Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buuun, deci e nevoie de semantura si parafa. Atunci va spun eu sigur sigur ca e indiferent de la ce medic e parafa. Oricum ei nu au de unde sti ce fel de medic e care a pus parafa. De aceea nu va stersati de unde sa aveti aceea parafa de medic si semnatura.
Daca va intelegeti bine cu dr de familie atunci e cel mai simplu.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010)
MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot
Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trombofilia spune:

Misa dai reply la mesajul meu anterior si copiezi de la prima paranteza [ hr] si pana la paranteza [ /font=Tahoma] (inclusiv parantezele)

Inainte de a trimite semnatura dai vizualizare sa vezi dc e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trombofilia spune:

Mirona77 te-am trecut pe prima pagina.
Semnatura ta mai mica si verde o voi scrie mai jos. Tu dai reply la ac mesaj si copezi de la paranteza [ hr] si pana la [ /font=Tahoma]



MTHFR C677T homozigot (descoperit dupa a 3 a sarcina pierduta) - 4 sarcini oprite din evolutie pana in 8 s; tratament sarcina 4 cu Clexane 0.4, Arefam 200 mg (2/zi), Medyn Forte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Alla ma bucur ca esti mai bine, eu inca nu am fost la dr, cred ca miercuri ma duc. Ovarele nu ma mai dor deci ceva bun cred ca se intampla si la mine.

Misa citeste mai jos de mesajul tau toate mesajele trombofiliei, ti-am aratat modelul semnaturii tale. Vad ca te tot chinui, ba alba, ba inclinata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki
Misa citeste mai jos de mesajul tau toate mesajele trombofiliei, ti-am aratat modelul semnaturii tale. Vad ca te tot chinui, ba alba, ba inclinata....




Miki


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)




Nu imi iese si gata.Ma las pagubasa.am sa reincerc mai tirziu

--------------------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu am fost pe 11 ianuarie sa imi recolteze la Synevo in Grozovici pentru MTHFR si gena PAI si nu mi-au cerut formular, doar am completat eu un formular ca sunt de acord cu niste chestiuni normale (l-am completat acolo pe loc). Inainte, am sunat de vreo 3 ori pentru diverse probleme si am intrebat daca pentru analizele care se lucreaza in Germania trebuie o trimitere sau un formular parafat de vreun medic si au zis ca nu. Nu stiu de ce apar diferentele astea.

2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot
pentru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Eu am fost pe 11 ianuarie sa imi recolteze la Synevo in Grozovici pentru MTHFR si gena PAI si nu mi-au cerut formular, doar am completat eu un formular ca sunt de acord cu niste chestiuni normale (l-am completat acolo pe loc). Inainte, am sunat de vreo 3 ori pentru diverse probleme si am intrebat daca pentru analizele care se lucreaza in Germania trebuie o trimitere sau un formular parafat de vreun medic si au zis ca nu. Nu stiu de ce apar diferentele astea.

2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, Gena MTHFR, mutatia C677T, heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot
pentru



Tot in Grozovici am recoltat si eu, si tot asa, nu am avut nevoie de nicio parafa. Doar am trecut pe acel formular ( un fel de cerere in care esti si de acord cu neshte chestii), la sfarsit, numele dnei. Uscatescu ( ca si medic care mi-a recomandat analizele).

Multumesc pt. grija, Qiao, Mihaele... inca n-am intrat in butoi, am fost ocupata cu curatenia pana acum.Acum mananc repede ceva si merg cu o veche prietena sa ne tundem si apoi dam o raita prin Kika.
Va pup.
Weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna fetelor,

Misa cand ai FET?
Eu pe 1 martie.

O dupa-amiaza placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

pentru mutatii si nevasta-mea a fost in grozovici; n-a avut nevoie de trimitere sau numele medicului care a recomandat analizele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Buna fetelor,

Misa cand ai FET?
Eu pe 1 martie.

O dupa-amiaza placuta.



Pai cind endometrul meu va creste.Dr. mamonitorizeaza din oct si cu fel de fel de scheme si combinatii nu imi creste mai mult de 7mm.In unele luni nici structuta nu e ca lumea.Acum vom vedea.Practic cind totul va fi ok si dr. sigur ca merita efortul.

--------------------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008, o sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!


Mergi la inceput