LMA Luana!! Ghiocei de Martie-Aprilie***301***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Daca tot ne-am pus pe slabit, ma duc cu mintea si mai incolo si am ginduri...estivale; m-am apucat sa caut chirie Se mai gindeste cineva la vacanta de pe acum?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





Eu am scris ceva capitole in urma ca as vrea sa ies pe afara dupa jumatatea lunii mai ... va intrebam ce mi-ati recomanda in asa fel sa fie si caldut afara, mai tarziu nu putem, se intoarce sotul la munca. As merge cu voi dar cu siguranta este greu de facuta echipa, toate mamicile se intorc la munca si nu da nimeni liber dupa o luna, doua... de acum, mai greu cu distractia in grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Cine baga LMA-ul pentru Luana in titlu maine sa puna si link la cap. 300.

M-am cantarit si eu in dimineata asta, ca mi-ati facut pofta, si se pare ca am si eu ceva de dat jos, adica vreo 1,5 kile Nu stiu daca ma bag si eu la ceva, nu cred, la ce zile ma asteapta...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Bravo echipei de tufete disociate !! vad c aaveti vointa , sigur or sa vina si rezultatele rapid !!

Noi am fost in vizita la niste prieteni si Ada s-a pus pe ''sutit'' bile , a inceput sa si le bage in body apoi m-a anuntat ca plecam acasa cu prada

InaPreda si eu votez cu aramiul, ma tenteaza si pe mine

Olishka, un pt Chiti cea desteapta



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Ina, nu stiu ce culoare sa-ti recomand, nu vreau sa ma injuri dupa aia Aramiu suna bine si cred ca ti-ar sta si mai bine decat ciocolatiu


Andiaroro, si eu sint in pom cu moda, m-am rupt de tot de fashion si glamour de cand cu mamiceala Am lasat shopping-ul pentru dupa ce voi incepe serviciul, sper sa-mi revin atunci, daca nu de la sine macar fortat (de tendinta de la firma)

Multa sanatate lui Alex, sa-i treaca problemele cu burtica Chiar ma miram cand spuneai in cap.trecute ca au trecut deja 24 ore de la ultimul scaun diareic si deja ii dai lapte, eu i-am tinut acum lui Ianis o saptaman regim, chiar daca probleme cu burtica a avut doar in prima zi


Pisik, am citit brosura cu attachment parentig, e senzationala E adevarat ca unele articole (ex.cel cu copii mofturosi la mancare) sunt 100% traduse de pe alte site-uri, dar altele sunt ffff interesante si utile. Multumim!

Cum se simte Ana?, i-a trecut febra si burtica?, multa sanatate! si acomodare usoara la gradi!

Ai dreptate, 20 Mln pentru o party la un loc de joaca e prea mult;(, la gradinita unde merge nu se poate inchiria 1/2 zi sambata?, sau poate acasa cu cativa copii...


Am vazut si pozele Mihaelei (Mababei), Doamne ce de-a fete frumoase am vazut acolo, moldovence ce mai..., iar de Mababei ce sa mai zic?








Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Bravo Chitibus! Eram sigura ca e cea mai buna din clasa, se vede cat de silitoare si de cuminte si de ascultatoare este



Hai tufetelor!
La cat mai multe Kg in -










Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Mababei, ai pm.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gina2008 *scriu asa ca sa fac diferenta) mai zi o data regimul tau disociat pe zile, te rog.

Tufetele nu stiu cum e cu ala pe mese de va este voua foame dar uite eu azi am avut lactate, dupa cum stiti. Si desi mi/am stabilit eu meniul si gramajul dupa calculatorul caloric de pe csid am constatat ca nu am putut manca tot si nici foame nu mi-a fost, Oare e lco sa mai strang cureaua?. Adica stabilisem urmatoarele pentru toata ziua: 1 l de lapte, 500 iaurt, 500 de branza. undeva la 1700 de calorii. NUmai ca dimi am constat ca nu mai am atata branza de vaci si am combinat/o cu cea de oaie si a iesit 120 gr de vaci si 130 de oaie (stiu ca aia de oaie e mai grasa dar am spus ca nu mananc 0 grasimi). Le/am sfaramat si le-am amestecat. A iesit ceva bun. Ca sa se duca, atunci cand mancam mai dadeam pe gat o dushca de lapte batut. Cand mi-a fost sete (de fapt as fi baut ceva dulce, suc) am baut lapte...si am constatat ca e duuullceeeee si bun. Acum constat urmatoarele ca din lapte am baut doar 700 ml, branza (adunat 250) au mai rams ceva firimituri in cutie (deci cred ca am mancat 200 gr) iar laptele batut ...l-am impartit cu Rares...care si-a turnat mai mult pe el decat in gura...
Si NU imi este foame. Adevarat ca nu am mers la sala...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bogdana dupa ce am citi poezia numai la ma gandesc.

Multumesc de dedicatie.



Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Mai fetelor, imi faceti pofta de slabit, dar vointa inca nu a poposit la mine. As avea si eu de slabit vreo 5 spre 7 kile (nu's hotarata). Eu cel mai bine am slabit cu regimul Weight Watchers (de fapt singurul cu care am slabit ever, dar am si avut vointa). Acum insa nu stiu daca as mai avea nervi de numarat puncte, desi atunci imi intrasera in sange, stiam si noaptea daca ma trezeai cate puncte are un aliment

ELA. La gradi nu am intrebat, dar nu cred ca am avea loc. Mai am de vazut un loc de joaca cat de cat mai ok la pret (adica ma duce la vreo 12 mil cu totul, tot e enorm, dar macar nu e 20), dar mai atrasa sunt de varianta acasa. Am si facut planul: sambata dimineata cu doi baietei ai unor prietene de ale mele carora le convine sa vina dimineata din varii motive, sambata dupa amiaza cu gasca si inca cativa copii (o sa fim f multi, dar ne inghesuim, numa'bine sa ne fie mai cald) si duminica in familie si cu nasii & prietenii fara copii. O sa fie balamuc, mai ales ca eu luni ma intorc la serviciu, dar tind sa cred ca e mai ok, mai vine si mama ajutor si ne descurcam.

Ana e ceva mai bine, azi a mai facut de vreo 3 ori kk, ceva mai ok dar tot moale, febra doar putin, un 37,7, mucii au mai trecut, sper sa fie spre bine. O tin totusi si maine acasa, desi as fi dus-o sa nu faca pauza atatea zile, dar mai bine sa fie complet vindecata.

Io's un pic supi, dar nu detaliez f mult, avand in vedere experientele trecute. Sa zicem ca mai ca nu mi-a zis cineva de la obraz ca am gusturi proaste si achizitionez kitsch-uri (partea a doua mi-a zis-o, iar partea intai am dedus-o eu). In fine....face parte din viata si incerc sa nu le iau personal.

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Simona am dat catare pe iutube si am vazut cu ce se mananca zumba...dar acolo e dans curat. PAi la ce cerinte siexercitii sunt acolo eu m-a las pagubas. Eu la dans si miscari...am gratia shifonierului. Ma fac de tot basmul. As putea sa incerc sa vad cu ce se mananca aici unde merg eu la aerobic. Macar sa nu mor proasta.



Oare Gige nu ne mai citeste? Ca sigur ar fi interesata de Cenaclul Silfidelor...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput