani tuturor ghioceilor ce s-au sarbatorit pana acum:

3 martie Maria
3 martie Andrei
7 martie Alessia-Maria
7 martie Vivian
8 martie David-Alexandru
9 martie Mario Valentin
9 martie Andrei Ioan
11 martie Bogdan
11 martie Matei
13 martie Alesia Ioana
14 martie Matei-Calin
14 martie Anne Bianca
15 martie Ana
16 martie Lara
17 martie Stefania & Maria
20 martie Ioana Timeea
21 martie Keane Peter
21 martie Ryan Daniel
22 martie Bianca Nicola
23 martie Iulia si
23 martie Oana (faraoana) :)

Le doresc multa sanatate si fericire!

O sa-mi iau si eu liber vineri si o sa-l iau mai devreme de la gradi pe Cri. :)
Sambata avem party la loc de joaca. :)

Va pup pe toate! la multi ani si mamicilor ce se sarbatoresc (MP)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna,
Intru si eu in vorba dupa o pauza de ... 5 ani, adica de cand am nascut. Nu are sens sa ma pierd in motive.
Sunt mama lui Bodan, nascut pe 11 martie 2006. A facut si el 5 ani, este in rupa mare la o radi particulara din zona Tineretului.
Din pacate nu a putut sa o serbeze asa cum a vrut el, adica tort, Spiderman, etc pt ca a facut varicela fix cu 1 saptmana inainte. O va face sapt viitoare, primind o.k.-ul de la doctor.
El mai mere si la inot, la club Miramar. Pana le 3 ani a tot avut probleme cu raceli repetate, dar de atunci suntem din ce in ce mai rezistenti.
Bine v-am reasit si de acum voi fi activa si atenta.
Va doresc o primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

salutare fetelor...La multi ani tuturor ghioceilor care deja s-au serbat, dar si celor care urmeaza...pana in mai...sa aveti o primavara minunata si sa vina o data caldura ca sigur si voi v-ati saturat de friguri...

noi suntem relativ bine...dela sarbatorile de craciun pana acum o saptamana nici o raceala n-a bantuit prin casa noastra...e drept ca mariuca n-a mai mers la gradi (povesteeeee luuuunga si cu nervi multi), deci toti 3 acasa...cu mine...cu nervii mei...cred ca intelegeti de ce de abia astept caldura si sa iasa cat mai mult in curte, nu?!
Maria...deci nu mai merge la gradi...dar are activitati intense pe la Palatul copiiilor...adica desen, ceramica dansuri si o mai duc si la inot...macar sa nu stea ca leguma in casa toata ziua cu ochii la desene... are o tona de fite si nazuri si crize de personalitate cat o gasca intreaga de copii...ce povestea Andreea se aplica cu varf si indesat si la noi...nu imi da de furca cu sculkatul Anastasia cat imi dau astia doi mai mari cu Maria in frunte...bantuie noaptea prin casa, da navala in patul nostru si gata...dormim trei in pat...sau patru atunci cand il apuca bantuiala si pe rares...sunt in plin proces de ":remodelare" comportamentala la mariuca pentru ca e din cale afara pentru gustul meu: a inceput sa raspunda obraznic, sa vorbeasca urat, il mai loveste pe frati-su...intr-un cuvant nu imi recunosc fata aia educata ...
rares a ramas acelas zapacit cu chip de inger, doar cu freza scurta de baiat adevarat...de vorbit zice vreo 10 cuvinte per total drept care m-am dus la alt consult..toate bune si frumoase, e excelent dezvoltat doar ca trebuie bagat in colectivitate cat mai repde ca sa vedem daca isi da drumul la vorba sau nu...si sa vedem de aici incolo ce facem...doar ca tanti n-a inteles ca el are doar 2 ani jumatate si la stat nu il primeste si nu imi vine sa il bag la particulara la ce scoruri umbla prin bucuresti...face o gramada de traznai, de pozne care ma duc pana la limitele cele mai extreme cu putinta...
Anastasia...creste si e o scumpica si jur ca n-as putea fara ea...e o cumintica, doarme si papa fff bine, rade toata ziua si plange doar cand are o problema grava (foame mare sau fff obosita)...acum doua saptamani, la 5 luni avea vreo 7800 gr, deci sta bine la capitolul asta...
Io...cu nervii intinsi la maxim pentru ca trebuie sa ma impart in 3 zari...pe astia mari sigur ii apuca cate o problema exact cand trebuie sa manace anastasia sau sa doarma sau mai stiu eu ce...jonglez cum pot si recunosc ca uneori cedez cu capul...mai bag un tipat, mai bag si cate o palma, si cate un pus la scaunel...din cauza plimbatului noaptea prin paturi si a faptului ca rares se scoala urland ca a facut pisu in pat, sculand si pe ceilalti plozi sunrtem restanti la capitolul somn...cine ne vede zice ca din cauza anastasiei si ea mititica e asa de cumintica...

hai ca m-am intins ca pomana tiganeasca...urez inca o data la multi ani ghioceilor si sa aveti o rpimavara frumoasa...

PS...alina, am asteptat telefonul tau ...am citit ce ai scris despre ana...cine v-a dat tratamentul?!...multa sanatate piticei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

catrinutza,,
n-am mai apucat sa sun, nu mai stiu de ce. am scris un mail parca..si s-a pierdut raspunsul tau si..gata,s-a rupt filmul.
tratamentul este de dr Craiu (IOMC) combinat cu tratamentul dat de un medic alergolog. (dr.Dan Popescu-spital Malaxa).Dr Craiu e foarte greu de gasit si din cauza asta,dupa ce a vazut-o de 2ori,ne-am reorientat.
Maria n-a mai vrut ea sa mearga la gradinita? ca imi imaginez ca tie ti-e mai greu s-o porti pe la fel si fel de activitati pe la Palat,decat s-o lasi la gradinita.sau din cauza de sanatate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

La multi ani fericiti CRI!
si
VLADUT!



Mergi la inceput